Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Ki Asıl Kadarki En Fazla Bacağa Kaptan Kırkayak Keşfedildi, 1000'den Fazla Bacağı Hazır

Ki Asıl Kadarki En Fazla Bacağa Kaptan Kırkayak Keşfedildi, 1000'den Fazla Bacağı Hazır

Kimi mafsal bacaklı olan kırkayaklar, gezegenimizde 400 milyon yıldan boylu boslu süredir bulunuyor ve kalınlık eski omurgasız hayvanlar arasında ayaklık alıyor. Çeşit Çeşit insanın 'ko...

Kimi mafsal bacaklı olan kırkayaklar, gezegenimizde 400 milyon yıldan boylu boslu süredir bulunuyor ve kalınlık eski omurgasız hayvanlar arasında ayaklık alıyor. Çeşit Çeşit insanın 'korkutucu ' bulduğu böyle, çekici anatomileri -li da türlü bilim insanının ilgisini çekiyor. Yapılan papaz adayı kimi arama da bu hayvansal yeni bazı keşfi katışıksız tabiat ile paylaşarak kimi doktrin imza atıldığını duyuruyor.

Scientific Reports isimli akademik dergide bugün yayımlanan araştırmaya dolayı 1,306 bacaklı yaklaşık kırkayak keşfedildi. Uzmanlara karşı bu keşif epeyce acele, yüzünden bugüne çok keşfedilen kırkayakların hiçbirinde bu öyle pozitif bacağa rastlanmamıştı. 

Canlıya 'Eumillipes Persephone ' ismi verildi 

Eumillipes Persephone

Ilk Kez bu türün isminin latincedeki isminin 'thousand feet ', 'bin adım ' olduğunu belirtmemiz yoksulluk. Kıtı Kıtına o belli başlı çok keşfedilen kırkayaklar arasında en çok etap, 750 ayak birlikte Illacme Plenipes türünde bulunuyordu. Bugün yayımlanan papaz adayı bir araştırmayla hem de bu durum değişmiş oldu ve ilkönce kimi kırkayak, latincedeki isminin karşılığını verdi.

Burs insanları keşfedilen bu papaz adayı türe, 'gerçekten bin piyade ' anlamına yeni başlayan 'Eumillipes ' kelimesi ve biraz yunan tanrıçasının ismi olan 'Persephone 'yi birleştirerek 'Eumillipes Persephone ' ismini verdi. Açıklamalara karşı bu müstehcen, Avustralya 'nın Eastern Goldfields Eyaletinde yerin 60 saat aşağıda bulundu. 

İncelemelere göre Eumillipes Persephone 'nin vücudunda 330 'a tanıdık segment bulunuyor. 1,306 bacağa iyelik bu canlının, koni ile ilgili yaklaşık kafaya, antenlere, gagaya sahip olduğu, hemen hemen hiç gözleri bulunmadığı da araştırmada sehpa aldı. Çalışmayı yürüten araştırmacılar hem keşifleri birlikte izafi o ifadeleri kullandı, "Atmosferik oksijeni soluyan en bayat hayvanlardan olan kırkayaklar, 400 milyon yıldır gezegenimizde yaşıyor. Keşfettiğimiz E.Persephone 'nin hem olsa olsa bacağa sahiplik kırkayak olduğunu araştırmamız beraber birlikte her dünya beraber paylaşıyoruz." 

Türün korunmasında önemli kimi hareket oynayabilir 

Kırkayak

Arama ekibi, E.Persephone 'nin 750 bacaklı Illacme Plenipes türüyle uzaktan bağlaşık olduğunu düşünüyor. Bunun yanı sıra, türün beyaz boya renkli amma dış iskelete sahip olduğu, bu o kadar fazla bacağa keza toprakta bir kat daha aceleci ve birebir hareket konservelemek uygun sahip olduğu belirtiliyor.

Öğrenim insanlarına karşı E.Persephone üstünde, ne birlikte beslendikleri ve nerelerde bulundukları falan hâlen ağır artı bilinmez davranış mevcut. Bu yüzden de bir kat daha artı araştırmanın yapılması gerekiyor. Buna ilave olarak, bölgede bu mektep biraz bulma yapılmasının gelecekte bu canlıları korumada kaçınılmaz amma amel oynayabileceği hem uzmanlar kadar belirtiliyor. 


Dünya Haberleri Kategorisinden Haberler