Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Azize Tanrıkulu

Azize Tanrıkulu

Milli Tekvandocumuz Azize Tanrıkulu, Antalya Gazi Anadolu Lisesi ve Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü mezunudur. Aslen Diyarbakır 'ın, Bismil İlçesinde dünyaya gelmiş, 1986...

Milli Tekvandocumuz Azize Tanrıkulu, Antalya Gazi Anadolu Lisesi ve Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü mezunudur. Aslen Diyarbakır 'ın, Bismil İlçesinde dünyaya gelmiş, 1986 doğumlu, Zıplama burcudur. Abiside kendisi olası Türk spor dünyasının acil isimlerinden Milli Tekvandocu Bahri Tanrıkulu 'dur. Tekvando -li abisinin baştan sona tanışan Azize Tanrıkulu 2002 senesinde ülkemizi Belçika Turnuvasında oynama etmiş ve 2. olmuştur. daha sonra 2003 'te Balkan Şampiyonasında 1., 2004 Hollanda Turnuvasında 3., 2005 Dünya Üniversiteler Yaz Spor oyunlarında 1., 2005 Uluslararası İsmet Iraz Turnuvasında 1., 2005 Avrupa Şampiyonluğu, 2006 Avrupa Takımlar Şampiyonluğu, 2006 Huy Takımlar Şampiyonluğu, 2007 Milletlerarası Almanya Turnuvası 3.lüğü, Olimpiyat ikinciliği ve Avrupa Şampiyonluğu yaşamıştır. Bilhassa 2008 Pekin Olimpiyatlarında kariyerinin çap büyük başarısını elde fail Azize Tanrıkulu bu karşılaşmalarda 2.liği el altında etmiş ve gümüş para madalya kazanmayı başarmıştır. Eşi Abdullah Sertçelik 'tir, bu evliliğinden amma kızı birde oğlu vardır.


Biyografi Kategorisinden Haberler


  • Biyografi Kimdir?:
  • Biyografi Doğumu?:
  • Biyografi Ölüm?:
  • Biyografi Çocukları?: