Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Sinek Bağlama - Tüp Popper Sinek

Sinek Bağlama - Tüp Popper Sinek

Popper Fishing Fly? Tüp balık sinekleri kanca sapı yerine plastik bir tüp kullanılarak bağlanır, sonradan bir olta borudan geçirilir ve aracısız oltaya tutturulmuş bir kanca. < Tüp Ba...

Popper Fishing Fly?

Tüp balık sinekleri kanca sapı yerine plastik bir tüp kullanılarak bağlanır, sonradan bir olta borudan geçirilir ve aracısız oltaya tutturulmuş bir kanca.

< Tüp Balıkçılık Sineklerinin avantajları şunlardır, Kanca boyutu ve stili (bu tiz kancaları içerir) aynı tüp balıkçılık sinek deseni kullanılarak istendiği gibi değişebilir. Tüp balık sinekleri tipik olarak çizgiyi yukarı ve balık dişlerinden uzağa kaydırdığından, geleneksel balıkçılık sineklerinden daha uzun zaman dayanır. Daha kısa kanca sapları, tüp balıkçılığı sineklerini, biriyle savaşırken balık tarafından atılmaya daha az eğilimli ülkü getirir.

Bunu akılda tutarak, borular Popper Fishing Fly için çalışır mı?

Tüpler Çalışıyor!

Farklı Alanlara Yönlendirilmiş balsa popper gövdeleri ve kanca boyutları ile uğraştıktan sonra, borular Popper Fishing Fly için çalışıyor! Balık avı sineğini seslenmek için bir isim istemek için kolay en iyisi ... n,i sonuç Tüp Popper Sinek.

Tüp Balık Sineği kürk ve tüylerini bir balsa popper gövdesi ile değiştirmek Tüp Popper Fly Tube Fishing Fly'un avantajlarından yararlanır! Bir Tüp Popper Fly kullanarak n,yet balık avı gezileri, aşağıdakilere dikkat çekildi,

Benzer popper gövdesi kullanılırken kanca boyutu kararsız, bu da kısa çarpıcı balıklara uyum temin etmek için daha pozitif elastikiyet sağlar.Kanca ve popper gövdesi kalıcı olarak takılmadığından, çengel bir balıkla savaşırken popper gövdesindeki zarar en üye indirilir. Daha kısa kanca sapı daha sağlam bir kanca seti sağlar, keza balıkların kancaya karşısında kaldıraç alma olasılığı daha düşüktür ve kancada kalma olasılığı daha yüksektir! Anahtar içten boyut kanca bulmak oldu!

Bir Tüp Popper Sinek bağlama hakkında daha fazla veri için aşağıdaki bölümlere göz atın ve bu deseni deneyin!

Not, Tüp Popper Sinek geleneksel Popper Balıkçılık Sinek yerine geçmez. Bunun yerine, gerektiğinde çağrılabilen sinek kutusundaki diğer bir modeldir.

Gamakatsu Tiz Gevşek Kancalar (10'lu Paket), Boyut 6, Kırmızı Gamakatsu Tiz Gevşek Kancalar ( 10-Paket), Ebat 6, Kırmızı Acilen Satın Kırmızı Malzemeler (daha az kanca) Malzemeler (daha eksik kanca)

Materials

Tüp Popper Sinek için malzeme listesi aşağıdadır,

3/4 "x 3 / 4 "X 1-1 / 2" ila 2 "Balsa Ahşap (genişlik x yükseklik x uzunluk) İnci Flashabou Balık Gözü Seçtiğiniz Plastik Boru Minik (Boyut 6 Bakır Tel kullandık ve plastik kapağı çıkardık) Plastik Boru Büyük (kullandık 12 Numara Bakır Tel ve plastik kapağı söktü) Aka Plastik Tüp içine sığacak gözle kanca (Boyut 2 Acayip Solucan Kancası kullandık fakat başlangıç ??noktası olarak Boyut 6 Tiz Kanca öneririz) Zap-A-Gap veya Superglue 5 " Epoksi ya da Çiviler Kadar Sert Lehçe Renkli Sharpie seçtiğiniz

Mini Balsa Ahşap Torna Küçük Ba lsa Ahşap Torna

Önerilen Araçlar

Şekillendirme elle yapılabilmesine karşın, balsa ahşap popper gövdelerinin daha basit ve daha dürüst şekillendirilmesi için yapılmış Ufak Balsa Ahşap Torna'yı bulduk.

İş ortağı makalesine göz atın - Basit Küçük Balsa Ahşap Torna, bir tane gerçekleştirmek hakkında daha pozitif bilgi için!

Ayrıca, önerilen öteki araçlar şunları içerir,

Balsa ağacını kesmek için Xacto Gönye Testere ve Kutu uzunluk Popper gövdesinin önünü yontmak için minik Dremel Biti Tüpün yerleştirileceği popper gövdesini zorlamak için Minik Matkap Ucu Epoksi (veya oje) kururken popper gövdesini ağır ağır çevirmek için Kurutma Tekerleği

??Anekdot, Bunlar önerilir ve gerektiğinde öteki araçlarla kolayca değişken.

Tam boyutlu görüntülemek için ufak devlete ait tıklayın Uzunlukta Kesme 8985000_50.jpg 8984999_f520.jpg Uzunlukta Kesme Balsa Wood Cut to Length Balsa Wood Cut to Length

Adım 1

Balsa Ağacını uzunlamasına belirli.

Bunlar kolayca öteki araçlarla değişebilir. Bütün boyutlu görüntülemek için ufak devlete ait tıklayın Mini Balsa Ahşap Torna tornalama hazırlığında. Balsa Ahşap şeklinde ve bir sonraki adıma hazır. Balsa Ahşap Popper Gövdesi Balsa Ahşap, tornalama için hazırlık. Balsa Wood, dönmeye hazırlanırken Ufak Balsa Ahşap Torna üzerinde ortalandı. Balsa Ahşap şeklinde ve bir sonraki adıma hazır . Balsa Ahşap şekilli ve sonraki adıma hazır. Balsa Ahşap Popper Gövdesi Balsa Ahşap Popper Gövdesi

Adım 2

Ardından, Balsa Ahşapını istediğiniz şekle getirin.

Bu makale için bir koni şekli kararlaştırılmış ve ahşabı n,yet şekline çevirmek için bir Mini Balsa Ahşap Torna kullanılmıştır.

Önerilen diğer araçlar aralarında bir Dremel Aleti, ufak bir El Matkabı ya da bir Zımpara Bloğu bulunmaktadır.

Biraz hafif bir kayma hasara ve meslek kaybına sebep olabilir!


Bütün boyutlu görüntülemek için ufak resme tıklayın Boyut 6 ve Boyut 12 Bakır Tel (Plastik Boruların yerine kullanılır) Teller Soyulmuş ve hazır yapıştırmak için. Küçük Tüp Popper Body ve yapıştırılmış. Büyük Tüp yerleştirildi Küçük Tüp ve yerine yapıştırılmış Zap-A- Tüpleri yerinde yapıştırmak için kullanılan boşluk. Sonraki için hazır adım! Boyut 6 ve Boyut 12 Bakır Tel (kullanılır Plastik Tüpler yerine) 6 Numara ve 12 Numaralı Bakır Tel (Plastik Boruların yerine kullanılır) Teller Soyulmuş ve yapıştırılmaya hazır. Teller Soyulmuş ve yapıştırılmaya hazırlanmış. Popper Gövdesine yerleştirilen ve yapıştırılan küçük tüp yerinde. Popper Gövdesine yerleştirilen ve yerine yapıştırılan ufak Tüp. Küçük Tüp üzerine yerleştirilen ve yapıştırılan büyük Tüp place Küçük Tüp üstüne yerleştirilen ve yerine yapıştırılan Aka Tüp Tüpleri yapıştırmak için kullanılan Zap-A-Gap yerinde. Tüpleri yerinde yapıştırmak için kullanılan Zap-A-Gap. Bir sonraki adıma hazır! Sonraki adıma hazırlanmış!

5. Adım

5. Adımda Borular uzunluğa kesilir ve sonra Zap-A-Gap kullanılarak yerine yapıştırılır,

Kullanılan Plastik Borular yerine Bakır Tel kullanıldığından Tüp Balıkçılık Sinekleri için teller çıkarılır ve bakır çıkarılır.Ufak Tüp, popper gövdesinin uzunluğunu çalıştıracak ve arka kısmı yaklaşık 1/8 "uzatacaktır. Büyük Tüp 1/4" e kesilmiştir. (Anekdot, 1/4 "Minik Tüp'e eklenmiş ve ön tarafa uzatılmıştır, bu sonra popper gövdesini sinek bağlama mengenesinde yetişmek için kullanıldı). Daha Sonra Küçük Tüpü Zap-A-Gap ile kaplayın ve yerleştirin Küçük Tüpün arkaya doğru uzandığından emin olun.Ufak Tüp yerinde iken, Zap-A-Gap kullanarak arkaya uzanan Minik Tüp'e Aka Tüp yapıştırın.Küçük Tüpü pak tuttuğunuzdan kesin olun. Icabında, tüpün pak kalmasını karşılamak için Küçük Tüpün içine bir tutam monofilament çizgi yerleştirin.

Not, O zamanlar Plastik Tüpler mevcut olmadığından Tüpler için Bakır Tel kullanıldı. Bakır Tel hazırdı. Oysa, Q-Tips'ten geleneksel Plastik Tüplerin ya da Plastik Tüplerin daha idareli bir alternatif olarak kullanılması güçlü olarak öğüt edilir.

Pacer Teknolojisi (Zap) Zap-A-Gap Yapıştırıcıları, 1 oz Pacer Teknolojisi (Zap) Zap -A-Avarelik Reklamı kararsızlık, 1 oz Şu Anda Satın Kırmızı Tam boyutlu görüntülemek için ufak resme tıklayın 8985186_50.jpg <İmg style =" display, block, " src = "https://usercontent1.hubstatic.com/8985188_50.jpg" id = "t_26422904_8985188" veri oranı = "0.75" veri genişliği = "2304" veri yüksekliği = "1728" alt = "Balık Gözlerini Uygula "title =" Balık Gözlerini Uygula "/> 5 Popper gövdesini boyayın." P a "popper gövdesi. Balık Gözlerini Uygula Balık Gözlerini Uygula 5 5" Epoksi (veya birkaç kat Çivi Cilası) ile kaplayın

Adım 6

Adım 6, Balsa Popper Gövdesini boyama ve son finisaj için hazırlar - özellikle,

Renkli bir Sharpie kullanarak popper gövdesini "boyayın".Tırnak cilası kullanılıyorsa, uygulayın ve katlar aralarında kurumasını bekleyin. Yaklaşık üç kat oje kullanın. Bir Kurutma Tekerleğiniz varsa, popper gövdesini tekerleğe yerleştirin ve kurumaya bırakın. Somurtkan takdirde, epoksi donana dek popper gövdesini yavaşça elinizle çevirin.

Anekdot, Ufak Tüp, gerekenden 1/4 "daha uzun kesildi, ekstra 1/4" bölüm, Fly Tying Mengene sabitlendiğinde alıkoyma noktası olarak kullanılacak popper gövdesinin önüne uzatıldı. Bunu yapmanın başka bir yolu, önden Minik Tüp içine yerleştirilmiş bir kürdan kullanır.

Tam boyutlu görüntülemek için minik resme tıklayın

7. Adım < / h2>

Adım 7 - son adımda Flashabou ve Hackle uygulanır,

İlk olarak, popper gövdesini kenar çubuğunda gösterildiği gibi mengeneye sabitleyin.Ardından, İnci Flashabou kullanarak bir kuyruk oluşturun ve Aka Tüp'e sabitleyin. Kuyruğu, popper gövdesinin uzunluğunun yarısından biraz daha kısa olacak şekilde emin. Arkasından, Grizzly Hackle'ı Aka Tüpün sonuna kadar sabitleyin, fethetmek için bir Palmer Wrap kullanın ve popper gövdesinin kısa bir kısmını durdurun. N,yet olarak, bağlama ipini zincirden ve popper gövdesine doğru ilerletin, popper gövdesinin yalnızca kısa kısmını durdurun ve kelepçeyi sabitlemek için birkaç bandaj kullanın. Tüp Popper Fly'i bir kırbaç bitirme düğümü kullanarak bitirin, ipliği belirlenmiş, sargılara kafa çimentosu uygulayın ve kurumaya bırakın.

Baş çimentosu kuruduktan sonra, Tüp Popper Sinek balık tutmaya hazırdır!

Anekdot, Altında bitmiş Tüp Popper Sinekleri ile Önerilen Balıkçılık İpuçları bölümünün fotoğraflarını denetim edin. Onlarla Balık alıkoyma!

Tüp Popper Sinekler

Tam boyutlu görüntülemek için ufak resme tıklayın Giyinmiş Kanca a Boyut 2 Wacky Rig Solucan Kancası İyiyse , neden iki Tüp Popper Sinek değil! Çengellerin hızlı değişimi , aynı Tüp Popper Fly ama şimdi bir Boyut 2 Wacky Rig Solucan Kanca ile. Giyinmiş Kancalı Tüp Popper Uçuyor Giyinmiş Kancalı Tüp Popper Sinek Boyut 2 Wacky Rig kullanarak Boru Popper'ı Solucan Kancası Ebat 2 Alışılmadık Donanım Solucan Hook Kullanan Tüp Popper Fly Eğer biri iyiyse, sebep iki Tüp Popper Sinek olmasın! Kancaların hızlı geçişi, aynı Boru Popper Sinek ama şimdi Boyut 2 Wacky Rig Solucan Kancası ile. Çengellerin süratli geçişi, aynı Tüp Popper Sinek fakat acilen Ebat 2 Wacky Rig Solucan Kancalı.Çoğu vakit Tüp Balıkçılık Sinekleri benzer desendeki Geleneksel Balıkçılık Sineklerinden daha iyi çalışır. Tüp Balıkçılık Sinekler takriben aynı desen Geleneksel Balıkçılık Sinekler eşittir. Çoğu vakit Geleneksel Balıkçılık Sinekleri aynı desendeki Tüp Balıkçılık Sineklerinden daha iyi çalışır. Geleneksel Balıkçılık Sinekleri her zaman benzer desendeki Tüp Balıkçılık Sineklerinden daha iyi çalışır. Sonuçlara bakın Popper Fly Tüp, balıkçılık sinek rahatsız oturmasına izin. Genel bir kural olarak, balık sineği suya indiğinde oluşan halkaları görene kadar geri almayın. (Geceleri, geri almadan önce on'a kadar sayın). Balıkçılık sineği alırken, yüzeyinde ya da suda mücadele eden bir çekirge yaralı bir zarar görmüş yem balık simüle etmek için sinek hattı üstünde iki uzun çekme kullanmaya başlayın. 2-6 sayım gecikmesini duraklatın ve gerisinde tekrar alın. Bass faal olarak yem balıklarını kovalıyorsa, sinek hattında kısa çekimler kullanmayı deneyin ve duraklamayı bırakın. Genelde, balıkçılık sineğinin ardından Bass izini göreceksiniz! Kanca seti eksikse, kullandığınız kanca boyutunu ya da türünü değiştirin.

İyi Şanslar ve İyi Balıkçılık!

PS, Tube Popper Fly'in nasıl çalıştığını bakmak için aşağıdaki videolara göz atın!

Comments

Giriş yapın veya bir - hesabı kullanarak kaydolun ve yayınlayın.

Kullanılan 8192 karakterden 0'sıPost Comment

Yorumlarda HTML'ye müsade verilmiyor, ancak URL'ler köprüye bağlanacak. Yorumlar, makalelerinizi ya da öteki sitelerinizi takdim etmek için değildir.

profil resmi

Andrii Kirsanov

< 17 ay önce

hoş!

hbng84 profil resmi YAZAR

hbng84

< 5 yıl önce

Bunu bir sonraki şansını deneyin, bölgemizde iyi çalıştı!

.


Spor Haberleri Kategorisinden Haberler