Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Keyifsiz ışığa sergileme yaşlanmayı hızlandırabilir, ürün sineklerinde yapılan yaklaşık arama

Keyifsiz ışığa sergileme yaşlanmayı hızlandırabilir, ürün sineklerinde yapılan yaklaşık arama

Pinterest'te paylaşınAnton Serushkov/EyeEm/Getty ImagesMavi ışığa açığa çıkarma, evlerimizdeki emitasyon aydınlatmadan güneş ışığına böylece artan bir şekilde bir kat daha geniş ...

Akıllı telefon kullanarak fotoğraf çeken bir adam ve yanında duran başka bir kişinin silüetiPinterest'te paylaşınAnton Serushkov/EyeEm/Getty ImagesMavi ışığa açığa çıkarma, evlerimizdeki emitasyon aydınlatmadan güneş ışığına böylece artan bir şekilde bir kat daha geniş ışık halkası geliyor. c,zlarımızın gelişen kullanımı.Hastalık Hakimiyet ve Korunma Merkezlerine (CDC) uygun yatmadan ilk olarak morarmış ışığa yaşamak sirkadiyen ritminizi ve ölüm kalitenizi etkiler.Yeni bir meyvede Oregon Tek Kişilik Üniversitesi'nden araştırmacılar, lobut araştırmasında potansiyel acemi kimi problem belirlediler, mavi ışığın esas hücre işlevleri da etkileyerek yaşlanmayı hızlandırabileceği.

Mavi ışık, görünür spektrumdaki ışığın amma el sallama boyudur. Yetersiz bir hare boyuna sahiptir, yani bir kat daha yüksek miktarda kopma üretir.

Bundan Önce ırk yalnız zaman baştan başa güneşten yeni başlayan mavi ışığa ışığa tutulmuş kalıyordu. Hemen Hemen teknolojinin ortaya çıkışından beri tünel, bilgisayar ve uyanık telefon gibi c,zların kullanımından dolayı ayrıca geceleyin ayrıca gündüz taklit müstehcen ışığa korunmasız kalıyoruz.

Çoğu işçi korumanın öneminin kasti. kendilerini güneşten yeni başlayan ultraviyole ışınlarından korur, anca açık saçık ışığa maruz kalmanın potansiyel tehlikeleri belirsizliğini koruyor ve arama konusu.

Yaygın semere sineği Drosophila melanogaster üzerinde yapılan son incelemeler, mavi ışığa boylu boslu devre açık kalmanın ömürleri baştan başa hızlandırılmış yaşlanmaya bağlantı açar.

Bulgular, gözleri karşıtı mutant sineklerde bile olay süresinin ve akıl nörodejenerasyonunun azaldığını gösteriyor. Bu, müstehcen ışığın foto algısı karşı özelleşmiş olanlara tamamlayıcı olarak hücrelere ve dokulara cari fiyat verebileceği anlamına gelir.

Mavi ışığa poz ve yaşlanma

Froniers in Aging'da yayınlanan ve hem de aşağıdakileri hem taşıyan papaz adayı amma yoğun çalışma Drosophila melanogaster, bir kat daha hem öncü gidiyor, müstehcen ışık, yaşlanmayı hızlandırarak esas gözenekli olan işlevleri hem de etkileyebilir.

Bu ibne sineği türü, insanlarla ve diğer hayvanlarla çeşitli gözenekli olan ve gelişimsel süreci paylaştığı uygun araştırmalarda yaygın gibi kullanılır.

Araştırmacılar, farklılıkları incelemek için 10 veya 14 gündüz baştan başa aralıksız mavi ışıkta yoksa durağan karanlıkta tutulan sineklerin metabolomik profillerini karşılaştırdılar.

Uzun süreli açık saçık ışığa açık kalmanın canlılar üzerindeki etkilerini incelediler. mutant sineklerin gözsüz kafalarındaki metabolik yollar, retinal olmayan dokular üzerindeki etkisini Görmek , Rüyadagöre.

Araştırmacılar, 14 zaman baştan başa açık saçık ışıkta tutulan sineklerin başlarında gözlemlenen metabolitlerde çarpıcı şartların değişmesi saptama ettiler. uzun düzeyde ivedi metabolitler dahil edinmek üzere, ısırma üretiminde bozulmalar olduğunu düşündürüyor. Bu sinekler sonradan nörodejenerasyon belirtileri gösterdi.

Jun Yang amma Ph.D. Oregon Tek Kişilik Üniversitesi Biyokimya ve Biyofizik Bölümü'nde talebe ve makalenin açılış yazarı.

"Araştırmamız, keyifsiz ışığa uzun süre açık kalmanın mitokondride şipşak fotoğraf üretiminin azalmasına sebep olabileceğini ve bunun de mitokondride kopma üretiminin azalmasına neden olabileceğini gösteriyor. hücre ile ilgili sağlık, "Yang Medical News Today'e söyledi. "Bu, hüzünlü ışığın sineklerdeki vazgeçilmez metabolitlerin seviyelerini değiştirebileceğini bildiren açılış araştırmadır. Bu metabolitler, sadece sineklerde değil, memelilerde ayrıca hücre ile ilgili işlevleri göre gerekli olan bileşiklerdir."


Sağlık Haberleri Kategorisinden Haberler