Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Amma Gökbilimci, Okyanus Tabanında Astronot Teknolojisi Aramasını Özel Kadar Finanse Ediyor - ExtremeTech

Amma Gökbilimci, Okyanus Tabanında Astronot Teknolojisi Aramasını Özel Kadar Finanse Ediyor - ExtremeTech

Meteorlar şiddetli basmakalıp zamanlardan bu yana Dünya'ya yağıyor, kıtı kıtına bazılarının çok garip kökenleri olduğunu rahibe adayı papaz adayı anlamaya başlıyoruz. 2014 yılında...

Meteorlar şiddetli basmakalıp zamanlardan bu yana Dünya'ya yağıyor, kıtı kıtına bazılarının çok garip kökenleri olduğunu rahibe adayı papaz adayı anlamaya başlıyoruz. 2014 yılında küçük kimi uzay kayası atmosfere çarptı ve diğerleri aynı parçalandı, zar zor bu olayı araştıran gökbilimciler, bunun güneş sistemimizin ötesinden geldiğini ayırma ettiler. Halen, Harvard astronomu Avi Loeb, okyanus tabanındaki esrarengiz nesnenin parçalarını avda kullanmak amacıyla kesin olarak finanse edilen yaklaşık karar gezisi düzenliyor. Tam nesnenin uzay adamı zekasının kanıtını gösterebileceğine ilgili umudunu koruyor.

Loeb'un bu nesneye olan ilgisi, aksine yaklaşık yıldızlararası interloper'a kadar uzanıyor. 2017 yılında, dünyanın dört biraz yan teleskoplar, ?Oumuamua iken aşina gözetleme şeklindeki amma nesneye baktılar. Bu, hâlâ saptama edilen açış yıldızlararası ziyaretçiydi ve tuhaf özellikleri, güneş sistemindeki kısa geçişini bir kat daha keza sevimli kıldı. ?Oumuamua, galiba havagazı çıkışından veya alternatif kimi doğuştan olan güçten, yuvarlanırken rotasında abes biraz varyans gösterdi. Ne olduğundan tam muhakkak değiliz - bir asteroit, bazı kocaman yıldız yoksa muhtemelen öğütülmüş bir cüce gezegenin parçası aynı bir kat daha sıra dışı yaklaşık davranış. Avi Loeb, ?Oumuamua'nın doğuştan olan olmadığı için kategorize edilmesinin şiddetli huysuz olduğu hipotezini geliştirdi.

CNEOS 2014-01-08'in başka bazı güneş sisteminden geldiğinin teyidi, Loeb'e odaklanması vadesi dolmuş acemi amma zımbırtı verdi. 2019'ayrıca Loeb ve işbirlikçisi Amir Siraj, 2014 asteroitinin yıldızlararası olduğunu bahis parası eden bir paragraf yayınladılar, hemen hemen ABD hükümetinin nükleer patlamaları izlemek karşı kullanılan bir sensör ağından gizli verileri yayınladığı bu yılın başlarına çok bunu doğrulayamadılar. Bu veriler, CNEOS 2014-01-08'in başka biraz yıldızdan geldiğini doğruladı.

6/ daha ilk olarak belirleme edilen amma yıldızlararası nesnenin fiilen ayrıca yıldızlararası bazı madde olduğu, daha dolu gökbilimsel topluluğa hibe fail biraz ruhsat. pic.twitter.com/PGlIOnCSrW

? ABD Alan Komutanlığı (@US_SpaceCom) 7 Nisan 2022

Başka bazı güneş sisteminin bazı parçası anlatılmamış sistematik keşifler sağlayabilir, hemen hemen hiç Güney Pasifik Okyanusu'nun dibinde parçalar durumunda. bu ölçüde Loeb, onu seslenmek karşı 1,5 milyon dolarlık ödenek ayırdı. Loeb, amma 40 mil çatı büyüklüğünde amma alana odaklanmayı planlıyor. Ekip, okyanus tabanından arıtılmış bir çamur tabakasını çizmek amacıyla güçlü amma mıknatısa kalıp bazı kızak kullanacak.

Ayrıca, huy dışı zekayı gönderme fail taklit etme bir alaşımdan oluşan yaklaşık zımbırtı bulgu olasılığı ilgili hem düşünüyor. Loeb, NPR'ye latife yaparak "Üzerinde kimisi şalter varsa, onlara basmayı sert isterim" dedi.

bununla beraber yaklaşık gökbilimciler, CNEOS 2014-01-08'in kökeninin güneş dışı olduğunu kabul etme etmekte bile tereddüt ediyor. Madde atmosferde uçup gitmeden başta, sadece bir iki saat çapındaydı. Bu çok küçük bazı zımbırtı dair açık yürekli bilgi getirmek zordur ve sensör sisteminin sınıflandırılmış yapısı, açığa çıkmamış iken acele verilerin eksik olabileceği anlamına gelir. Diğerleri, derya tabanında sekiz takvim bir çarpmanın parçalarını bulmanın üstelik inandırıcı olduğuna inanmıyor. Uzak bazı üstünlük olabilir, anca Loeb bunu dünyayı değiştirecek yaklaşık bulma almak uygun yaklaşık tâlih olarak görüyor ve dinlenme geçmiyor.

Şu Anda okuyun,

Bilginlik İnsanları, Üzgünüm, 'Oumuamua Teyze Uzaylı Amma Tekne Değil Bir Asteroitler Yüksek Zamanda Kayıp Kimi Uzay Adamı Güneş Sisteminin Parçaları OlabilirHarvard Destekli 'Galileo Projesi' Uzay Adamı Teknolojisinin İşaretlerini Arayacak.


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler