Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Abartılı Sıcaklıklar Florida Denizle Ilgili Kaplumbağalarının Çoğunun Kadınlara Ait Doğmasına Sebep Oluyor - ExtremeTech

Abartılı Sıcaklıklar Florida Denizle Ilgili Kaplumbağalarının Çoğunun Kadınlara Ait Doğmasına Sebep Oluyor - ExtremeTech

(Resim, Daria Gordova/Unsplash)İklim değişikliği Florida deniz kaplumbağası popülasyonu fazla davetsiz ve biraz sarsıcı bir sonuç yapıyor, başlıca dişi enik kaplumbağaları eğriltiyor....

(Resim, Daria Gordova/Unsplash)İklim değişikliği Florida deniz kaplumbağası popülasyonu fazla davetsiz ve biraz sarsıcı bir sonuç yapıyor, başlıca dişi enik kaplumbağaları eğriltiyor.

Yükselen atmosferik sıcaklıklar denizdeki kumların oluşmasına neden oluyor. tropikal bölgeler bir kat daha arkadaşça ülkü geliyor. Dişil denizle ilgili kaplumbağaları kumsalda yer yapıp yumurtalarını bıraktıklarından, samimi taş embriyonik gelişimi eğilim yeteneğine sahiptir. Denizle Ilgili kaplumbağaları, döllenme süresince cins belirlemenin gerçekleşmemesi bir şeye gelince bir benzersizdir, bunun yerine, çevredeki kumun sıcaklığı n,yetinde bazı deniz kaplumbağasının hangi cinsel organlarının geliştiğini belirler. Daha cana yakın kum, kaplumbağaların dişil özelliklerini büyüme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına bütçe.

Bu hem değersiz bazı ihtimal yok. Florida Keys'deki Kaplumbağa Hastanesi müdürü Bette Zirkelbach, Reuters'e verdiği demeçte, bölgede n,yet dört yılda şahin deniz kaplumbağalarının yüzde 99'unun dişil olduğunu söyledi. Bunun nedeni, n,yet dört yazın her birinin kayıtlardaki çap sıcak yaz olmasıdır. Kaplumbağa Hastanesi 1986'hem açıldı, bu, diye zamandan durmadan görülen en yüksek kadınlara ait enik su kaplumbağası oranı.

Kent, Kaplumbağa Hastanesi'nin kalıcı sakinlerinden kimse. (Resim, Deniz Kaplumbağası Hastanesi)

Deniz Kaplumbağası demografisindeki akut tezat, türün uzun boylu vadeli hayatta kalma şansını titiz bazı şekilde etkiler. Er denizle ilgili kaplumbağaları olmadan dişiler üreyemez, bu ayrıca nüfusun süratli cari fiyat göreceği anlamına gelir. Direy bahçelerinden deniz kaplumbağalarına belirli kar amacı gütmeyen kuruluşlara öyle kuruluşlar, yumurtaları döllemeye yararı olmak ve yumurtadan acemi çıkmış kaplumbağaların suya inanılır yolculuğunu tutmak karşı uyumlu iken türetme programları yürütür. Hemen Hemen Hiç, işleyen sayıda insan kaplumbağa azim edemezlerse bu programlar dahi yavaşlayarak durur.

"Yıllar -de nüfuslarında keskin biraz düşüş göreceksiniz dolayı biz sadece onları tanımıyoruz. Miami Fauna Bahçesi'ndeki deniz kaplumbağası hastanesinde bir hademe Reuters'e verdiği demeçte, kalıtımsal çeşitliliğe efendi yok. "Muzaffer türetme seansları kovmak dolayı vadesi dolmuş işçi-kadınlara ait oranına öğretmen değiliz."

Cins-eğimli dostça kumlar, deniz kaplumbağalarının çevre değişikliği ile ilgili çeşit çeşit sorundan yalnız birisi. hayat dolu kalmanın önündeki engeller. NASA, deniz seviyesinin yükselmesi ve artan bir şekilde çoğalan yıkıcı fırtınaların deniz kaplumbağalarının küme yaşam alanlarını tez bir şekilde işleyebileceği dair uyarıyor. Kaplumbağaları davetsiz yırtıcılara ışığa tutulmuş bırakabilecek büyüyen okyanus sıcaklıkları sayesinde akıntıların değişmesi bekleniyor. Boylu Boslu sıcaklıkların, aksi takdirde saygın kimi alg ve denizle ilgili otu kaynağı olan mercan resiflerini gözdağı ettiği hem de yaygın gibi bilinmektedir, Denizle Ilgili kaplumbağalarının beslenmesinin iki belli başlı kaynağı.

Şimdi Okuyun,

Göçebe Kaplumbağalar Navigasyonda Düşündüğümüz Çok İyi Yok Türünün Çap Aka Çalışması Sürüngen ve Yüzergezer Yaşlanmanın Sırlarını Ortaya ÇıkardıBilim Adamları Dünyanın En Büyük Bitkisini Keşfediyor


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler