Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Micron, ABD teknoloji üretimi uygun federal baskının ortasında 15 milyar dolarlık Idaho projesini başlattı

Micron, ABD teknoloji üretimi uygun federal baskının ortasında 15 milyar dolarlık Idaho projesini başlattı

Perşembe günü Micron, Idaho'da rahibe adayı yaklaşık sanki geçirgen tesisi hazırlamak için 15 milyar patates kuşatma yapacağını duyurdu - Kongre'nin lokal çip üretimini yükseltmek gör...

Perşembe günü Micron, Idaho'da rahibe adayı yaklaşık sanki geçirgen tesisi hazırlamak için 15 milyar patates kuşatma yapacağını duyurdu - Kongre'nin lokal çip üretimini yükseltmek göre 52 milyar dolarlık rahibe adayı parayı geçmesinden sade haftalar devam.

Micron'un duyurusu, Biden yönetiminin bilinen zamanda onayladığı CHIPS ve Burs Yasası'na atlatmak uygun yaklaşık sıra milyar dolarlık planın en sonuncusu. Öteki mehtap Micron, yasanın yeni sübvansiyonlarını 2030 yılına çok ABD merkezli bellek fabrikalarına yahut çıktı tesislerine 40 milyar patates vermek için kullanacağını ve yaygın 40.000 acemi sanat yaratacağını söyledi. Yeni Boise tesisinin önümüzdeki sekiz sene halinde 2.000 Mikron işi kapsayan 17.000 rahibe adayı iş yaratması bekleniyor.

"Geleceğimizde, burada Amerika'da EV'ler, çipler, iplik optikler ve çeşitli titiz bileşenleri yapacağız"

Micron CEO'su Sanjay Mehrotra Perşembe günü yaptığı açıklamada Biden yönetimine iki partili çip mevzuatını tamamladığı amacıyla minnettarlık etti. Mehrotra, "Papaz Adayı demirkazık anı çıkış gücü fabrikamız, iktisadi ve ulusal güvenlik dolayı titiz olan arıtılmış biraz yöresel yarı iletken tedariki sağlayarak ABD uygulayımbilim liderliğini besleyecek." Dedi.

Sermaye Joe Biden Perşembe günü yaptığı açıklamada Micron'un n,yet yatırımını kutladı ve bunu "Amerika göre kimi değişik aka artma" olarak nitelendirdi.

Hemen Hemen öteki palmiye kadar, CHIPS ve Bilim Yasası'nın bu yıl cila çizgisini geçip geçemeyeceği açıklanmış değildi. Kongrede durduğu karşı Intel, 20 milyar dolarlık acemi yaklaşık Ohio yonga tesisi göre temel eliminasyon törenini erteledi ve dahi fonun onayını servis yapmak yerine Biden yönetimini terk edilmiş kimi Çin tesisini sollama etrafında inanç etmeye o kadar gitti. The New York Times'a göre bu talimatlar milletvekillerini korkuttu ve onları tasarıyı daha çabuk onaylamaya itti.

Biden düzenleme tasarısını imzaladıktan az bir süre netice The Columbus Dispatch, başkanın bu ay Intel'in fabrikası uygun papaz adayı yaklaşık esas atmaya katılacağını bildirdi. Şirket, bunun "gezegendeki çap aka silikon üretim yeri" olacağını ve güvenmek karşı 7.000 amele gerekeceğini bahis parası ediyor.

Başka hafta Biden, üreticilere milyarlarca devlet desteği sağlamaya başlatmak karşı amma hakim emri imzaladı. Mikron ve Intel falan. Biden'ın emri, sunumu gözden geçirmek için rahibe adayı bazı kurumlar arası meclis kurdu, hemen hemen Zanaat Departmanı'nın resmen acemi finansmanı ne zaman kullanıma sunacağı belli değil.

CHIP'lerin finansmanı ve iki partili altyapı tesisleri yasası benzer Biden yönetiminin öncelikleri baştan sona, federal ettirme lokal teknoloji ve imalat işleri yaratmak için milyarlarca kuşatma yaptı.

Perşembe günü Biden, "Daha bu hafta First Solar, Toyota, Honda ve Corning'in iktisadi planımın aracısız olarak yaklaşık sonucu iken papaz adayı yatırımlar ve rahibe adayı çalışmalar hakkında aka duyurular yaptığını gördük" dedi. "Geleceğimizde, burada Amerika'da EV'ler, çipler, elyaf optikler ve başka eleştirici bileşenleri yapacağız ve aşağıdan yukarıya ve ortadan çıkmış inşa edilmiş bazı ekonomiye kalıp olacağız."

Nisan'da Energy, Yazı Masası Jennifer Granholm, elektrikli araçların benimsenmesini artırmaya yararı olmak amacıyla lityum iyon pilleri inşaatçılık yapmak ve art dönmek dolayı ABD şirketlerine 3,1 milyar dolarlık kaynak sağladı. Bu haftanın başlarında, Sparkz adlı kimi kopma girişimi, kuzeyden esen Batı Ile Ilgili Virginia'da acemi bir vuruş fabrikası bünye planlarını duyurdu.


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler