Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Intel'in Mobileye'si sürücüsüz arabaları kitlelere ulaştırabilecek biraz çipi tanıttı | Teknoloji

Intel'in Mobileye'si sürücüsüz arabaları kitlelere ulaştırabilecek biraz çipi tanıttı | Teknoloji

Herkes Kendi kendini süren araba teknolojisi şu anda dava programları ve özel araçlarla sınırlıdır, kıtı kıtına Mobileye, fiilen satın alabileceğiniz sürücüsüz araçlar yapımında ...

Herkes Kendi kendini süren araba teknolojisi şu anda dava programları ve özel araçlarla sınırlıdır, kıtı kıtına Mobileye, fiilen satın alabileceğiniz sürücüsüz araçlar yapımında acil biraz fiil oynayabileceğini düşünüyor. Intel'in sahibi olduğu arkadaşlık, tüketicilerin sürücüsüz otomobilleri düşünülerek istenilen bazı çip üstüne EyeQ Ultra sistemini tanıttı. SoC, Düzey 4 özerkliğinin bütün açıklamalar ameliyat ihtiyaçlarını karşılayabilir (çoğu koşulda gerçekçi kendi kendine sürüş), hemen hemen bildirildiğine uygun dünyanın o kadar "kalınlık sade" yongası - araba markalarının daha salak, güç şiddetli parçalar kullanmasına yoksulluk kalmayacak. maliyetleri artırın veya akü ömrüne avarya verin.

EyeQ Ultra, daha verimli 5 nanometre çalıştırma aşırı yapı edilmiştir, zar zor inşaat anahtardır. Mobileye'nin tasarımı, fazladan CPU çekirdeklerine, plan çekirdeklerine ve görüş işlemcilerine tabi dört göreve belirli hızlandırıcı çevrede helezoni. Bağlantılı, saniyede 'sadece' 176 trilyon işlemi gerçekleştirirken kameralardan, LiDAR'dan, radardan ve otomobilin merkezi kullanma talimatları işletme sisteminden gelen girdileri işleyebilir. Şartlar açısından, NVIDIA'nın Drive Atlan'ın 1.000 trilyon işlemi yönetmesi bekleniyor.

dims?image_uri=https%3A%2F%2Fs.yimg.comÇipi çalışırken saymak amacıyla bir süre beklemeniz gerekecek. Mobileye, 2023'ün sonlarına kadar temel başlangıç EyeQ Ultra yongalarını beklemiyor ve 2025'e öyle abartısız çıktı görmeyeceksiniz. bununla beraber, bu, sert sayıda otomobil üreticisinin sırasıyla kendini süren parça planlarıyla tahminen uyumludur ve şirketin NVIDIA'nın teklifleriyle mücadele etmesine tanıdık olabilir. . Üç yıl -de 4. Seviye amma araba kullanıp kullanamayacağınız belli yok, hemen hemen hiç bu bundan böyle eskiden göründüğü böylece uzak amma konsept değil.

CES'ten yeni özbeöz son haberleri sürdürme edin 2022 kelimesi kelimesine burada!


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler