Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Perseverance Mars Deneyi Tek Kişilik Ağaç Öyle Oksijen Ürete-r - ExtremeTech

Perseverance Mars Deneyi Tek Kişilik Ağaç Öyle Oksijen Ürete-r - ExtremeTech

NASA'nın Perseverance gezgini bir yığın şeydir, nükleer enerjiyle işleyen yaklaşık planet gezgini, Mars örneklerini Dünya'ya döndürmenin açılış adımı ve başlangıç helikopterin al...

NASA'nın Perseverance gezgini bir yığın şeydir, nükleer enerjiyle işleyen yaklaşık planet gezgini, Mars örneklerini Dünya'ya döndürmenin açılış adımı ve başlangıç helikopterin alışılmamış kimi dünyada uçmasını karşılayan bir temas platformu. anlaşılan, bununla birlikte mekanize amma mil. Persverance'ın MOXIE projesinin arkasındaki koşum hayvanları, Mars'ta Dünya'daki edepli bazı ağaç öyle oksijen üretebileceğini duyurdu. Bu donatma sadece bazı deney, hemen hemen hiç kızgın gezegenin rafine atmosferinden solunabilir ortam üretmenin mümkün olacağını gösteriyor.

MOXIE ya da YAZIT liderliğindeki Mars Oksijen Yerinde Babalık Kullanımı Deneyi, gezici görevinin başlarında, Nisan 2021'den durmadan etkinlik gösteriyor. Hemen Hemen Hiç Science Advances'te yayınlanan rahibe adayı ağızotu, projeyle ilgili açış abartısız güncelleme. MOXIE, Mars'ın karbon dioksit atmosferini oksijene dönüştürmek amacıyla biraz yöntemi test etmek uygun müstakbel amma besin çantası büyüklüğündedir. Projeyi ana YAZIT araştırmacıları, makinenin yedi deneysel çalışmasının her birinde saatte altı gram oksijen hedefine ulaştığını söylüyor.

EFSANE'den Jeffrey Hoffman, "Bu, başka yaklaşık planet gövdesinin yüzeyindeki kaynakları doğrusu kullanmanın ve onları kimya olarak kimi erkek görevi amacıyla çıkarcı olabilecek biraz şeye dönüştürmenin açış gösterimi" diyor. Uygun köken kullanımı, gezegen araştırmalarında samimi biraz konudur. Dünya'dan fırlatmanız zamanı gelmiş tüm biraz aşai rabbani ayini parçası, kimi görevin maliyetine ve karmaşıklığına katkıda bulunur. Hedefte ihtiyacınız olanı doğurma yeteneği, mekân araştırmalarında köklü değişiklik yaratabilir ve insanları daha uzak yerlere göndermeyi olası kılabilir.

MOXIE, Perseverance gezicisine sığacak o kadar abes olacak şekilde tasarlanmıştır.

MOXIE, hemen hemen iyice karbondioksitten oluşan Mars'ta yukarıda çizim yaparak çalışır. Ortam, kirleticileri yok etmek dolayı filtrelenir ve işlenmesini daha üretken etmek göre basınçlandırılır. Ortam daha sonra Çelik Oksit Elektrolizörü (SOXE) adı bahşedilen kimi alet aracılığıyla yönlendirilir. Karbon dioksit moleküllerini elektrokimyasal kadar oksijen iyonlarına ve karbon monoksite ayırır. Oksijen iyonları, soluduğumuz moleküler oksijeni yaratmak dolayı çiftler durumunda birleştirilir. bununla beraber maksat bu gazı kurtarmaz. MOXIE saflığı değerlendirir ve ardındaki oksijen ve karbon monoksiti atmosfere art verir.

Kuş Sürüsü, bu tekniğin Mars'ta uygulanabilir olmasını sürdürmek dolayı MOXIE'yi birçok koşullarda çalıştırdı. Teyze aşırı çalışılması gereken kimi teferruat hazır - sıcaklıkların hummalı değiştiği uyanma ve alacakaranlık dönemlerinde oksijen üretimini yargılama etmeleri gerekiyor ve MOXIE hem altı gramlık hedefin ötesine geçecek.

Katışıksız davranış yürüyerek gitmeye sürdürme ederse, MOXIE, Mars'ta gelecekteki deneyim yardımcı sistemlerinin temeli iken bakanlık edebilir. Bu deney, Maksat'e yerine getirme edebilmesi karşı değersiz ve düşük kuvvetli olacak şekilde tasarlandı. Gelecekte, küçük bazı orman çok oksijen yetişmek dolayı er kaşiflerden başta Mars'a daha aka kimi tasvir gönderilebilir. Astronotlar, gereksinim duydukları hep solunabilir havayı bulmak dolayı gelirlerdi. Oksijen, yine de, Dünya'ya tornacılık yolculuğunu körükleyebilecek biraz çekici olmayan havagazı olarak hem de faydalıdır.

Şimdi okuyun,

Azimin Pet Kayası Müsait! Ama Sıradan Bir Taş Yok... Ayrıntılı Olarak Maksat Üç Yaba Irmak Deltasına UlaştıMars'ın Güneyden Esen Kutbundaki 'Göl' Muhtemelen Dev Bazı Kaya Güvercini


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler