Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

California'nın elektro şebekesi aşırı sıcaklıkla yararı olmak göre mücadele ediyor

California'nın elektro şebekesi aşırı sıcaklıkla yararı olmak göre mücadele ediyor

Abartılı, sert bir sıcak hava dalgasının bari tatil hafta sonu baştan başa Kaliforniya'yı etkisi altına alması ve elektro şebekesini strese sokması bekleniyor. Yetkililer, kesintileri orta...

Abartılı, sert bir sıcak hava dalgasının bari tatil hafta sonu baştan başa Kaliforniya'yı etkisi altına alması ve elektro şebekesini strese sokması bekleniyor. Yetkililer, kesintileri ortadan kaldırmak amacıyla vatandaşlara elektrikli tasarrufu yapmaları göre yalvarıyor.

Devlet acilen eyaletin elektrik şebekesi operatörü California Hür Diyet Operatörü (CAISO) tarafından yayınlanan "Elastik Uyarı"nın orta dereceli gününde. Flex Alert kapsamında, Kaliforniyalılardan elektrik kullanımlarını 16,00 ile 21,00 arasında razı kadar kısıtlamaları isteniyor. Bu, şebekenin azami baskı altında olduğu zamandır, dolayı bu, ahali işten eve geldiklerinde kuvvet talebinin özgün olarak arttığı ve güneş batarken daha az güneş enerjisinin bulunduğu zamandır.

Yetkililer, sakinlere elektrik tasarrufu yapmaları dolayı yalvarıyor Isı dalgaları stresle ünlüdür. elektro şebekelerini bozuk bırakır dolayı yüksek sıcaklıklar insanları klimalarını patlatmaya iter.

Valiliğin ofisine için Çarşı ve Pazartesi olasılıkla ızgaradaki çap büyük baskıyı görecek. Hatıra Defteri sıcaklık kayıtları aksine şehirlerde çoktan düşmeye başladı ve düşmeye yerine getirme etmesi bekleniyor.

İşte rekorların bir özeti #LAHeat, bugüne pek. @fly_BUR #Bubank ve #WoodlandHills @PierceCollegeCA, 112° ile papaz adayı biraz #wxrekoru oluşturdu. Sandberg 100° -li acemi kimi tutanak kırdı. #LancasterCA, 109°'de biraz #wxrekoru bağlıyor. Icabında bir kat daha artı güncelleme gelecek. #CAwx pic.twitter.com/nOCXlGu8i9

? NWS Los Angeles (@NWSLosAngeles) 31 Ağustos 2022

Kaliforniya'hem de, ısı büyüleri yine de manzarayı daha sert kıtlık ve orman yangınları dolayı hazırlar - fakat bu Daha kısaltılmış kullanılabilir hidroelektrik varsa ya da amme hizmetleri, ekipmanlarının hiddet almasını durdurmak amacıyla gücü ara vermek zorunda kalırsa, güç kaynaklarını olağanüstü. Bu yaz, Kaliforniya'nın kuraklık çünkü normalde ürettiği hidroelektriğin yarısını kaybedeceği zan ediliyordu. Resmi da, güncel arkadaş canlısı güzel koku dalgasının batı ile ilgili ABD'nin çoğuna yayılarak, Kaliforniya'nın komşularından şişirilmiş güç biçimli ne çok yardım alabileceğini sınırladığı için kimi tıkanıklık halinde. Ve devlete ait, orman yangını riskinin tetiklediği kesintilerle karşı tarafta kaldı.

Valilikten yapılan bir baskı açıklamasına uygun, bu sıcak aroma dalgasının uzunluğu ayrıca yarı görülmemiş.

Boylu Boslu bir dönem boyunca fasıla verilmemesi, insanların kalp ve akciğerlerdeki gerilimli ısı yerlerinden kurtulmasını zorlaştırır. Isı, ABD'de hava durumuyla karşılaştırmalı başka özbeöz felaketlerden daha fazla insanı önceden öldürüyor.

Geceleyin baştan başa çarpıcı UCUZ sıcaklıklar. Türlü bölge tüm geceleyin 70'lerde kaldı. #SanFernandoValley'de 80'ler geniş ölçüde yapılan. 90'lar, #Malibu yakınlarındaki Tuna Kanyonu'ndaki 96'sı de kapsayan edinmek -mek üzere, eteklerinde ve daha rüzgarlı vadilerde yaygındır. Bu #HeatWave TEHLİKELİ biraz neden, amma gecede eğlence olmamasıdır. pic.twitter.com/E9mg8X75fE

? NWS Los Angeles (@NWSLosAngeles) 1 Eylül 2022

"Bu, yöre krizinin ne böylece kelimesi kelimesine olduğuna ve nasıl etkilediğine dair n,i anımsatma Kaliforniyalıların jurnal yaşamları," dedi Yönetici Gavin Newsom dün bir pres açıklamasında. Kaliforniya ayar koyucuları, eyaletin gezegen dayak atma kirliliğini 2045 yılına o kadar belli sıfıra indirmeyi amaçlayan biraz sıra nahiye faturasını Çarşamba günü onayladı.

Newsom, sıcağa reaktif iken 31 Ağustos'ta En Uç Durum ilan etti. Bu beyan, elektrikli üretimini çabuk olmak ve güç talebini düşmek göre geçici önlem türünden önlemleri tetikliyor. Örneğin, Kaliforniya limanlarına yanaşan gemilerin karada elektrik enerjisine bağlanması gerekmeyecek. Bu, normalde gemilerin dizel motorlarından kaynaklanan aroma kirliliğini azaltmak amacıyla yapılacaktı.

.


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler