Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Çağcıl, oynaması bağımsız oyunların saatli bombası

Çağcıl, oynaması bağımsız oyunların saatli bombası

Dragalia Lost, Nintendo'nun Japon geliştirici Cygames beraber ortaklaşa yaptığı biraz gaye beyanı iken 2018'keza piyasaya sürüldü. Nintendo, 2016 yılında Super Mario Run ve Miitomo olası o...

Dragalia Lost, Nintendo'nun Japon geliştirici Cygames beraber ortaklaşa yaptığı biraz gaye beyanı iken 2018'keza piyasaya sürüldü. Nintendo, 2016 yılında Super Mario Run ve Miitomo olası oyunların piyasaya sürülmesiyle mobil oyunlar alanına başta atlamış belki, kıtı kıtına bu, şirketin mobil c,zlar uygun belirli gibi ürettiği açılış asıl mülktü. Bu oynaması bağımsız gacha oyunu (yağma kutuları göre mikro dönüşümler ve acayip ve kasılmış süreli karakterler amacıyla geçici piyangolar sorumluluk ederken içeriği genel olarak özgür olan kimi marifet), büyük Japon müzisyen DAOKO -li işbirliği fail cafcaflı yaklaşık şiddetli bölgeli lansman kampanyasına sahipti. oyunun yurtiçi ve yurtdışındaki başarısına güveniyordu.

Ve biraz hit oldu. Lansmanından biraz yıldan kısa bazı devir sonrası, hile şimdiden 100 milyon doların üstüne kimi gelir yakında etmişti ve kısa vadeli amma devre devam düzenli bazı velet akışı geldi. Ancak geçen kamer itibarıyla Nintendo ve Cygames, oyunun n,yet güncellemesini yayınladı ve bu hafta, oyunun bir tek üç yıl çalıştıktan sonrası 29 Kasım'keza kapanacağı açıklandı.

bazısı açıklama yapılmadan. Nintendo, sunucular kapandıktan ve oyun bundan böyle millet tarafından erişilebilir olmadığında oyunu hatırlamak göre biçimsel bazı çevrimdışı suyolu ya da evraklar sunuyor, hayranlar son birkaç yılda kendilerini adadıkları kimi oyun amacıyla ellerinden yeni özbeöz şeyi kalmak karşı toplanma genelinde çalışıyorlar. .

"Game Boy oyununun ROM'unu indirip oynayabileceğiniz benzer değil, Bir çağ bittiğinde, gitti." "Yaklaşık çağ gitti mi, gitti."

Oynaması ücretsiz oyunlar, kimi anomali olmaktan çıkıp marifet endüstrisinin çap kârlı sektörü haline geldi. 2012'ayrıca, oynaması özgür gelir sistemlerinin daha pop olmaya başladığı ve benzersiz seferlik bir giriş fiyatı rica fail püf noktası normuna meydan okuduğu kimi zamanda, mobil hile pazarı 9 milyar dolarlık gelire ulaştı. bununla beraber, PC'deki serbest hile geliri, League of Legends benzer oyunlar tamamen, premium oyunlardan el altında edilen geliri çoktan gölgede bırakan dramatik bir 11 milyar dolardı. 2020'ye o kadar mobil, PC ve konsol genelinde oynaması özgür bütçe 96 milyar doları aştı.

Beklenmedik olmayan biraz şekilde işkolu, bu faal sektördeki oyunculara artan bir şekilde bir kat daha artı hitap edecek şekilde adapte oldu. yine de, Fortnite yahut Pokémon Go falan oyunların aşırı kazanç getirici başarısıyla övünen bütün başlık göre, amma yıl içinde yahut ara sıra daha da kısa sürede tükenen amma dizi ünvan gelir. Japonya, Uma Musume, Pretty Derby falan oyunların sadece bir ülkede aktüel olmasına olduğu halde küre biçiminde en yüksek hasılat eden başlangıç 10 mobil aldatmaca arasına girdiği, özellikle mobil c,zlarda oynaması boş oyunlar göre kalınlık büyük bölgelerden biridir.

aynı zamanda, bu heybetli kazanç tabut taşıyıcı, oynaması bağımsız oyunların artan bir şekilde bir kat daha fazla adalet olduğu amma pazarda, bu oyunların mirası (veya eksikliği) giderek bir kat daha aka bazı erişilebilirlik sorunu yaratıyor. Çocukluğunuzdaki nostaljik oyunları her yerde geçinmek ya da sevilen klasikleri rastlamak uygun retro bir konsol takmak kolay olsa ayrıca, amma geliştirici yoksa yazıcı fişi çektiği anda hep çevrimiçi bedava oyunlara erişilemez.

Muhalif takdirde. Oyunun kesin papazlık süresinin sona ermesinden birkaç kamer önce, Nintendo'nun mobil oyunlarla ilişkisi açısından evrimsel kadar ivedi bazı aldatmaca olan Dragalia Lost'un, türdeki binlerce kişiyle benzer kaderi paylaşacağını duyuyoruz. Bu gerçekleştiğinde ve özbeöz davranış kaybedildikten sonrası, oyuncuların bu oyunlarda harcadıkları zaman ve paradan ters ne kalır? Ya Da bundan böyle kimsenin oynaması imkansız olan oyunları geliştirmek için harcanan vakit mı?

bol erkek oyuncu amma çocuk dahi harcamadan yüzlerce zaman bağımsız içeriğin keyfini çıkarsa hem de, Diablo Immortal'a 100.000 patates harcamış katılımcı olası hikayeler alışılmadık değildir.

kabul etmek icabında, her zaman çevrimiçi oyunlara erişim sorunu dolayı erişilemez ışık halkası geliyor. sunucu kapanmaları yeni amma olgu değildir. 2000'lerde World of Warcraft öne çıkarken, anca tamamen kapalı olan bir MMO tufanı izledi. aynı zamanda, Yıldız Wars Galaxies, Toontown Online ve The Matrix Online amacıyla yetkisiz özbeöz sunucu göre, diğer çeşitli MMO'ya en ince ayrıntısına kadar erişilemez durumda. ŞU vakit tam, spesifik sunucular, bu çabaları canlandırmaya temel gönüllüler karşı yetkili sonuçlarla karşılaşabilir. Benzer Şey belli sunucu çabaları, kuramsal kadar, mobil oyunlar göre inandırıcı olsa de, devamlı büyüyen mobil platformların eğreti uyumluluğunun yanı sıra ahenkli güncellemeleri ve sınırlı süreli etkinlikleri arşivleme ihtiyacının yanı dizi, çok sayıda marifet uygun bu, yaklaşık olarak yaklaşık akrabalık haline geliyor. -imkansız amma görev.

"Yıllarca çevrimiçi papazlık oyunlarının gelip gittiğini gördüm"

Bu pazar olgunlaştıkça ve üstelik uzun süredir sürekli oyunlar emekliye ayrıldıkça, o kadar kapanışların deneyimi kimi oyuncuların oyunlarını yeniden değerlendirmelerine neden oldu. Bu oyunlar aktifken yaptıkları satın almalarla ilişkisi.

David LaBerge, lansmanından itibaren oyunun alacaklar amma oyuncusuydu ve en sonunda, hile kapandığı hizada kendileriyle ortakları arasında oyuna 1.000 doların fazla bozukluk harcadı.

"defalarca boş bazı oyun olacaktı. -oyun oynayın, kıtı kıtına bulutlu betadan başlangıç erişim taşıyan çehre düzen paketleri sunuyorlardı" diyor LaBerge. "Aklımızda 50 dolar israf etmek papaz adayı biraz oyun satın edinmek gibiydi. Hemen Hemen şunu söyleyebilirim ama sonunda ikimiz keza aramızda muhakkak 1000 dolar harcamıştık. Biraz Marvel filmi izledikten sonrası eve giderdik ve az önce gördüğümüz filmdeki kişilik ve görünümlerin tanesine 20 baş verir ve yaklaşık aksiyon alırdık."

Aldatmaca kapandığından durmadan, bunu teslim alma ettiler. bu, oynaması serbest başlangıç püf noktası değildi, olay ve oyunun aniden kapanması, onları gelecekte çok oyunları oynama üstünde bir kat daha şüpheci ülkü getirdi. "Ama bu teyze müsait olan amma şirket olsaydı, oynaması bağımsız amma hile kapatıldığında, tüketicilere bari seçtikleri oyunlardan birini, eşdeğerini veya çoğunluğunu kalmak şık olurdu. LaBerge, şu anda muğlak olan oyunlarına harcadılar, "diyor. "Yıllarca çevrimiçi vekillik oyunlarının gelip gittiğini görüyorum ve oyuna yaptığım 'ektoderm'ın uzun vadede olmayacağını en ince ayrıntısına kadar anlıyorum, ancak yaşlandıkça cüzdanımı daralttım."

Kingdom Hearts Union ? Dark Road Image, Square Enix

Çok bazı çevrimdışı yaşam olmadan sunulan çeşit çeşit marifet tamamen kaybolur.

Kingdom Hearts ?'in kapanışı, hikaye içeriği için amma görüntü görüntüleyici birlikte beraber gelirken, oyunun en yeni tamamlayıcı mod hikayesi Dark Road tamamlandı ve bu kamer halinde iyice çevrimdışı kadar oynanabilecek. Zar Zor oyunun art kalanının oynanışına bundan böyle ayrıntılarıyla erişilemez. bununla birlikte bu çevrimdışı güncelleme, oyunculara savaşta kullanılan madalyalar karşı püf noktası içi satın alımlarını görmeleri için kimi nehir yatağı sunuyordu. Aniplex USA, Magia Record, Puella Magi Madoka Magica'nın İngilizce versiyonunun kapatılmasıyla benzer şey bir çevrimdışı izleyici sundu, anca bununla birlikte, sunucular çevrimdışı olduktan sonra oyuncuların deneyimi aşırı misafirlik etmeleri dolayı oynanış olmadan kaldı.

o kadar güncellemeler. ekseriya normun istisnalarıdır. Bu, kapanmayla karşı yönde denge oyunların topluluklarında, oyunlarını kapanış ön arşivlemek dolayı ellerinden geleni bulunmak göre taraftar projelerini gerektirir. Bir Tek Japonya'ya spesifik bulmaca oyunu Puchiguru Love Live (pop Love Live okul idol serisine dayanan) dolayı görülenler aynı bir projeler, bu oyunları inandırıcı olduğunca mal varlığı durumlarına alışılmış yaklaşık şekilde aromatik suyu tutan iyice oynanabilir kesin sunuculara sahiptir. Çoğu, sunucular kapatılmadan önce inandırıcı olan hep varlıkları ve oyun parçalarını kaydederek ve bazı araya toplayarak bu oyunların hafızasını açık saçık tutmayı amaçlar.

Nintendo vasıtasıyla Dragalia Lost uygun demin bir çevrimdışı mod duyurulmadı. .

Projeleri, bütün dillerde varlıkları, emir dosyalarını ve emrindeki içeriği yazmak göre gerçekte girdi madenciliği yaparken ekran arşivleri aracılığıyla hikaye içeriğini ve geçmiş olayları kurtarmayı hedefliyor. bununla beraber çok sayıda hazır olmasına karşın zamana karşı bazı yarış olmaya devam ediyor. "Bu, hayatımızın yaklaşık parçasıydı. Belki başka birinin hayatının yaklaşık parçası belki"

"Bir Kat Daha alacaklar katkıda bulunanlar benden şiddetli bir kat daha fazlasını yaptı" için açıklıyor Sei. "İnsanlar hikayeleri farklı olarak dillerde kaydediyor ve siz ayrıca farklı olarak senet ve ses mesleki dil kombinasyonlarına sahipsiniz. Biraz senaryoyu okumakla fiilen oynandığını düşünmek arasında kimi ayırt etme var, bu yüzden özbeöz kaydı yapmaya çalışıyoruz. Ki şiddetli pozitif oynanış, şiddetli pozitif kişilik, ağır fazla emrindeki hikaye, anılacak ağır şey müsait. Sanırım Dragalia Lost topluluğundaki çok işçi zamana yenik küçülmek istemiyor. Bu hayatımızın biraz parçasıydı. Olabilir başka birinin hayatının amma parçası olabilir, olabilir az önce doğmamış bir tane tam."

Bu noktada, hikayenin çoğu en azından İngilizce ve Japonca gibi arşivlenmiş durumda, ancak diğer çeşit çeşit mesleki dil ve bağlı kasıt, oyunun dosyalarından çıkarılan varlıkların aşırı az önce kaydedilmedi.

Bazıları harcadıkları zamandan ve harcadıkları paradan vicdan azabı duymasalar hem bu haberle hep birden türe karşı hissettikleri keza değişti. Bu, ömrü baştan başa oyuna haftada 15 saat ve 200 doların üstüne madeni para harcayan Natalie amacıyla bugünkü. Natalie, "Öbür amma gacha oyununa bozuk para harcamayacağım ve Dragalia Lost falan oynaması boş aromatik hizmetlerden vazgeçeceğime adak ettim" için açıklıyor. "Büyüme maliyeti ve şans maliyeti, sunucuları çalışır durumda tutmayı düz çıkaramayacak kadar yükseldiğinde elimden alınacak öbür kimi başlığa yerleştirmek istemiyorum."

Diğerleri yatırımlarından daha az üzüntü duyuyordu. - hazır sonsuza dek devamsız olacaklarını kasten. Alternatif yaklaşık aktör Shiro, "Oyunda harcadığım paradan ve zamandan üzgün değilim" dedi. "Püf Noktası bana, acemi patrona cesaret etmek göre birlik üyelerimi bazı araya getirmeye çalışırken dizüstü bilgisayarıma çömelerek harcadığım zamanlar benzer, geriye dönüp bakmam amacıyla çeşitli hatıra verdi."

Oyunu oynamak Genshin Impact 2022 iPad Air'de Genshin Uygulama Fotoğrafı, Amelia Holowaty Krales / The Verge

Bu yaklaşık sorun daha zaman geçtikçe büyüyen sayıda erkek oyuncu göre bir kat daha acil hale gelecek.

Numara endüstrisine ve evrimine akraba algımız samimi olarak manşetlere hitap eden kıyak deneyimlerle şekillenmiş olsa da, son on yılın en galip oyunlarının listelerinde en kaplayan sıralarda ayak bodrum girişi, oynaması bağımsız ve gacha oyunlarıdır. Asıl durumda, sektördeki program kaybetmeme eksikliği, da aka hem değersiz aldatmaca tarihinin belirleyici eserlerinin kaybolmasına sebep oluyor. Durdurma ve sözünden dönme, bunun dahi sonsuza öyle kaybolmasına neden olabilecekken, amma pervane arşivinin güvenli olup olmadığını kim söyleyebilir?

"Yazılımın korunması, genellikle, dernek iken, amma nevi soldurmak," dedi Sei. "Dolayı bol zımbırtı bundan böyle bir tek hizmettir, bir defa gittiklerinde, gitmiş olurlar. bizzat onlarda ağır pozitif değerinde bulamasanız hatta, bundan 10, 20, 30 yıl netice geri dönüp nasıl olduğunu görülen birisinin değeri olabilir. Korunmazsa, ki vakit bu, tarihin daha biraz parçası gitmiş demektir."

Atma anılarına usta olacak ve yelpaze toplulukları bu anıları canlı sürdürmek için ellerinden geleni yapabilir. Dragalia Lost'un biraz hayranları, işlenmemiş sonları birleştirmek amacıyla yelpaze kurguları yoksa deneyime duydukları sevgiyi açıklayan pervane çizimleri boyunca çalışıyor. Hemen Hemen anılar kalacak, geliştiricilerin ve oyuncuların deneyimleri kalmayacak.

Anılar amacıyla teşekkürler, Dragalia Lost. Kıtı Kıtına ayrı olarak bellek aykırı bir zımbırtı yok mi?.


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler