Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

'Polypill' kalp krizi sonrası kardiyovasküler ölümleri azaltmaya dost olur

'Polypill' kalp krizi sonrası kardiyovasküler ölümleri azaltmaya dost olur

Pinterest'te Paylaşın Aspirin, ramipril ve atorvastatin taşıyan kimi "polipill", kardiyovasküler ölümleri azaltabilir' kalp krizi geçirdim. Marc Tran/StocksyKalp krizinden sonuç, tekrarlayan ...

Haftanın günleri ile işaretlenmiş bir takvim parçası üzerinde farklı renk ve şekillerde bir avuç hapPinterest'te Paylaşın Aspirin, ramipril ve atorvastatin taşıyan kimi "polipill", kardiyovasküler ölümleri azaltabilir' kalp krizi geçirdim. Marc Tran/StocksyKalp krizinden sonuç, tekrarlayan kardiyovasküler olayları baskı altına almak için şiddetli haplı yaklaşık ilaç rejimi şarttır, ancak çeşitli sakat uzun boylu vadede önerilen ilaçları almaya takip etmez.Araştırmacılar yürüttü. kalp krizi netice kardiyovasküler ölüm ve komplikasyonların ikincil önlenmesi için örnek bakıma nispeten bütünüyle bir arada izmarit (yoksa çoğul ilaç) stratejisinin etkinliğini değer biçmek göre kimi doğumevi deney.Bunu buldular. yürek krizinden öbür altı ay içeri aspirin, ramipril ve atorvastatin içeren yaklaşık polipil -li çare, devamlı tedaviye amacıyla zorunlu ölçüde daha ucuz kardiyovasküler olay riskiyle sonuçlandı.

Dünya Sağlık Örgütü'ne (WHO) dolayı, kardiyovasküler hastalıklar küresel kadar ilk ölüm nedenidir ve 2019'da kardiyovasküler hastalığa ast ölümlerin %85'i yürek krizi ve felçten kaynaklanmıştır.

Kalp krizi sırasında (tıbbi gibi 'miyokard enfarktüsü' iken bilinir), bl kalbe giden yemek akışı, genel olarak bazı akrabalık pıhtısı vasıtasıyla pat diye engellenir. Sonraki kardiyovasküler komplikasyonları önlemek dolayı, kalp krizinden iyileşen hastalara bazı çözüm kombinasyonu alındı edilir,

Aspirin, Yapı trombositlerinin birbiri yapışmasını durdurarak kan bağı pıhtılarının oluşumunu önler Yaklaşık anjiyotensin değiştiren kimse ferment (ACE) inhibitörü (örn. Ramipril), kan bağı basıncını alaşağı etmek dolayı damarları ve atardamarları gevşeterek kandaki ucuz yoğunluklu lipoprotein (LDL) kolesterol seviyesini azaltan amma statin (örn. tâli önleme," diyor çalışmanın açılış yazarı ve İspanya Milli Kardiyovasküler Araştırma Merkezi'nde (CNIC) Huzurevi Arama Koordinatörü Dr. José María Castellano. Bununla Beraber ilk incelemeler, hastaların sadece %60'ının tedavi rejimlerine üstünde uyduğunu göstermiştir.

İlaç uyumunun fena olması sorunu göre aynı kimi rumuz, birdenbire artı ilacın bir hapta birleştirilmesidir. polipill.' Araştırmalar, tedaviyi basitleştirerek biraz polipill stratejisinin ilaca uyumu arttırdığını göstermiştir. Üç bakımevi araştırmanın alışık eskimiş bazı mal-analizine amacıyla, polipill olmak üzere atanan hastalar, otorite hastalarına göre bir kat daha sınırlı kardiyovasküler olay yaşadı.

CNIC'deki araştırmacılar, İkincil Önlemede polipill tabanlı kimi stratejinin etkinliğini araştırdı. Valentin Fuster, Ph.D., Mount Sinai Heart Direktörü ve The Mount Sinai Hastanesi Başhekimi ve CNIC Yaygın Müdürü göre yönetilen Kardiyovasküler Şefkât (GÜVENLİ) araştırması.


Sağlık Haberleri Kategorisinden Haberler