Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

İsmail İpek

İsmail İpek

İsmail İpek dair endişe edilenler. Kaç yaşında? esasen nereli? nerede doğdu? uzun lâfın kısası hayatı ve biyografi bilgileri. 1942 yılında dünyaya yeni gelen İsmail İpek esasen Kahram...

İsmail İpek dair endişe edilenler. Kaç yaşında? esasen nereli? nerede doğdu? uzun lâfın kısası hayatı ve biyografi bilgileri. 1942 yılında dünyaya yeni gelen İsmail İpek esasen Kahramanmaraş, Afşin İlçesi Kaşanlı Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Dönemin şartları nedeni -li İlkokulu bitirmiş arkasında antrenman hayatına takip edememiştir. Babası Kamil İpek çiftçilikle uğraşmış, yörede ozanlığı beraber bilinen biraz isimdir. Babası Türkçe, Farsça, Arapça ve Kürtçe 'yi yeterli derecede açıkgöz ve Türkçe Dilbilgisine önem veren biridir. Ataları İran 'ın Kaşan kentinden başlangıçta Diyarbakır 'a, ardından Doğanşehir, Elbistan ve Afşin üçgenine yerleşmişlerdir. İsimleri Kaşanlı Aşireti 'dir. 7 rahibe 'tir. Evli ve dört çocuğu olan İsmail İpek 'oyuk büyük oğlu Mehmet İpek Millet sanatçısı, çeşitli oğlu keşke farkedilebilir aktör Becerikli İpek'tir.
Ana Hatlarıyla kendi deyişlerini seslendiren İpek kelimesi kelimesine bazı araç ustasıdır. Babası Kamil İpek, M. Çavuş ve Tevfik Papaz aynı isimler ustalarıdır. 1965 'te vatani görevini yapıp geldikten devam İstanbul 'keza Nesimi Çimen, Değişmez olası biraz aşıklarla tanışmıştır. Zamanla aşıklık geleneğine akraba bilgisini pekiştirip unutulmaz eserlere imza atmıştır. Şiir, yapı ve türkü çalışmalarının yanı dizi 70 'li senelerde bazı çok amfi oyununda sahneye çıkmıştır.


Biyografi Kategorisinden Haberler


  • Biyografi Kimdir?:
  • Biyografi Doğumu?:
  • Biyografi Ölüm?:
  • Biyografi Çocukları?: