Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

D vitamini abartılıyor mu? Alternatif Kimi Ağızotu, Faydalar Konusunda Kesin Olmama Ediyor

D vitamini abartılıyor mu? Alternatif Kimi Ağızotu, Faydalar Konusunda Kesin Olmama Ediyor

D vitamini, yıllarca duygudurum bozukluklarından kalp hastalıklarının önlenmesine böylece bütün şeyi dokunmak dolayı faydalı bazı tamamlayıcı gibi görülüyor. Pop tamamlayıcı, yaşl...

D vitamini, yıllarca duygudurum bozukluklarından kalp hastalıklarının önlenmesine böylece bütün şeyi dokunmak dolayı faydalı bazı tamamlayıcı gibi görülüyor. Pop tamamlayıcı, yaşlı erişkinlerde kemikten yapılmış sapma riskini azalmak dolayı abartılı süredir kullanılmaktadır.

Hemen Hemen papaz adayı araştırmalar, D Vitamini almanın bu rahatsızlıkların kimisi dolayı başlangıçta düşünüldüğü böylece faydalı olmayabileceğini öne sürüyor.

The New England Journal of Medicine'keza yayınlanan astar boya, araştırmacıların D vitamini çılgınlığını bırakmanın zamanının geldiğini öne sürüyor. yaşlı erişkinlerde kemikten yapılmış kırıklarını azaltmada kimi etkisi yoktur. Ve - öbür amma darbede - farketmez ağızotu, ek almanın biraz kişinin yürek hastalığı, kanser yahut hafıza kaybı geliştirme riskini azaltmadığına işaret ediyor.

Rutgers New Jersey Sihirbazlık Okulu'nda itirafçı olan Sylvia Christakos, "D vitamini takviyesinin kırıkları önleyip önleyemeyeceğine ilişkili veriler kararsız" , Sağlık'a anlattı. Christakos, final bulguların, önceden bu besinden yeterince alan kişilere D vitamini takviyesi vermenin, sonuçta hastanın parçalanmış riskini azaltmadığını dobra dobra gösterdiğini söyledi.

Papaz Adayı bulgulara ise de, uzmanlar yaklaşık durumlarda D vitamininin teyze bazı rolü olduğunu söylüyor. D vitamini takviyeleri -li göreceli final görüşlere ve önerilere daha yakından bakın.

D Vitamini ve Sapma Engelleme

Kemikten Yapılmış sağlığını kullanmak karşı D Vitamini kullanımı, Ulusal Sihirbazlık Akademisi'nin tahmini ırk göre ajanda 600 ila 800 uluslararası öğe (IU) önerdiği en küçük 2011'den giymiş olarak geniş iken tavsiye edilmektedir. Bu noktada burun, takviyenin kemikten yapılmış bozulmasını engelleyebilecek kalsiyum emilimini destekleyebileceğini bildiren araştırmalardan kaynaklandı.

bununla beraber, eklenen D vitamininin kemikten yapılmış sağlığını koruyucu iken iyileştirip iyileştirmeyeceğini belirlemeye odaklanan rahibe adayı yayınlanan bakımevi yoğun çalışma, bu gibi önerileri baltalıyor falan görünüyor. Huzurevi araştırma sonuçları, 1.551 ağızotu katılımcısında 1.991 parçalanmış buldu ve D vitamini yüzölçümü ve almayan ateşleme katılımcıları aralarında şans işi açısından acil bazı ayrım olmadığını keşfetti.

Bu bulgulara ulaşmak amacıyla araştırmacılar 25,871 çalışma katılımcısı beraber çalıştı - 50 yağmurlu ve üzeri erkek kısmı ve 55 ıslak ve üzeri kadınlar.

Ek iken, çalışma katılımcılarının çoğu, denemeye çalışma D Vitamini seviyeleri birlikte malumat. Sadece %2,4'ü titiz bir başarısızlık gibi alma edildi.

Çalışmanın biraz parçası gibi, katılımcılardan her gün 2.000 milletlerarası D Vitamini birimi ya da amma plasebo almaları istendi ve arkasından biraz beş dönem her tarafında izlendi. yıllar. Hadise kırıkları, katılımcılar vasıtasıyla yıllık yaklaşık ankette söz edildi.

Her araştırmanın sonucu mu? Çalışmaya amacıyla, "D3 vitamini takviyesi, genellikle kabuk gibi orta yağmurlu ve ihtiyar yetişkinler arasında plaseboya göre acil ölçüde bir kat daha basık kırılmış riski ile sonuçlanmadı".

Genelde D Vitamini Sebep Önemlidir?

Ulusal Sağlık Enstitüleri'ne (NIH) amacıyla D Vitamini bağırsağınızda kalsiyum emilimini artırır, kemiklerinizin kabuk gibi kalmasına yardımcı olur ve rafine, kırılgan yoksa amorf hale gelmesini önler. Ek hem de adale kramplarını ve spazmlarını önlemeye destek olur ve ilt,bı azaltabilir.

Çoğu er D Vitaminini güneş ışığından alır, anca bunu şişman balık etinden, sığır karaciğerinden, bomba sarısından ve peynirden hem de alabilirsiniz. NIH diyor.

ABD süt tedarikinin çoğu bu bütünleyici -li güçlendirilmiştir.

NIH'ye göre, önerilen jurnal D vitamini miktarı yaşa için değişir. 70 ve uç altındakiler uygun 600 milletlerarası birimdir. 70 yaşın üzerindekiler kimi 800 IU alıyor olmalı.

NIH hem de, devamlı alımların vakit olarak önerilen seviyelerden bir kat daha pes olduğu veya güneş ışığına korunmasız kalmanın eksik olduğu durumlarda insanların D Vitamini eksikliği geliştirebileceğine ayrıca duyuru çekiyor. kasılmış. Süt alerjisi olanlar ya da laktoz intoleransı olanlar ve vejetaryen ya da vegan diyetler tüketenler ayrıca bir kat daha zayıf D Vitamini seviyeleri yaşayabilirler.

Eksiklikler geliştiğinde Çocuklarda, NIH'ye uygun, kemik dokusunun düzgün bazı şekilde mineralize edilememesiyle karakterize edilen ve düz kemiklere ve çerçeve deformitelerine tahrik edici amma eğilim olan raşitizm falan durumlara neden olabilir. hatırımda iken, yetişkinlerde ve ergenlerde yetersiz D Vitamini, osteomalazi gibi bilinen yaklaşık duruma sebep olabilir, bu, aktüel kemiğin yetkisiz veya suçlu mineralize olmasını ve zayıf kemiklere sebep olmasını içerir.

D vitamini hangi durumlar karşı yenge gerekli?

Uzmanlar, son macun sonuçlarının bireylerin D vitamini almayı ayrıntılarıyla bırakmaları gerektiği anlamına gelmediğini vurguluyor.

Georgia Üniversitesi'nde besleme bilimleri doçenti olan RD, Sina Gallo Health'e verdiği demeçte, çoğunun ilk olarak yeterli D Vitamini seviyelerine de kaptan olduğunu söyledi.

Gallo, "D vitamini durumu basık olan bireyler takviyeden azami yarar sağlayabileceğinden, bu onların saçma bulgularını açıklayabilir," dedi. "D vitamininin kalsiyum emilimini desteklediği ve kandaki kalsiyum konsantrasyonlarının korunmasına dost olduğu ve dolayı kemiğin mineralizasyonuna ahbap olduğu yeterli bilinmektedir."

Ağızotu, "D Vitamininin bu role dahil olmadığını söylemiyor," şu sürdürme etti Gallo, "sırf günlük 2.000 D vitamini takviyesi ayrı ayrı IU - kalsiyum takviyesi ile yok - kabuk gibi orta sulu ve ihtiyar erişkinlerde kesik riskini azaltmaz."

UCLA David Geffen Sihirbazlık Fakültesi Ortopedi Cerrahisi Anabilim Dalı'nda okuyucu olan MD Jennifer Beck, çalışmanın bazıları efekt yaratmadığını söyledi. D Vitamini hakkındaki görüşünü, araştırmaların D vitamininin çeşitli faydası olduğunu gösterdiğini de sözlerine ekledi.

"halen soru 'D Vitamini faydalı mı' yok - bir kat daha karşı soru 'D Vitamini hangi popülasyonda yararlıdır? '"Dr.

"Pediatrik popülasyonda, D Vitamini alçak hastalarda bozuk riskinin ve kırılmış şiddetinin arttığını belirten en küçük iki çalışmamız geçerli. nitekim, yazarları çabaları amacıyla alkışlasam da, bu ağızotu bazı atmayın vakasıdır. bebeği banyo suyuyla menfaat."

Çalışma sonuçlarının yüksek tehlikeli popülasyonlarda D Vitamini değerlendirmesi ve takviyesi ihtiyacını ortadan kaldırmaması gerektiğini ekledi Dr. Beck.

D Vitamininin vücudunuzda ayrı olarak çalışmadığını hem de bölüm önüne tutmak önemlidir. Ohio Eyalet Üniversitesi Wexner Doktorluk Merkezi'nde belirtilen kimi diyetisyen olan RD Liz Weinandy Health'e verdiği demeçte, "İnsanlara vücudumuzdaki çeşit çeşit besinin sinerjik iken çalıştığını ve herhangi birine çok artı ehemniyet vermenin belki de bizi hayal kırıklığına uğratacağını hatırlatmayı seviyorum."

en çok okumuş haberlerimizin yeni kutunuza ulaşması uygun Boğuk Yaşam'a kaydolun haber bülteni

.


Sağlık Haberleri Kategorisinden Haberler