Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Beyaz Adam, Imitasyon Zeka Göre Oluşturulan Parça ile Sanat Yarışmasında Birincilik Ödülünü Kazandı - ExtremeTech

Beyaz Adam, Imitasyon Zeka Göre Oluşturulan Parça ile Sanat Yarışmasında Birincilik Ödülünü Kazandı - ExtremeTech

Colorado Devlet Fuarı'nda sergilenen "Théâtre D 'opéra Spatial". (Vergi, Discord aracılığıyla Jason Allen) Bazı adamın AI vasıtasıyla oluşturulan "resmi", bu hafta bazı ticaret yarışma...

Colorado Devlet Fuarı'nda sergilenen "Théâtre D 'opéra Spatial". (Vergi, Discord aracılığıyla Jason Allen) Bazı adamın AI vasıtasıyla oluşturulan "resmi", bu hafta bazı ticaret yarışmasında mavi kurdeleyi evine götürdü ve sanatçılar aşırı kızdı.

Jason Allen, Colorado Eyaleti'ne "Théâtre D'opéra Spatial"i sundu Fuarın 26 Ağustos'ta başlayan akıllı sanatlar yarışması. Pazartesi günü, yarışmanın "Parmağa Ait Sanatlar/Parmakla Yapılan Olarak Yönetilen Resim" kategorisinin birincisi ilan edildi - parçayı kendisinin yaratmamasına gerçi. Bunun yerine, Midjourney adlı bazı AI programı, kanuna göre bir örnek istemine karşısında iken oluşturdu. Allen sonra oluşturulan görüntüyü aldı ve Gigapixel beraber yükseltmeden önce Photoshop'ta rötuşladı.

Parça kuşkusuz korkunç. Betimlenen safha, deneklerin uçuşan önlükleri ve odayı güneş ışığıyla dolduran devasa biraz cam - başka türlü bazı portal mı? - arasında hem zamansız keza amma fütürist. Ancak acil olan "Théâtre D 'opéra Spatial"ın güzelliği yok. Parçayı bestelemek amacıyla bazıları sanat hüner gerekmiyorsa, aslında bir şaheser kadar kabul edilebilir mi? Eğer öyleyse, Midjourney'in yok, Allen'ın sanatı gibi kabul edilebilir mi? Colorado Tek Kişilik Fuarı'nda olduğu gibi, uzun boylu yaklaşık mahkeme sapma geçmişine kalıp millet vasıtasıyla özenle yaratılan sanatla karşılaştırılmalı mı?

"Taklit zeka sanatı, kimse ona ne yapacağını söylemeden eldeki olamazdı. Bu yüzden ne yapacağını veznedar birey, işin sanatçısıdır."

Bu, suni zeka "sanatçılarını" doğrulamaya çalışırken gördüğüm en yaygın argümandır.

bazı restoranda garsona ne aş istediğimi söyle, sermaye ben miyim?

? ??????????Chris Shehan???? (@ChrisShehanArt) 31 Ağustos 2022

Büyüleyici karşıtı bir şekilde, bu sorular çevrimiçi ortamda öfkeli yaklaşık münakaşa başlattı. Biraz sanatçılar, Allen'ın mavi kurdelesinin, kendileri uygun bir algoritmaya almak yerine, kendi işlerini çizen, boyayan, basan ya da öbür bazı şekilde üretenler uygun yaklaşmakta olan diriltme anlamına geldiğine adak ediyor. Yaklaşık Twitter kullanıcısı basitçe, "Imitasyon zekaya yaklaşık kelimeler oluşturmak uygun daha çabalama harcanmıyor ve bu, sanatlarına doğrusu işçi sınıfı veren sanatçıların itibarını sarsıyor benzer görünüyor" dedi.

Allen, şüphesiz, farklı görüyor. "Twitter'hem de taklit zekanın ürettiği sanata ters olan katışıksız bu insanların, işçi unsurunu itibarsızlaştırarak insanı otobüsün aşağı ilk atanlar olduğunu göz önünde bulundurmak ne çok çekici! Bu size ikiyüzlülük benzer mi geliyor çocuklar?" Kazanmasının arkasından Midjourney Discord sunucusuna gönderdi. "Acilen durmuyorum. Bu galibiyet sadece misyonumu cesaretlendirdi."

Taklit zeka kadar oluşturulan görüntüler alım satım olarak algılanmaya ifa edecekse -başka çok olacak gibi görünüyor- sanatçılar ve emitasyon zeka fanatikleri göre söylenecek bazı şey bulunmayan. amma uzlaşmaya varabilmek. Allen, "Théâtre D 'opéra Spatial" yaratmak dolayı suni zekayı egzersiz konusunda daha berrak olabilirdi. Eseri fuar yarışmasına sunduğunda "Midjourney aracılığıyla Jason Allen" olarak etiketlediği bahis parası edilse ayrıca, sergilendiği sırada esere arkadaşlık yapan afişte bu belirtilmedi. Katma kadar, çoğu insan Midjourney'in ne olduğunu bilmiyor, algoritma kolaylıkla yaklaşık Photoshop rakibiyle karıştırılabilirdi. Gelecekteki ticaret yarışmaları, sırf AI yoluyla oluşturulan iş için bazı kategoriye öğretmen olmaktan hem yararlanabilir.

Derhal Okuyun,

MIT Araştırmacıları Katışıksız Asil Yerli Kadın Tıkanıklığı Algoritmalarının Taraflı Olduğunu SöylüyorFransız Aidat Yetkilileri Kullanın Google'ın Imitasyon Zekası Habersiz Yüzme Havuzlarının Arkasından Gidecek Mal Fesatçı Reklam Algoritmaları Üstüne DOJ birlikte Anlaşmaya Varıyor


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler