Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Öğretmenler Google Dokümanlar Elektronik Tablosunu Kullanarak Damga Defterlerini Nasıl Otomatikleştirebilir?

Öğretmenler Google Dokümanlar Elektronik Tablosunu Kullanarak Damga Defterlerini Nasıl Otomatikleştirebilir?

Öğretmenler göre Özdevin Arabulucu Eğitimde aka bazı sorunla mücâdele etmek yerine, bu Hub'ı yıllardır tamamlayıcı yahut sözde zamanlı idare olarak kapasitemde kullandığım amma ar...

Öğretmenler göre Özdevin Arabulucu

Eğitimde aka bazı sorunla mücâdele etmek yerine, bu Hub'ı yıllardır tamamlayıcı yahut sözde zamanlı idare olarak kapasitemde kullandığım amma arabulucu paylaşmak uygun kullanmaya karar verdim. Yöresel bazı Meclis Koleji'nde konferansçı. İki işi tutmak büyük amma zaman taahhüdü gerektirir ve -se yeterli bir iş öğretimi yapacaksam ve yine de ailemle gevşetmek için zamanım varsa, üretken olmam önemlidir. Yaratıcılık bakmak amacıyla çap aka fırsatları sunan bodrum girişi, notlandırmanın bunlardan tek olduğu sınıf dışı evraktır.

Tek bilgisayarlardan eski zamana ait günlerde lisansüstü okuldayken okutman kadar, kağıt marka defterine kalemle işaret kayıt ve arkasından hep öğrencinin notlarını olmak için amma sayma makinesi kullanma deneyimim oldu. Yüzde ve karşılaştırmalı evrak notunu kaydedin.

Google Dokümanlar Bağımsız ve Oynatılabilir

Anca, elektronik e-tablonun ortaya çıkışı katışıksız bunları değiştirdi ve yarı zamanlı öğretmeye başladığımda belirleme verdim notları gözaltı ve sayma işinin bazı e-tabloda bir kat daha çabuk ve daha içten bir şekilde yapılabileceğini. DOS göre bayat Lotus 1-2-3 beraber başlayarak yıllar her tarafında türlü e-ressamlık programları kullandım ve hep bu hesaplamalar yazma biçiminde yalnız önemsiz yaklaşık fark -li tıpkı çalışır.

Yarı zamanlı yaklaşık öğretim üyesi olarak okulda biraz ofisim devamsız ve bu, İnternet'teki Google Hesabımda işaret defterine yapmak, evden, okuldan veya hatıra defteri işimden işe erişmeme mazeret veriyor. < h2> Yaklaşık Google Hesabıyla Başlayın ve Google Dokümanlarını Ona Ekleyin

Açmak göre öncelikle Google Dokümanlar özelliğine kaptan bir Google hesabınızın olması gerekir.

Bu ücretsizdir ve Google.com'a gidip yaşayan üstteki Duruşma Aç'ı ve arkasında Derhal Oluştur ve Hesapla bağlantısını tıklayarak hazır edilebilir. Duruşma açmanız karşı biraz Gmail adresi kullanmanız gerekmez, dolayı kullanıcı işitme açmanız iken kimi e-zırh adresini kullanabilirsiniz.

Hesabınızı oluşturduktan sonra, sol örten köşede Gmail, Pazara Çıkma vb. olası çeşitli Google hizmetlerinin yanına görünen Diğer'i ve ardındaki açılır kutudaki Belgeler'i tıklamanız yeterlidir. Bu, hesabınızdaki Google hizmetlerine Dokümanlar ekleyecektir ve bu noktadan devam Dokümanlarınızı tıklayıp dokümanlarınıza ve e-tablolarınıza defolup gitmek dolayı Dokümanlar'ı seçmeniz yeterlidir (e-tablolar dokümanların yaklaşık parçasıdır).

Papaz Adayı kimi evrak yahut e-boyama oluşturmak amacıyla kaplayan kısımdaki Rahibe Adayı düğmesini ve arkasından açılır kutudaki E-Tabloyu tıkladığınızda puansız amma e-tablo görünür.

Gösterim uygun aşağı fotoğrafa bakın. Açıklamalar fotoğrafın altında ifa edecek.

- 1. ADIM - FAZLA BİR BAŞLIK HATTI OLUŞTUR , Fare işaretçisini A1 hücresine yerleştirin, sol fare düğmesini basılı tutun ve işaretçiyi açılış satırın üstünde sürükleyin. hücreleri J1 hücresine. Fare düğmesini bırakın, üst başlangıç on ajurlu vurgulanmalıdır. Arkasında, birleştirme düğmesine gidin (daha alçak Örnek 1'e bakın) ve amma defa sol tıklayın. Bu, on hücrenin tek aka hücrede birleşmesine neden olur.

3. satırdaki Süreci tekrarlayın. Artık kimi ad ve aşağı sıfat karşı iki satırınız geçerli. Metninizi ortalamak istediğiniz hücreyi ve arkasından Şekil Verme Çubuğundaki Birleştir düğmesinin derhal solunda bulunan Hizalama düğmesinin ikinci derecede aşağıdaki oku ve ardından Merkezleme'yi tıklatarak başlıklarınızı ortalayabilirsiniz. Sayı.

Başlığı koyulaştırmak göre kaburga boyunca daha sola ilerleyin ve siyah B düğmesini tıklayın ve yazıt tipi boyutunu başkalaştırmak dolayı kimi kez bir kat daha sola gidin ve Yazı Tipi Boyutu düğmesinde aşağı oku tıklayın (örnekte 10 pt okunur) ve istediğiniz kayıt tipi boyutunu tıklayın.

- 2. ADIM - SIRA 7'DE IKI NOKTA ÜST ÜSTE BAŞLIKLARI EKLE , Kablo 7'da direk hücrelerini on hücreye girdim.

C8 hücresini tıklayın, Sum Düğmesini tıklayın (daha aşağı fotoğraftaki Değiştirme Çubuğunda sağdaki n,yet değiştirme), Sum'ı seçin, F8'den J8'e o kadar olan hücreleri vurgulayın, sağ parantez işareti ")" hücre C8 ve ENTER tuşuna basın mensupları. Bu ibret dolayı meblağ düğme verir.

İmleci C8 hücresinde bırakarak C8 hücresinin içeriğini aynısını basmak için Ctrl C'yi tıklayın (farenizi yaşayan tıklayıp kopyalamayı de seçebilirsiniz).

C10 ila C19 hücrelerini vurgulayın ve Ctrl V'yi tıklayın (farenizi sağ tıklayıp yapıştırmayı hem de seçebilirsiniz), C8 hücresindeki formülü bu hücrelere uygulamak göre. Doğal ancak, F8 ila J8 hücrelerini toplanmak yerine, katışıksız hücredeki mama herkes kendi satırındaki F ila J sütunlarındaki hücreleri toplayacak şekilde ayarlanacaktır.

AŞAĞIDAKİ FOTOĞRAF SONRASI TALİMATLAR IFA EDİYOR

Sayma ve Görüntüleme Öğrenci, Yüzde Skoru

- 4. ADIM - KATIŞIKSIZ ÖĞRENCİ İÇİN YÜZDE PUANINI HESAPLA - D10 Hücresine diye formülü edebiyat, = C10 / $ C $ 8 (Alt fotoğrafa bakın), C hücresindeki sayıyı solundaki C8 hücresindeki sayıya bölmesini söyler.

AŞAĞIDAKİ RESIM SONRASI TALİMATLAR IFA EDİYOR

Güneybatı Beceri Oluşturucu Çocuk Koleksiyonu 6 Cd-rom Set Eğitim Oyunları Dora the Explorer Clifford I Casus Nickelodeon 99 $ Perakende Güneybatı Hüner Oluşturucu Mayt Koleksiyonu 6 Cd-rom Banko Öğretici Oyunlar Dora the Explorer Clifford I Spy Nickelodeon 99 $ Perakende Satın Kırmızı

Onlu Sayıları Yüzde Olarak Değiştir

- 5. ADIM - SIPER TASARIMLARI Direk D'deki sayıların görüntüsünü ondalık sayıdan yüzde 10'a başkalaşmak göre Kolon D'deki DÜĞÜN - halinde fare işaretçisini Ajurlu D10'a getirin, sol fare düğmesini basılı tutun ve işaretçiyi Hücre Ile Ilgili D19'a sürükleyin. Bu sütunu vurgulayacaktır.

Ardındaki, fare imlecini yukarıdaki Dönüşme Çubuğunda 123 etiketli düğmenin solundaki daha alçak oka getirin (bu değişim Isim Çubuğundaki Sayfa Düzeni sözcüğünün hemencecik altta bulunur). açılır kutuyu alın (aşağı fotoğraf 2'ye bakın). Yuvarlanmamış yüzde seçeneğini tahsis etmek göre% 10.12'ye tıklayın.

Amma öğrencinin puanındaki rütbe, bir sonraki daha uzun evrak notu karşı uygun yüzde notunun yarısı yahut bir kat daha sınırlı olduğunda bu eleştirici ayla kazanç.

Meselâ, yuvarlatılmış yüzde görüntüsünü seçerseniz, yüzde 79,6 derecesine sahip yaklaşık öğrenci D Sütununda% 80 kadar görüntülenir, kıtı kıtına E sütunu C harfi harfini görüntüleyecektir, yüzünden bilgisayar yuvarlatılmış tomurcuk yok, abartısız yüzde puanı belge notu.

( HEDEF , yuvarlatılmış puanı başvurmak ve bu puanın betik notu eşleşmesini istiyorsanız, bunu katışıksız betik notu eşiğini buçuk puan düşürerek başarabilirsiniz. A'yı% 90 ya da daha fazla yerine% 89,5 yoksa bir kat daha artı, B% 80 veya bir kat daha pozitif yerine% 79,5 ya da bir kat daha artı vb. sahip olmak)

TALİMATLAR AŞAĞIDAKİ FOTOĞRAF SONRASI YERINE GETIRME EDİYOR

Elektronik Tablo Modelleme ve Karar Analizi, İş Analitiklerine Pratik Bir Giriş Elektronik Ressamlık Modelleme ve Saptama Analizi, A İş Analitiklerine Pratik Akın Şimdi Satın Kırmızı

Belge Notunu Hesap Pusulası

- 6.ADIM - ÖĞRENCİ MEKTUBUNUN IKI NOKTA ÜST ÜSTE E harfini HESAPLA - (daha aşağı fotoğrafa bakın) Fare işaretçisini Hücreli E10'a tıklayın ve Hücre E10'a daha alçak formülü girin ve girin.

2 Aşağı formülü E10 hücresine yazın (MARKA, daha aşağı formülün akıcı çalışabilmesi uygun e-tablonuzun hücre göre örnek hücrem benzer EN INCE AYRINTISINA KADAR ayarlanması IVEDI ressamlık).

3 Ekranınızda daha alçak formülü vurgulayın, Ctrl C tuşuna cendere (ya da farenizi hayat dolu tıklayın ve açılır menüden Kopyala'yı seçin), e-tablonuza gidin, E10 Hücresi'nin aşırı gelin ve Ctrl V tuşuna (ya da hayatta tıklayın ve açılır menüden Yapıştır'ı seçin) e-tablonuzdaki Hücre E10'a başvurmak için (bunu deneme ettiğimde kimi Google e-tablosunda çalıştı - Daha ilk kez e-tabloyu tamamen misal eksiklikte görüntülediğim aynı ayarlamıştım saf olarak E10 hücresindeki reçete).

= if (D10> =. 90, "A", (D10> =. 82, "B" -se, (D10> =. 74 , "C", (D10> =. 65, "D", "F")))

Yukarıdaki formülün nasıl oluşturulduğunu açıklayayım. Bütün elektronik tablolardaki -SE deyimi esas gibi makul DÜRÜST / YANLIŞ testidir, burada bilgisayar amma deyimi değerlendirir ve deyim True tanımımızla eşleşirse bir yanıt ve ifade Hilesiz değilse aksine amma yanıt verir. Notlandırma olduğu takdirde bilgisayarın iki seçenekten birisi yerine beş taneden birini değerlendirmesini ve seçmesini istiyoruz.

Bunu yaparken yalnız sol parantez işareti "(" -li farksız sayıda canlı parantez ")" olmamalı, yine de katışıksız birinin dürüst konumda olması zorunludur.

İkinci iken, testin sonunu, hilesiz ifadeyi ve kusur ifadeyi herkes koma birlikte ayırmamız zorunludur.

Üçüncü gibi, testte harfleri ya da alfa karakterlerini kullanırsak veya Onları tüm iki tarafına keza bağ çivi işareti koyarak tanımlayın.Ayrıca, formülde tembellik bırakılamaz ve keşke başıboşluk bırakılması istenirse (her harf notundan başta tek yerleştirerek yaptığım falan) kimi alfa karakteri olarak ayarlayın ve çift çivi işareti -li yola bohça.

sonunda, değerlendirmelerimiz karşı aşağı araz kombinasyonlarından birini kullanmalıyız,

=

> bir kat daha aka

< daha değersiz

<> eşdeğer yok

> = eşit yoksa daha büyük

<= eşdeğer ya da daha değersiz

Bu karakterleri kullanırken kaba özel olmalıyız. Yüzünden, A'nın = 90 olduğunu yazarsak, daha 90 sayı A alır, 100 dahil olmak -mek üzere değişik amma buton A DEĞİLDİR.

Öğrencinin D10 Hücresindeki puanını yüzde iken göstermemize gerçi, elektronik beyin aynı zamanda ondalık sayıca okuyacaktır, kadar formülde yazdığımız hep sayılar ondalık kadar yazılmalıdır - bu nedenle = olur. 90, IZ> =% 90 ve DEĞİL> = 90.

E10 hücresindeki formülü yazmayı ve hakimiyet etmeyi tamamladıktan sonra hücreye içeri girmek dolayı ENTER tuşuna cendere.

daha sonra fare işaretçisini E10 hücresine yerleştirin, hücreyi kopyalamak amacıyla Ctrl C tuşuna basın, işaretçiyi E11 hücresine taşıyın, sol fare düğmesini basılmış tutun ve işaretçiyi E19 Hücresine sürükleyin, sol fareyi eli açık bırakın E11 -li E19 arasındaki hücrelerin adam başına formülü başvurmak amacıyla Ctrl V düğmesine acele. Elektronik Beyin kendi kendine olan kadar hücre gönderme numarasını, E10 hücresindeki orijinal kimse formülde ayak harekât bölgesi D10'dan sayısal puanı aradığı yer, E sütunundaki yapıştırıldığı E hücresindeki hep amma hücrenin derhal solundaki hücreli sayısına değiştirir (çok E15 hücresindeki boş ve anlamsız sözcükler D15 hücresine referansta bulunacaktır).

Bitti ve Hazırlıklı for Work

Not Defteri bundan böyle tamamlandı ve sizinki öğrencilerinizin adlarına ve puanlarına efendi olması açık havada daha alçak örneğe benzemelidir.

Kolej dersleri verdiğimden giymiş olarak, e-tablomu öğrettiğim hep derste sadece biraz n,i puanı beraber oluşturdum. K-12'ye öğretirseniz, tüm biraz hedef yoksa devre dolayı tüm kimi ibret yoksa derslik için kimi e-tablo bestelemek isteyebilirsiniz.

Bu e-tabloyu yazmak bir vakit alabileceğinden, aynı sayfayı kopyalayarak her yerde çalışma alıştırması yaptım. Bu, e-tabloyu hemen şimdi işlenmiş olan sınıftan alıp acemi kimi adla kaydedip öğrencilerin adlarını ve puanlarını silerek (hemen hemen başlıkları ve hesaplamaları döşenmiş bırakarak) yahut sayfayı oluşturarak iki yoldan biriyle yapılabilir yoksa sayfayı ve müracaat etmek yerine, tedavüldeki derslik uygun yeni sayfayı kullanarak ve orijinali ileride senet oluşturmak uygun şablon kadar kaydetmek yerine yeni kimi adla kaydedin.

sözün kısası, yedekleme göre e-tabloyu Google'dan konut ve / ya da ofis bilgisayarınıza aktarabilir veya indirebilirsiniz. İndirilen suret yaklaşık MS Excel dosyası, biraz OpenOffice Elektronik Tablosu dosyası, CSV dosya formatı yoksa PDF formatı biçimli belki. Excel veya OpenOffice biçiminde dışa aktarıldığında, çevrimdışı kadar e-boyama olarak kullanmaya uygulama edebilirsiniz (anca çevrimiçi örnek istemsiz olarak güncellenmez - kıtı kıtına, güncellenmemiş çevrimiçi kopyayı boyuna silebilir ve gerisinde masaüstünüzden ya da dizüstü bilgisayarınızdan Google Dokümanlar'a aktarın ve çevrimiçi çalışmaya ifa edin).

© 2009 Chuck Nugent

.


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler