Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Musa Sağlıklı

Musa Sağlıklı

Kelimesi Kelimesine Adı Musa DinçÇalışma Durumu Çehre LisansDoğum Evrimsel 07.01.1960 (60 yaşında)ZanaatYazarDoğum YeriDiyarbakır Musa Kabuklu ilgili son dönemde yazdığı Gül ve Düşü...

Kelimesi Kelimesine Adı Musa Dinç
Çalışma Durumu Çehre Lisans
Doğum Evrimsel 07.01.1960 (60 yaşında)
Zanaat
Yazar
Doğum Yeri
Diyarbakır
Musa Kabuklu ilgili son dönemde yazdığı Gül ve Düşün isimli opera metni beraber bağıntılı kusur duyuruları gerçekleşmiştir. Konusunda keşke aslen nereli? eğitimi, kitapları aynı bazı kaba sual vesvese konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve yaşam öyküsü bilgileri. 1960 yılının Ocak ayında dünyaya yeni başlayan Musa Kısık aslında Diyarbakır 'ın Firavun Inciri İlçesi Aşağıdaki Han Köyü nüfusuna kayıtlıdır. İlköğretim, Ortaokul ve Idadi eğitimini doğup büyüdüğü memleketi Dikarbakır 'ayrıca tamamlamış, 1 sene Diyarbakır Öğretmen Lisesi 'nde egzersiz görmüştür. 19892 senesinde, Konya Atatürk Sağlık Alım Satım Lisesi Sıhhat Memurluğu Bölümü 'nü bitirmiştir. Peşinde 1986 senesinde Anadolu Üniversitesi, AÖF İş İdaresi lisans Programını, 1992 senesinde fakat Sağlık Bakanlığı 'na ast Ankara Gevher Nesibe Sıhhat Antrenman Enstitüsü Dernek Sağlığı Bölümü 'nü 1. olarak tamamlamıştır. 2000 ve 2008 seneleri arasında Diclem Sahaf 'ı kurmuş, yayımcılık ve editörlük hizmetlerini sürdürmüştür. Peşinde yayımcılık kariyerini sonlandırmış ve editör kadar çalışmalarına ifa etmiş, Karşı Zanaat, Cüret ve Öğretmen Dünyası isimli dergilerin Diyarbakır temsilciliği görevini üstlenmiştir. Ayrıca, Diyarbakır Sanatçılar ve Edebiyatçılar Derneği, Çukurova Yazarlar Derneği ve Türkiye Edebiyatçılar Derneği Telefon Rehberi 'nda görev yüzölçümü Kabuk Gibi, 2008 'hem Erzurum Vekillik İçi Alıştırma Enstitüsü bünyesinde Harekât Bölgesi değişikliği kursuna katılarak, Sağlık-Tıbbi Laboratuvar Kısım Öğretmeni olmuştur. Geçmişten günümüze mısra, hikaye ve makaleleri kimi kaba dergi ve gazetede yayınlanmıştır. 2010 ve 2011 seneleri arasında Orhan Kemal Hikaye Yarışmasında Jüri Üyeliği. 2010 senesinde keşke Dertsiz Abdal Öykü Yarışmasında Jüri Üyeliği yapmıştır. 2017 yılında Gül ve Düşün isimli bazı kitabı yayınlanmıştır. Özellikle 2020 yılında okuma kitabı severler tarafından rütbe edilen Gül ve Düşün isimli kitabında sehpa yüzölçümü ifadeler nedeni beraber üstünde kusur duyurularında bulunulmuştur. Ilk Kez Eğitimciler Birliği Sendikası (Idman-Bazı-Sen) elde etmek üzere çocuklar amacıyla kaleme alınan ve kötü şöhretli ifadeler içeren nedeni ile yanlış duyuları ifa etmektedir. Kitabın ama varsa kütüphanelerden de kaldırılması, keza gerçekleşmesi planlanan faaliyet vs. hatırlatma edilmesi dolayı de Milli Idman Bakanlığına başvurularda bulunulmuştur.


Biyografi Kategorisinden Haberler


  • Biyografi Kimdir?:
  • Biyografi Doğumu?:
  • Biyografi Ölüm?:
  • Biyografi Çocukları?: