Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Rahibe Adayı kuşak USB, şimdiden sahip olabileceğiniz kabloları kullanarak çifte daha hızlı olmayı vaat ediyor

Rahibe Adayı kuşak USB, şimdiden sahip olabileceğiniz kabloları kullanarak çifte daha hızlı olmayı vaat ediyor

USB'nin bazı öteki sürümü, şimdiye kadar gördüğümüz kalınlık tez konektörlerden kimse olabilir. USB Savunucu Grubu, USB 4 revaç 2'nin, asıl USB 4'ün ve bile Thunderbolt 4'ün kapasite...

USB'nin bazı öteki sürümü, şimdiye kadar gördüğümüz kalınlık tez konektörlerden kimse olabilir. USB Savunucu Grubu, USB 4 revaç 2'nin, asıl USB 4'ün ve bile Thunderbolt 4'ün kapasitesinin iki duygusuz olan 80 Gbps'ye çok hıza kalıp olacağını söylüyor.

Standartın kendisinden mesul olan USB Implementers Forum'un gerçekçi teknik özellikleri hemen şimdi yayınlanmadı, anca günümüzde ortaya kalkan teferruat amma çarpıcı. Promoter Group kimi pres açıklamasında, USB 4 sürüm 2 kablolarının USB-C konektörünü kullanacağını ve bunun beklendiğini yazıyor, hemen hemen hiç mevcut eşek şakası ki satırda, "Güncellenmiş USB4 çözümünün temel özellikleri şunları içerir, 80 Gbps'ye öyle fiili 40 Gbps USB Type-C edilgen kablolar ve rahibe adayı tanımlanmış 80 Gbps USB Type-C mal varlığı kablolar kullanılarak acemi amma bedensel çarşaf mimarisine dayanan işlem" (onlarınki vurgulanır).

USB 4 indirim 2 ile bağıntılı teknik teferruat altta verilmiştir. halen kaba ender

USB-IF sözcüsü Joe Balich, şu anda 40 Gbps iken derecelendirilmiş yaklaşık USB 4 kablosu satın alırsam, bu hızların iki katını yapabileceğimi doğruladı. istikbal. Bu, açıkçası, aşırı etkileyici. USB, geriye doğru dönük uyumluluk etrafında boyuna terbiyeli olmuştur (ve USB 4 sürüm 2 amma istisna değildir), ancak farketmez kabloyu kullanıp aynı zamanda acemi özelliğin amiral gemisi avantajını el altında konservesini yapmak alternatif bazı düzeydir.

Balich yapmadı. ' bunun fen olarak nasıl mantıklı olduğunu açıklamakla birlikte, "papaz adayı spesifikasyon geliştirildiğinde bu faydanın kimi istek haline getirildiğini ve 80Gbps sinyallemenin nasıl gerçekleştirildiğine ilişkin teferruat, final spesifikasyon yayınlandığında açıklanacak" dedi. görünen o ki bu, 1 ve 2 Kasım'da Seattle'da ve 15 ve 16 Kasım'da Seul'hem de gerçekleşmesi planlanan USB DevDays geliştirici etkinliklerinden başta olacak.

Aşağıdaki gibi şirketlerden oluşan USB Promoter Group'a dolayı Intel, Apple, Microsoft, HP ve Texas Instruments, USB-C ve güç dağıtım özellikleri "bu bir kat daha abartılı düzeyde data performansını etkinleştirmek" için güncellenecektir. USB 4 revaç 2 spesifikasyonu, görünen o ki, USB 3.2'yi kullanırken ileride hızlar vekil güncellemeleri hem içerecektir - geliştiriciler grubu 20 Gbps'nin üzerinden vaat ediyor - ve final sürümünü kullanacağından DisplayPort ve PCIe için geliştirilmiş yardımcı. bu standartlar (açılış USB 4, yalnızca "boru açarken" yoksa DisplayPort ve USB sinyallerini aynı anda taşırken DisplayPort 1.4a'yı kullanmanıza döküntü verir).

USB 4 v2, USB 5'e ağır benziyor

sonunda, bununla birlikte isim etrafında konuşmamız gerekiyor. Hızdaki atlama kesinlikle USB 5 olarak adlandırılmayı garanti ediyormuş falan hissettiğinde, bunu USB 4'ün sadece "sürüm 2"si iken kovalamak müstehcen bir hareket. fiilen birkaç aksine model, USB 3.2 Gen 1 (asıl nüsha USB 3.0), USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1×2 ve USB 3.2 Gen 2×2 (tam şişko 20 Gbps özelliğidir). USB 4, temelde Thunderbolt 3 ile farketmez özelliklere ve yeteneklere sahip olduğu için bunu bazı basitleştirdi, anca derhal yaklaşık daha karıştıran biraz adlandırma şemasına geri dönüyoruz benzer görünüyor - sıra uyumluluğu muhakkak destek belki, zar zor muhakkak c,zı göre-rum teknik atfetme sayfaları biraz süredir lağım tarlası olası görünüyor.

Bununla alışık zamanda ilgilenmemiz gerekeceğinden değil. Pres bülteni, güncellemenin "acilen bilhassa geliştiricileri kale aldığını" ve sonuncu marka ve pazarlama kılavuzlarının (logolar benzer şeyler kapsayan) daha sonra geleceğini söylüyor. yine de, borazan hattında ne olduğunu göz önünde bulundurmak ve 4K Blu-tırabzan değerindeki verileri amma beş saniyede aktarabildiğini imgelem almak heyecan verici.


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler