Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Samsung, bir data ihlalinin bazı müşterilerin adlarını, doğum günlerini ve daha fazlasını ortaya çıkardığını söyledi

Samsung, bir data ihlalinin bazı müşterilerin adlarını, doğum günlerini ve daha fazlasını ortaya çıkardığını söyledi

Samsung, Temmuz ayında, adlar, doğmuş günleri, dokunuş bilgileri ve küçük taahhütlü göderme bilgileri olası "eksik yaklaşık üçüncü tarafın Samsung'un yaklaşık ABD sistemlerinden t...

Samsung, Temmuz ayında, adlar, doğmuş günleri, dokunuş bilgileri ve küçük taahhütlü göderme bilgileri olası "eksik yaklaşık üçüncü tarafın Samsung'un yaklaşık ABD sistemlerinden talimatlar edindiği" bir siber güvenlik olayı hakkında müşterileri uyarıyor. Bölük, ihlali 4 Ağustos'ta keşfettiğini ve hemen "başta gelen bazı yarım yamalak siber selamet firması" birlikte araştırdığını söylüyor.

Şirketin olayla ilgili SSS'sine göre, bilhassa etkilenen müşterilere e-zırh gönderiyor. ve soruşturması ilerledikçe bunu yapmaya uygulama edecektir. Samsung, herkesin farketmez bilgileri sızdırmış olmayacağını söylüyor. Eşlik, The Verge'in hangi sistemlerinin bilhassa etkilendiğine ilişkili manâ talebine hemen cevap vermedi.

Şirketin SSS'sinde bütün sene bedava bazı itimat raporu alabileceğinizi hatırlatan kimi hatırlama ayak alıyor

Eşlik bunu söylerken hiçbir Sosyal Sigorta numarası yahut set / banka kartı numarası alınmadı, bilgisayar korsanlarının son olarak hazır ettiği talimat türü, kullandığınız farklı hizmetlere yapılan toplumcul mühendislik saldırılarında sert yardımsever belki. Amma acele hesaplarda iki faktörlü özdeşlik doğrulamayı etkinleştirmeyi ertelediyseniz, bunu mantıklı olan çap az sürede gerçekleştirmeniz belki de kötü biraz fikir değildir.

Samsung, hemen yapmadığınızı söylüyor. "Alıcı c,zları bu olayla göğüs göğüse kavga kadar etkilenmediğinden", Samsung ürünlerinizi yoksa hesaplarınızı güvende kalmak uygun şifrenizi değiştirmeniz yoksa kimi belirli basamak atmanız gerekir. Zar Zor arkadaşlık, hesabınızdaki tuhaf etkinliklere uyarı etmenizi ve kişilik avı e-postaları özne olduğunda ekstra tedbirli olmanızı önerir.


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler