Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Ara yahut acımasız uygulama yürek yetmezliği riskini azaltabilir

Ara yahut acımasız uygulama yürek yetmezliği riskini azaltabilir

Pinterest'te Paylaş Birleşik Ülke Biobank'ta 94.000 şahıs üzerinde yapılan bilinen tarihli biraz analiz, ara yoğunlukta veya şiddetli egzersizin azaltabileceğini buldu. yürek yetmezliği ri...

Gözlük takan yaşlı bir adam, açık havada bir parkta metal bir çubuk üzerinde yukarı çekme egzersizleri yapıyorPinterest'te Paylaş Birleşik Ülke Biobank'ta 94.000 şahıs üzerinde yapılan bilinen tarihli biraz analiz, ara yoğunlukta veya şiddetli egzersizin azaltabileceğini buldu. yürek yetmezliği riski. Silke Woweries/Getty ImagesAraştırmacılar, Akraba Krallık'taki katılımcılara, yaklaşık 95.000 kişiyle yapılan büyük amma çalışmada, bazı hafta her tarafında egzersiz düzeylerini ve sıklıklarını izleyen amma elektronik malzeme verdi.Araştırmacılar sonra Katılımcıların sıhhat kayıtları, egzersiz verilerinin kimisi yürek yetmezliği vakasıyla karşılaştırıldığında nasıl olduğunu göz önünde bulundurmak uygun. Araştırmacılar, orta yoğunlukta ya da sert egzersize katılan kişilerin yürek yetmezliği riskinin azaldığını buldu. Macun, katılımcıların kendi bildirdiği etkinliklere güvenmek yerine, bir aygıt yoluyla derlenen alıştırma verilerini santral başlangıç çalışmadır.

Yürek hastalığı baş ölüm nedeni olduğundan, araştırmacılar beri insanların yürek yetmezliğinden kabir olasılığını azaltmanın yollarını arıyorlar.

Amerikan Yürek Derneği'nin Circulation dergisinde yayınlanan alışık tarihli biraz araştırma, orta ve kaba egzersizin kalp yetmezliği riskini azaltmadaki faydalarını inceledi.

Yürek sağlığıyla izafi aceleci gerçekler

Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezlerine (CDC) göre, kalp hastalığı Amerika Akraba Devletleri'ndeki yetişkinler amacıyla kanseri geride bırakarak başlıca ölüm nedenidir. ABD'ayrıca katışıksız sene kimi 700.000 olmuş, tüm 5 ölümden 1'i olan kalp hastalığından ölmektedir.

Yaklaşık kalp hastalıkları arasında koroner yürek hastalığı, yürek yetmezliği ve kalp bahane hastalığı bulunur. Bunların bütünüyle ölümcül olabilen yürek durmasına bağlantı açabilir.

Amerikan Kalp Derneği (AHA), çalışmanın temelini oluşturan yürek yetmezliğini "berbat, ilerleyici biraz ayak" kadar tanımlamaktadır. yürek kasının vücudun huy ve oksijen ihtiyacını karşılamaya yetecek pek yapı pompalayamaması durumudur."

AHA, yürek yetmezliğine abone birçok faktörleri tanımlar,

Abartılı yapı kolesterol, atardamarlarda plak oluşumuna neden gibi kalp krizi veya felce kanal açtığı dolayı kişinin yürek yetmezliği riskini artırabilir. Uzun Boylu kan basıncı ? hipertansiyon yürek hastalığına katkıda bulunabilir ve sistolik okumaları 130-139 arasında ve diyastolik okumaları 80-90 aralarında olduğunda tek 1. bölge hipertansiyonda makbul. Obezite ve fazla şişman getirmek - artı etli gibi sınıflandırılmak veya obeziteye bulunmak ayrıca kişinin yürek yetmezliği riskini artırabilir.Meselâ, Afrikalı Amerikalılar ve Meksikalı Amerikalılar daha uzun boylu yürek hastalığı riskine sahiptir.

AHA, "haftada asgari 150 an ara yoğunlukta aerobik aktivite veya haftada 75 an vahşi aerobik aktivite" önermektedir. " yürek sağlığını uzatmak amacıyla.

Ara ve zalim aktivite

Bu çalışmanın anahtarı, katılımcıların herkes kendi bildirdiği verilere bel bağlamak yerine lens kadar elde edilen verileri kullanmaktı. , yazarların bahsettiği altkatman önyargıya tabidir.

İngiltere Biobank'ta biraz 94.000 birey çalışmaya katıldı ve bir hafta boyunca kalp filizlenen hızlarını ve aktivite seviyelerini arkasından elektronik c,zlar giydi. Çalışmanın yapıldığı sıralı, yağışlı ortalaması 56 olan katılımcıların hiçbirinde kardiyovasküler sevgi öyküsü yoktu.

Altı sene olarak, araştırma araştırmacıları katılımcıların yüzde kaçının yürek yetmezliği olduğunu Görmek , Rüyadakarşı katılımcıların aktivite bilgilerine ve sağlık kayıtlarına erişti. Ateşleme, orta veya acımasız bedensel aktivite eden katılımcıları, en düşük bedensel aktivite fail yahut biraz yapmayanlarla karşılaştırdı.

Haftada 150-300 an arasında orta derecede fiziksel aktivite yapan yetişkinler. sürdürme c,zlarını takanların kalp yetmezliği riski %63 oranında azaldı.

"Uyumlu maddesel aktivitenin kalp yetmezliği sürgün riskini azaltabileceği pek çok potansiyel yol vardır" diyor ortak yaratıcı Prof. Frederick K. Ho, ırk sağlığı alanında konferansçı. Glasgow Üniversitesi, İskoçya.

"Örneğin, fiziksel aktivite kilo alımını ve uzun boylu tansiyon ve tavsiye 2 diyabet falan yürek yetmezliği dolayı risk faktörleri olan bağıntılı kardiyometabolik durumları önlemeye yardımcı olur" açıkladı.

Çalışmanın sınırlamaları

Yazarlar, katılımcıların Bitişik Alan tahmini halkından yok, Ilgili Ülke Biobank'tan olduğunu belirtiyor. Bunun zorunlu olduğunu söylüyorlar -diği için U.K. Biobank'a kaptan ırk daha artı bedensel aktiviteye girme eğilimindeler.

Dr. Bu çalışmaya dahil -siz Baptist Health'in Miami Kardiyak ve Vasküler Enstitüsü karşı Ileri Kalp Yetmezliği tıbbi direktörü Sandra Chaparro, Medical News Today beraber konuştu ve çalışmanın amma sınırlamasına bildiri çekti.

"Hastaların çoğu beyazdı ve ağızotu, alıştırma ile yürek yetmezliğinin önlenmesi aralarında ilk elden bazı bağlayıcı sağlamıyor" dedi. "yine de, yürek yetmezliği sürgün riskini azalmak dolayı acil bazı aracı vurgulayan güçlü amma veri bankasıdır."

Kalp sağlığını iyileştirmeye müstakbel aktiviteler

Ağızotu bulguları, aktiviteyi jurnal geçim dahil etmenin önemini vurgulamaktadır.

"Bu bulgular, tüm maddesel hareketin acil olduğunu gösteriyor. Acelesiz, 10 dakikalık amma gezinti, oturmaktan ve bedensel aktivite yapmamaktan daha iyidir. Ve mümkünse kimi daha acele yürümeye çalışın, bu hem egzersizin yoğunluğunu ve potansiyel faydalarını artırır" dedi.

Meşgul aktivitelere misal iken çalışma, 10 darağacı veya daha aceleci bisiklet uzatma, yüzme turları ve kement sıçrama sayılabilir.

Orta yoğunluktaki aktiviteler aralarında saatte 2.5 km seri gezdirmek, bahçe işleri ve sulu aerobiği durum alır.

"Yürek yetmezliğini ortadan kaldırmak amacıyla orta derecede egzersizin önemini vurgulamalıyız," dedi Dr. Chaparro.

Dr. Houston'daki Memorial Hermann Medical Group'ta kardiyolog olan ve bu çalışmaya kapsayan gayri Majid Kolay, egzersizi tecrübe tarzlarına dahil etme önerilerini MNT -li paylaştı.

Hastalarıma haftanın çoğu günü günde asgari 45 dakika orta yoğunlukta uygulama yapmalarını öneriyorum. "Ateşleme haftada 600 dakikayı optimal bulsa de, çoğu sakat, özellikle da ihtiyar hastalar, bu seviyeye çok kullanma yapamıyor ve ulaşılması huysuz kimi hedefle caydırılıyor."

.


Sağlık Haberleri Kategorisinden Haberler