Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Öbür bazı Apple Store sendika seçimi demleniyor

Öbür bazı Apple Store sendika seçimi demleniyor

Oklahoma City'deki Penn Square Apple Store'daki işçiler, sendika seçimi bulunmak uygun Milli Ağızotu İlişkileri Kurulu'na başvurarak, ABD'ayrıca bunu yapan üçüncü durum oldu. Biraz baskı...

Oklahoma City'deki Penn Square Apple Store'daki işçiler, sendika seçimi bulunmak uygun Milli Ağızotu İlişkileri Kurulu'na başvurarak, ABD'ayrıca bunu yapan üçüncü durum oldu. Biraz baskı açıklamasına uygun, mağazanın satış görevlilerinin, hatta yöneticilerinin, teknisyenlerin, yaratıcıların ve işletme uzmanlarının yüzde 70'inden fazlası, Amerika İletişim İşçileri (CWA) vasıtasıyla temsil edilmekle ilgilendiklerini gösteren kartlar imzaladı.

NLRB'nin bazı seçime iş ilgi gösterme sınırı, sendika kartlarını abone işçilerin yüzde 30'udur.

Dosyalama bir kat daha ilkönce Bloomberg vasıtasıyla beyan edilmişti ve duyuru Michael Forsythe'nin olduğunu yazıyor. Oklahoma City mağazasında temel ve örgütleyici olan , çalışanların "güvenlik, zamanlama ve memnuniyet aynı konularda daha pozitif slayt ve malumat" aradıklarını söyledi.

İlgili

Apple perakende işçileri Maryland'deki yaklaşık mağazayı sendikalaştırmak karşı oy kullandı

Apple'ın ABD perakende mağazalarında galip bazı sendika kampanyası gerçekleşti ? Haziran ayında, Apple'ın Maryland'deki Towson Town Center mağazası sendikalaşmaya rey verdi. New York City'deki (aynı anda CWA -li örgütlenmeyi umuyor) ve Louisville, Kentucky'deki diğer mağazalardaki kampanyalar henüz yaklaşık seçme çalışma noktasına gelmedi. Atlanta'hem planlanan yaklaşık tercih vardı, kıtı kıtına CWA, Apple'ın "Ulusal Macun İlişkileri Yasasını tekrar tekrar gedik etmesi" bir uçtan bir uca dürüst kimi şık yapmanın imkansız olacağını söyleyerek hatırlama etti.

Bu yılın başlarında, Apple'ın erkek ve perakendeden sağlam başkan yardımcısı Deirdre O'Brien, çalışanları sendikalaşmamaya inandırma etmeye çalıştı ve bunun "ilişkimizin ortasına başka bir ilgi koyacağını", "Apple yoksa işimiz ilgili içten kimi anlayışa usta -siz öbür kimi kuruluşu koyacağını" söyledi. " (Maryland'daki organizatörler, sendika Milletlerarası Makinistler ve Havacılık ve Mekân İşçileri Derneği birlikte hiç durmadan çalışsa hem de, aka ölçüde Apple Store'un çalışanlarıydı.) Bölük ayrıca, tutsak itaat eden kimse toplantıları tarafından sendikayı berelemek ve çalışanların sendika göndermesine gerekçe vermemekle suçlandı. el ilanları.

Apple de amma çalışanların önemli amma şikayetine ayrıca değindi, bozuk para. Mayıs ayında eşlik, perakende mağazalarında ilk ??saatlik ücretlerini 20 dolardan 22 dolara çıkardı.

Apple'ın sendikalaşmaya ters yanan çabaları ve seçimlerin ya da başka bar sendikası faaliyetlerinin eksikliği bölüm evvel alındığında, şirketin perakende satım yerlerini sendikalaştırma kampanyasının söndüğünü demek kolaydı. Hemen Hemen uzmanlar The Verge'e Starbucks'ı kurmak benzer acele hareketli kampanyaların norm olmadığını ve yıllar sürebileceğini veya bir duruş organize edebileceğini söyledi. Öbür amma deyişle, olağan New York veya Atlanta'dan bildirme gelmemesi ender değildi. Towson Town Center'daki organizatörler, başka mağazalarda sessizce herkes kendi kampanyalarını düzenlemeye iş kişilerden ayrıca anons aldıklarını belirttiler.

İlgili

Apple mağazasına ne oldu? sendika kampanyası?

Oklahoma City'deki kampanya, sendika kampanyalarının Apple'hem de ortadan kalkmadığı fikrini pekiştiriyor. Tatbik verildiğine karşı, NLRB'nin işleyen gönderme gösterildiğini onaylaması gerekecek. Olduğunu belirlerse, Apple ve organizatörler seçimin nasıl yapılacağı hakkında (Atlanta'keza oldu) bazı anlaşmaya varabilir veya NLRB yaklaşık duruşma düzenleyebilir ve seçimin nasıl gerçekleşeceğine hakkında bir tespit verebilir.

Manâ karşı ulaşılan Apple sözcüsü Josh Lipton, şirketin saf açıklamasını yinelediğini söyledi. Bu yılın başlarında The Verge'e Apple'ın "şahane perakende ekip üyelerine öğretmen olduğumuz için kutlu olduğunu ve Apple'a getirdikleri katışıksız şeye derinden bedel verdiğimizi" söyledi. Kelimesi Kelimesine zamanlı ve sözde zamanlı çalışanlara sağlık hizmetleri, mektep ücreti geri ödemesi, acemi ebeveyn izni, maaşlı ailevi izni, almanak pay hibeleri ve farklı pek çok yükselme kapsayan olmak -mek üzere ağır kuvvetli karşılama ve avantajlar sunmaktan saadet duyuyoruz."


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler