Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Mahmut Alpaslan

Mahmut Alpaslan

Mahmut Alpaslan günümüzde Aykut İnce 'nin hazırlayıp sunduğu A Spor ekranlarında yayınlanan Devretme Raporu isimli programda tercüman iken yer almaktadır. Antrenörlük kariyerine Almanya '...

Mahmut Alpaslan günümüzde Aykut İnce 'nin hazırlayıp sunduğu A Spor ekranlarında yayınlanan Devretme Raporu isimli programda tercüman iken yer almaktadır. Antrenörlük kariyerine Almanya 'keza başlamış Vfr-Pforzeim, KSÇ ce Stuttgart benzer takımları çalıştırmış, peşinde türlü kulüplerde ayaklık almış, Afrika ve Brezilya 'da bulunmuştur. 1989 senesinde Türkiye 'ye dönmüş ve sırası birlikte ülkemizde Kahramanmaraş, Edirne, Sakaryaspor ve Vanspor takımlarını çalıştırmıştır. Arkasında üzerine Almanya 'ya dönmüş ve Herrenberg takımında vazife almıştır. 1993 senesinde tekrar Türkiye 'ye dönen Mahmut Alparslan, Sakaryaspor takımını play-off 'a taşımış, 1993 ve 1996 sezonlarında Galatasaray 'ayrıca, 1996 ve 1997 sezonunda ama 1. Işbirliği 'hem de Vanspor 'hem de vazife almıştır. 1998 ve 2000 yılında Yimpaş Yozgatspor arkasında Anadolu Üsküdarspor ve Zonguldakspor 'u çalıştırmıştır. 2001 ve 2002 sezonunda çalıştırmış olduğu Zonguldakspor takımını 3.cü ligden 2. lige kışkırtıcı ad olmuştur. 2008 ve 2019 sezonunda Armutlu Belediyespor 'hem de amatör boy teknik sorumlusu gibi çalışmış devamında -se Karsspor 'de vazife almıştır. Az süre Karsspor macerasından sonra Galatasaray takımında dönerek kulüpte Scout Şefi ve izleme komitesi koordinatörü iken görev yapmıştır. Futbol dünyasına Real Madridli Casemiro, Liverpoollu Emre Dayanma Gücü ve Leverkusenli Hakan Çalhanoğlu 'nun keşfeden ad gibi tanınmaktadır. 10 Kasım 1956 yılında dünyaya yeni gelen Mahmut Alpaslan Akrep burcudur. Ancak doğum yeri ve esasen nereli olduğu bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.


Biyografi Kategorisinden Haberler


  • Biyografi Kimdir?:
  • Biyografi Doğumu?:
  • Biyografi Ölüm?:
  • Biyografi Çocukları?: