Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Selen Esen

Selen Esen

Selen Esen Selen Doğmuş Tarihi 19 Şubat 1994 (27 yaşında)İstanbul, Yeşilköy Işaret Balık Sanat Aktör, Tiyatrocu Cins Kadınlara Ait İlişki Durumu Evli (Kesin Oğuz Çel...

Selen Esen
Selen
Doğmuş Tarihi 19 Şubat 1994 (27 yaşında)
İstanbul, Yeşilköy
Işaret Balık
Sanat Aktör, Tiyatrocu
Cins Kadınlara Ait
İlişki Durumu Evli (Kesin Oğuz Çelebi ile)
Aşiret 1.75 cm
Kilo 65 kg
Kısım rengi Kahverengi
Alıştırma Ünvan Mezunu
Üni. Kadir Özgün Üniversitesi
Tutulma #11662 (11661 kişiden)

 1994 İstanbul doğumlu Selen Esen,küçüklüğünden sürekli olarak sanatın birçok alanıyla ilgilendi. Eyalet Konservatuarı 'nda benzeri zamanlı perküsyon bölümüne gitti. İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde başladığı okul eğitimine, Önem Acayip Üniversitesi Ameliyathane bölümünde sürdürme edebiyatçı üniversite mezunu oldu.

Oyun kariyerini alan oyunlarında etap alarak başlayan Selen Esen,türlü çocuk tiyatrosunda evre aldı. Masumiyet alan oyununu yazan ve sahneleyen katılımcı kadar sahnede aka biraz performans sergiledi.  

 2015 yılında Kırgın Çiçekler dizisinde Acı Veren Şey rolüne tecrübe vererek tünel dünyasına adım attı. 2018 yılında BKM Mutfak seçmelerine veri ve ÇGHB2 kadrosuna dahil oldu.

2019 yılında beyazperde hem de öncelikle Organize İşler, Sazan Sarmalı alan filminde Tarçın rolünü oynadı. Farksız sene Aykut Kayınbirader alan filminde Poliklinik Hemşiresi rolünde oynadı. 2021 Müthiş Hareketler 2 'ayrıca Selen rolüne olay vermeye devam etti.

BKM Mutfak oyuncusu Selen Esen 2021 yılında düzenlenen 47. Pantene Servet Kelebek Ödüllerinde mükâfat aldı.

 2021 yılında oyuncu Belirlenmiş Oğuz Çelebi birlikte nikah masasına oturan güzel katılımcı Selen Esen inceden inceye araştıran kimi Fenerbahçe taraftarıdır.

Rol Aldığı Projeler,

  2021 - Çok Güzel Hareketler 2.Kuşak (Selen)

  2019 - Aykut Bacanak (Poliklinik Hemsşiresi)

  2019 - Organize İşler, Sazan Sarmalı (Tarçın)

  2015 - Küskün Çiçekler (Acı Veren Şey)

yaşam öyküsü


Biyografi Kategorisinden Haberler


  • Biyografi Kimdir?:
  • Biyografi Doğumu?:
  • Biyografi Ölüm?:
  • Biyografi Çocukları?: