Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Şahmerdan Başı çiçeği kalp sağlığını etkileyebilir mi? Biraz vaka çalışması ağırlıktadır

Şahmerdan Başı çiçeği kalp sağlığını etkileyebilir mi? Biraz vaka çalışması ağırlıktadır

Pinterest'te PaylaşınYeni yaklaşık vaka çalışması, kalp sorunlarının bazen amma maymun çiçeği enfeksiyonundan kaynaklanan bazı komplikasyon olabileceğini düşündürmektedir. MNT'nin t...

monkeypox slayt kolajPinterest'te PaylaşınYeni yaklaşık vaka çalışması, kalp sorunlarının bazen amma maymun çiçeği enfeksiyonundan kaynaklanan bazı komplikasyon olabileceğini düşündürmektedir. MNT'nin tasarımı, Fotoğraf NIAID, CC BY 2.0, Wikimedia Commons ve PhotoAlto/Frederic Cirou/Getty Images aracılığıyla.Maymun çiçeğinin başta kabarcıklara ve döküntülere neden olduğu bilinse de, rahibe adayı amma olgu raporu, virüsün kalp sorunlarına keza neden olabileceğini gösteriyor.üçlü>Şahmerdan Başı çiçeği olan bazı geçersiz, semptomları başlangıç başladıktan 8 gün sonuç acil servise kabul etme edilmek zorunda kaldı. Testler, hastanın yürek ilt,bı olduğunu ortaya çıkardı ve doktorlar daha sonra aşırı miyokardit teşhisi koydu.

Benzer COVID-19'a tahrik edici SARS-CoV-2'hem olduğu gibi, bir kat daha pozitif zaman geçtikçe ve virüs yayılmaya takip ettikçe, yetkililer maymun çiçeğinin sebep olabileceği daha pozitif benzer belirti ve komplikasyon tespit ediyor.

JACC, Case Reports'ta ayaklık bölge bazı raporda araştırmacılar, miyokard (kalp kası) ilt,plandığında ortaya çıkan keskin miyokarditle avlu olması uygun yaklaşık maymun çiçeği vakasını ele aldı.

Bu, daha titiz koşullarda olası iken yaşamı tehdit fail kimi duruş olsa ayrıca, bu durumda sakat iyice iyileşti.

Hastalık Idare ve Önleyici Tedbir Merkezlerine (CDC) karşı, maymun çiçeği, çiçek hastalığına uyandıran variola virüsü beraber farketmez virüs ailesine aittir.

Maymun çiçeği on yıllarca müsait, anca vakalar öncelikle farklı olarak hastalıklarla sınırlıydı. Afrika bölgeleri. aynı anda, maymun çiçeği, Afrika dışına alevli yayılan amma virüs salgını olduğu son bir iki ayda anons yapmaya başladı.

O zamandan durmadan, şahmerdan başı çiçeği vakaları sürekli arttı ve CDC, biraz 19.500'ü Amerika Akraba Devletleri'nde kazanmak üzere global amma 52.000 şahmerdan başı çiçeği vakası bildirdi. Virüs, öbür kamer Teksas'ta olmak üzere küre biçiminde 15 ölümle ilişkilendirildi.

Maymun çiçeğinin amma araz ve semptomları şunları içerir,

rashblistersfeverchillsfatigue.

Virüs n,yet zamanlarda sıklıkla eşeyli ilişki göre yayıldı, hemen hemen hiç değişik bilinen dokunuş biçimleriyle da yayılabilir.

Olay raporundaki hastaya ne oldu?

Hadise raporundaki sakat 5 zaman boyunca kendini kötü hissettikten devam tıbbi deva istedi. Yazarlara göre, erkek hastada "dermansızlık, kas gücü ağrısı ve hararet, ardından yüzünde, ellerinde ve cinsel organlarında şiddetli sayıda şişmiş ve göbekleşmiş kutanöz lezyonların patlaması" semptomları bildirildi.

31- yaşındaki sakat maymun çiçeği teşhisini destek olmak dolayı PCR testi yaptı ve ardındaki eve gitti.

Yazarlar, bu sırada hastada yenge görünür maymun çiçeği kabarcıkları olduğunu ve doktorların yürek sorunlarını denetlemek dolayı birçok testler uyguladığını bildirdi.

Biraz EKG anormallik gösterdikten sonra, sağlayıcılar kan bağı tahlili yaptılar ve hastanın C-denek protein, kreatin fosfokinaz, uzun boylu duyarlıklı troponin I ve zeki kimse natriüretik peptid düzeylerinin yükseldiğini keşfettiler. Bu kesin akrabalık testleri kardiyovasküler amma soruna işaret ediyordu.

EKG'deki anormallikler birlikte yamalı huy çalışması arasında doktorlar kardiyak çekici rezonans çalışması yaparak hastaya sivri miyokardit teşhisi koydu.

Yaklaşık hafta geçirdikten sonra. hastanede geçersiz sağlığına kavuşarak taburcu edildi.

Şahmerdan Başı çiçeği ve yürek sorunları

Sakat şahmerdan başı çiçek hastalığına yakalanmadan 2 ay başta SARS-CoV-2 enfeksiyonu geçirirken, araştırmacılar bu vakada şahmerdan başı çiçeği hastalığının keskin miyokardite neden yetişkin olabileceğinden şüpheleniyorlar.

Astar Boya yazarlarına amacıyla, "histolojik iken doğrulanmış kasılmış sayıda miyokardit vakası olmuştur ve ilk elden SARS-CoV-2'nin sebep olduğu viral miyokardit tam olarak doğrulanmamıştır, ancak epidemiyolojik bağlam zira varsayılmıştır."

Hasta zaten COVID-19'dan iyileştiğinden ve hala maymun çiçeği semptomları gösterdiğinden, doktorlar yürek hastalığının kaynağının şahmerdan başı çiçeği olduğuna inanıyorlar.

Ana Isabel Pinho, çalışmanın kafa yazarı.

"Bu açığa çıkmamış nedensel ilişkiyi bildirmenin öğrenim camiasında ve keskin hastalıklar dolayı sıhhat profesyonellerinde bir kat daha pozitif farkındalık yaratabileceğine inanıyoruz. Maymun çiçeği ile bitişik benzer biraz zorluk gibi miyokardit. Bu, gelecekte farklı komplikasyonların bir kat daha fazla tanınması dolayı etkilenen hastaların yakından izlenmesinde ahbap belki, "diyor Dr. Pinho.

Dr. Pinho, Portekiz'deki São João Üniversitesi Bakımevi Merkezi'nde kardiyoloji bölümünde çalışmaktadır.

Uzmanlar, 

Dr. ABD Ordusu Bulaşıcı Hastalıklar Araştırma Enstitüsü'nde bayat bir kurmay subayı ve Appili Therapeutics'in için anki CEO'su Armand Balboni, Medical News Today birlikte yarışma raporu dair konuştu.


Sağlık Haberleri Kategorisinden Haberler