Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Değişen Toplumda Eskime ve Halsiz

Değişen Toplumda Eskime ve Halsiz

Tabiat nüfusu yaşlanmakta, yaşlı nüfusun oranı çabuk artmaktadır. Bu nüfus istatistiklerine göre şekil değiştirme küre biçiminde anlamda arkadaş canlısı, kültürel ve iktisadi yans?...

Tabiat nüfusu yaşlanmakta, yaşlı nüfusun oranı çabuk artmaktadır. Bu nüfus istatistiklerine göre şekil değiştirme küre biçiminde anlamda arkadaş canlısı, kültürel ve iktisadi yansımaları da beraberinde getirmektedir. Farklı disiplinlerden tahlilci ve akademisyenlerin eş çalışmasının bir ürünü olan Değişen Toplumda Ihtiyarlama ve Halsiz kitabı, yaşlanma ve ihtiyarlıktan olan kavramlarına toplumcul metâmorfoz perspektifinden disiplinler arası amma bakış açısıyla yaklaşmayı hedeflemektedir.

Bu kitapta, değişen toplumda yaşlılık ve hoşsohbet papazlık, yaşlılığın sağlık ekonomisiyle ilişkiselliği, Türkiye 'hem yaşlılara tasarlanmış toplumcul siyaset uygulamaları, yaşlılıkta gelir ve acele tüberküloz ürünlerine erişimdeki eşitsizlikler, yağışlı ayrımcılığı, değişen bunak algısı ve ölüm, üretken ihtiyarlama, güncel Türk sinemasında yaşlılığın yeri, bunak sürecinin toplumsal cinsiyet ekseninde değerlendirilmesi, demanslı bireylerde basit yaşam aktiviteleri ve üçüncü nemli turizmi konuları tartışılmaktadır.


Eğlence-Kültür Kategorisinden Haberler