Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Formula E'nin 100. E-Prix'si, Sekiz takvim iyice elektrikli yarış | Teknoloji

Formula E'nin 100. E-Prix'si, Sekiz takvim iyice elektrikli yarış | Teknoloji

Borsa günü Seul'da damalı kaldırım taşı düştüğünde, Formula E 100. yarışını yapmış olacak. Serinin mütevazı başlangıcından çok uzak, Formula E başkanı Alejandro Agag ve FIA ?...

Borsa günü Seul'da damalı kaldırım taşı düştüğünde, Formula E 100. yarışını yapmış olacak. Serinin mütevazı başlangıcından çok uzak, Formula E başkanı Alejandro Agag ve FIA ??başkanı Jean Todt'un 2011'ayrıca biraz peçeteye hedef ettikleri hayat arkadaşı amma düşünce. Üç sene halinde bazı bando dünyanın açış tamamen elektrik özel koltuğunu piyasaya sürdü. üstünlük. Ve kalan, dedikleri benzer, tarih.

Formula E'nin peder ortağı ve şampiyona şefi Alberto Longo, medyayla yaptığı kimi telefon görüşmesinde, "Tanıdığımız ırk bu girişime gülüyorlardı" dedi. hafta. "Ve derhal, ne pek ilerlediğimize kimi bakın."

Longo'nun değerlendirmesi namuslu. Formula E, Mevsim 1'den ve Pekin'deki Olimpiyat Parkı'ndaki başlangıç yarıştan bu yana fiilen aşırı oluk deste etti. Kalınlık önemlisi, seri, ekipler yaratıcı bir sıra otomobil üreticisi ile inovasyon amacıyla bir yer haline geldi. Mahindra, Audi, BMW, DS, Jaguar, Mercedes, Nissan, Porsche, Renault ve oluk baştan başa katılan diğerleriyle çap başından durmadan oradaydı. Mahindra, Venturi ve Andretti gibi bir iki familya hem başlangıç sezondan giymiş olarak Formula E'da aktif kaldı.

Teknoloji'tan son an haberleri olmak karşı tarayıcı bildirimlerini açınBildirimleri istediğiniz zaman ayarlar menünüzden bozuk bırakabilirsiniz.Şimdi değil onTurned onTurn on

"100. Yarış, insanların yaptığı işlerin aka amma doğrulamasıdır," dedi Longo.

Ayrıca 2014'teki açış yarışı kazandı ve diye zamandan beri 13 başarı ve 38 platform finişi elde etti. Seul'hem de bu hafta sonu, 1.000 kariyer puanını gölgede bırakmanın eşiğinde. Yani dizinin geldiği spot dair bir iki faaliyet -r. LONDRA, İNGİLTERE - 31 TEMMUZ, Brezilya'dan Lucas Di Grassi ve ROKiT Venturi Racing, 31 Temmuz 2022'de 30 Temmuz 2022'de Londra, İngiltere'de ExCel Arena'da düzenlenen ABB FIA Formula E Şampiyonası -Londra E-Prix 14. Raunt sırasında arabasını kullanıyor. (Fotoğraf, Sebastian Frej/MB Media/Getty Images)Lucas Di Grassi Temmuz ayında Londra E-Prix'sini kazandı. Getty Images aracılığıyla Sebastian Frej/MB Media

Di Grassi kimi medya daire biçiminde tablo toplantısında "1. Sezondan bu yana büyük şansın dönmesi oldu" dedi. "Olgunlaştı ve papaz adayı ve şüphelerle tam bazı şeyden vaatlerini yerine getirebilecek bazı şeye dönüştü." Gelip geçen takımları ve arka dönebilecek takımları düşündüğünüzde, Formula E'nin tıpkı diğer tür serileri gibi olduğunu açıkladı.

Gen2 aracı, Zaman 5 için 2018/19'hem iki katına verim. Gen1'in ısırma ardiye ücreti kapasitesi, takımların artık at yarışı iken arabaları kambiyo etmesine yoksa bu konuda pite girmesine gereksinim olmadığı anlamına geliyordu.

"İki otomobil müracaat etmek zorunda olmaktan bir arabaya geçtik."

Gen2 keza daha pozitif kuvvet ve 174 MPH en yüksek telaş beraber daha "Batmobile-vari" bir tasarımı piyasaya sürdü. Formula E'nin biricik unsurlarından tek olan Hamle Modu keza 2. Kuşak -li hep birden geldi ve sürücülere zamanlı bazı kuvvet artışı sağladı. Mükemmel problem, onu etkinleştirmek göre belli başlı yarış hattından ayrıştırmak zorunda olmalarıdır, bu hem ilave kuvvet karşı konumdan fedakarlık yapmak anlamına gelebilir.

"Teknoloji bir kat daha iyiye gidiyor ve arabalar bir kat daha ayrıca hızlanıyor," di Grassi "Hep ay seri teknolojisi, kuvvet aktarma sistemi teknolojisi vb. gelişiyor. Daha görece emekleme aşamasında ve aka sıçramaların şimdiye kadar takip ettiğini göreceğiz."

Dünyadaki tüm sporda olduğu falan, Formula E, 2020'de küre şeklinde bazı pandeminin etkileriyle mücâdele etmek zorunda kaldı. Atik, herkesin COVID-19 nedeniyle bitmiş karantinaya girdiği Şubat ayının kanının son damlasına kadar sadece beş yarışı tamamlamıştı. Mart spekülatör ortasında sezona ara verildi. Formula E, Ağustos ayında Berlin'ayrıca Tempelhof Havalimanı'nda dokuz günde altı E-Prix düzenleyerek ortaya çıkacaktı.

Geriye dönüp baktığımızda, Berlin'deki bu altı irk bizim karşı doğrusu önemliydi, dedi Longo. "COVID esnasında gezi yapma riskini azaltmayı ve sezonu bitirmeyi başardık."

Image Credit, Getty Images aracılığıyla bahşedilen not

Formula E'nin 100. yarışının 2.

Formula E, Nisan ayında yapılacak Monaco E-Prix öncesinde tasarımı ve esas özellikleri açıklayarak "dünyanın en yaratıcı sığır yük vagonu"ni çoktan sergiledi. Gerçekte keza, bir geçen nesle ölüm, seri amacıyla inovasyonda değişik biraz büyük atlama sağlayacaktır. 350kW güç -li 200MPH en yüksek çabukluk, Gen2'den 100kW daha artı. Elektrikli kuvvet üniteleri, enerjilerinin yüzde 90'ından fazlasını mekanik güce dönüştürebilir ve bu hem de onları harika derecede verimli ülkü getirir. Rejeneratif frenleme tarafından amma yarışı tamamlamak karşı gereken gücün bir yüzde 40'ını üretmekten bahsetmiyorum bile. Hem De, Batmobile'den muhakkak daha pozitif F-18 muharebe uçağı olan yeni bir ceset tasarımı müsait. Ve genellikle, acemi otomobiller Formula E'nin cadde pistleri takviminde daha keskin tekerlekler arası yarışlara bahane vermeli.

"Daha de dramatik olacak aşırı bir kat daha hızlı, daha değersiz ve bir kat daha güçsüz otomobiller kullanacağız. pistte görün," dedi di Grassi. "Olaylar namuslu yönde ilerliyor ve hayranların gelip kendilerini dahil etmeleri uygun daha iyi ve daha iyi yaklaşık evlat sağlıyor. Evrim bu şekilde uygulama edecek - beceri tarafta ve gösteride."

Formula E'nin etkisi bir tek at yarışı pistinde hem olmadı. di Grassi, serinin dünyanın gözlerini bu yeniliğe açtığını -r. EV'lerin potansiyeli.

"Elektrik araçlara ilgi duyan ve bu araçlardan bilgili olan insanların sayısını de göre-ruz" dedi.

Mercedes-EQ'dan Stoffel Vandoorne'un 36 puanlık liderliği elinde bulundurduğu bu yılki üstünlük göre dört doğrultusunda olan bazı mücadele eldeki. Jaguar TCS'den Mitch Evans ve ROKiT Venturi'den Edoardo Mortara, aralarında beş düğme farkla 2. ve 3. hizada yer alıyor. Keza Mortara keza 4. sıradaki Jean-Eric Verne, Londra'daki çift baş maçında n,yet iki rauntta sayı alamadı.

Mercedes-EQ sırf sırt sırta tâli dürtü kupasını kapmakla kalmadı (diğeri araba yolu Nyck hem de Vries son iki yarışa yeni başlayan aşiret sıralamasında 36 sayı ileri gidiyor. bir takım şampiyonluğu Mercedes göre arka arkaya iki üstünlük olur ve McLaren gelecek sezon takımı devralmadan ilk olarak biricik yaklaşık n,yet olur.

Sporun popülaritesinin sekiz yılda arttığı ve yükselmeye ifa edeceği inkar edilemez. Meslek. Haziran başındaki Jakarta E-Prix, daha Endonezya'de 13.4 milyon fert kadar canlı gibi izlendi. Atik ilk olarak için şehirde ayrıca amma etkinliğe konut sahipliği yaptı ve 60.000'den fazla pervane kanımca katıldı. Çap unutulmaz anları kutlayan Longo, 100 yarışlık devre baştan başa acele başarıları sıralarken Jakarta'dan bahsetti.

"Formula E tarihinin en fazla izlenen yarışı" dedi Longo.


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler