Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Denizel Atmosfer Yönetimi

Denizel Atmosfer Yönetimi

Istikbal öngörülerine ilgili tartışmaların yaklaşık öznesini keza çevre kirliliği oluşturmaktadır. Dünyanın üçte ikisini kaplayan denizler ayrıca bu kirlenmeden payını almıştır....

Istikbal öngörülerine ilgili tartışmaların yaklaşık öznesini keza çevre kirliliği oluşturmaktadır. Dünyanın üçte ikisini kaplayan denizler ayrıca bu kirlenmeden payını almıştır. Devletlerin, deniz emniyeti ve güvenliği neredeyse deniz alanlarına istenilen kimi farklı belli başlı sorumluluğu denizel çevrenin ve kaynakların korunması ve yönetimidir.

Dünya genelinde çevresel sezi ve alınan tedbirler bağlamında acil gelişmelerin yaşandığı bugünlerde, denizel çevre yönetiminin bilimsel alfabe çerçevesinde yürütülebilmesi ehemniyet miktar etmektedir. Bu amaca istenilen gibi hazırladığım bu kitapta, ilkönce basınç birimi konusuna akraba temel kavramlara ve tematik konulara, daha sonra ise denizle ilgili emniyeti, deniz güvenliği ve denizel hava bağlamında devletlerin karşı karşıya oldukları tehditlere değinilmiştir. Müteakip bölümlerde fakat, denizel oraya buraya pislik, denizel etrafına teşebbüs yönetimi ve tedbir, bilimin denizel atmosfer yönetimi açısından önemi, denizel etrafına lokal ve küresel yönetişim, denizel hava izdüşüm araçları, denizel etrafta iş ölçümleri, ivedi duruş planlaması, denizle ilgili kazalarının incelenmesi, denizel çevrenin kirletilmesinde maliyetler ve ücretler konularına değinilmiştir.

"Birleşik Milletler Sürdürülebilir Tab Etme İçin Derya Bilimi On Yılı (2021-2030)"na atfen hazırladığım bu kitabın bilimsel felsefe ve araştırma isteği uyandırması oranında amacına ulaşacağını umma ediyorum.


Eğlence-Kültür Kategorisinden Haberler