Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Sakin Kent Hizmetleri ve Yöresel Tab Etme

Sakin Kent Hizmetleri ve Yöresel Tab Etme

Küreselleşme ile birlikte er yaşamı, kültürü, giyimi, yemekleri, çeşit çeşit dönüşümlere üzgün, artık hızlı kimi tecrübe şekli birlikte hep birden unutulan değerlerin korunması...

Küreselleşme ile birlikte er yaşamı, kültürü, giyimi, yemekleri, çeşit çeşit dönüşümlere üzgün, artık hızlı kimi tecrübe şekli birlikte hep birden unutulan değerlerin korunması gerektiği anlayışı ortaya çıkmıştır. Pandemi süreci birlikte halkın doğayı düşkünlük etmesi, toplu hâlde değil şahsi hâlde bayramlık kullanma istekleri nüfusun kasılmış olduğu alanlar gibi karşımıza sempatik Barışçı Şehirlere yönelmeye sebep olmuştur. Bu süreçte Barışçı Şehir alanlarında nüfus yoğunluğunun artması, hijyen ve hava kirliliğine istenilen önlemlerin çoğaltılması her birçok sanat birliği hareketini keza beraberinde getirmekte, kalkınmaya üstünde yapılması gerekenleri daha hem önemli kılmaktadır. Ayrıca halk sektörü de belirli daire dilimi da uygar toplum kuruluşlarının gerçekleştirecekleri yoğun çalışma ve önlemler sürecin bir kat daha çabuk atlatılmasında ve bu bölgelerdeki hareketliliğin ortaya çıkarmış olduğu olumsuzlukların önünde geçilmesinde bayağı önemlidir. Barışçı Şehir Merkezi hizmetlerinin kalkınmaya kasıtlı etkisinin ele alındığı bu kitapta, "Sakin Şehir Merkezi hareketi", "sürdürülebilirlik kavramı, sürdürülebilir turizm, sürdürülebilir turizmde yerel geliştirme kavramları ve boyutları", "dünyada ve Türkiye 'keza Barışçı Ilçe uygulamaları", "Türkiye 'da Sakin Ilçe olanakları ve aktörleri" konuları ele alınmıştır. Çalışmada, Türkiye 'deki Barışsever Şehirler arasından Yalvaç 'a istenilen kadar halkın Sakin Kasaba hizmetlerinin hesaplı, sosyokültürel boyutuna ilgili beklentileri ve kalkınmaya ilişkin durumlar ölçülmeye çalışılmıştır.

Akademisyenler, öğrenciler beraber bar sektörü, spesifik bölge ve medeni çevre kuruluşları olası uygulayıcılar için kitabın ucay yıldızı olacağı düşünülmektedir.


Eğlence-Kültür Kategorisinden Haberler