Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Çocuklarda Prososyal Buluş

Çocuklarda Prososyal Buluş

İnsanlar arasındaki ilişkilerde namuslu olmak, başkalarına doğruyu haber vermek tekrar tekrar ahlaki açıdan iyi yaklaşık amel olarak değerlendirilmiştir. Toplumu daha istendik tarafa yol g...

İnsanlar arasındaki ilişkilerde namuslu olmak, başkalarına doğruyu haber vermek tekrar tekrar ahlaki açıdan iyi yaklaşık amel olarak değerlendirilmiştir. Toplumu daha istendik tarafa yol göstermek isteyen öykülerde, atasözlerinde ve dinî metinlerde yatış davranışının kötülüğü vurgulanmıştır. Zar Zor ırk, küçük yaşlardan itibaren türlü nedenlerle buluş söylemeye başlamakta ve yalanın yelpazesi giderek çeşitlenmektedir. Bu durum, insanların bulma söylemeyi ne vakit için buldukları sorusunu ayrıca beraberinde getirmektedir. İşte bu kitapta da uydurma türleri ve yatış nedenleri, çocukların hangi durumlarda yalanı bir kat daha mantıklı karşıladıkları aynı konular açılım psikolojisi bakış açısıyla ele alınmıştır. bununla beraber ebeveynlerin çocuklarına uymak istedikleri değerler, çocukların akıl ayak anlayışları ve değer önceliklerinin yalanın göre bulunmasıyla arasındaki bağlantılar üstüne durulmuştur.


Eğlence-Kültür Kategorisinden Haberler