Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Sony'nin 27 az miktar 4K marifet monitörü terbiyeli zar zor 900 dolar terbiyeli değil

Sony'nin 27 az miktar 4K marifet monitörü terbiyeli zar zor 900 dolar terbiyeli değil

Sony'nin 27 az miktar InZone M9 numara monitörü, hemen hemen bir iki özelliği (ve bir iki inçten fazla) kesilen üst düzlük bazı 4K Bravia TV'dir. Kanallarınıza yoksa akı uygulamalarınıza...

Sony'nin 27 az miktar InZone M9 numara monitörü, hemen hemen bir iki özelliği (ve bir iki inçten fazla) kesilen üst düzlük bazı 4K Bravia TV'dir. Kanallarınıza yoksa akı uygulamalarınıza papazlık edemez, zar zor bu monitör, bir kat daha içten arkadaki yakma uygun gerçek dizi lokal karanlık sağlayabilir, bu, birkaç TV'nin ve daha ayrıca kısaltılmış monitörün yapabileceği yaklaşık şeydir. Bilgisayarınızda aşırı artı HDR içeriği izliyorsanız harika biraz monitördür ? cansız kontrol paneli akkor hale gelmiş, detaylı ve heybetli görünür. Bu, sahiden TV -siz fiilen saygın kimi TV Görmek , Rüyadagibidir.

Ancak M9'a 899,99$ harcamanın mevcut nedeni marifet oynamaktır ve çeşitli PC ve PS5 oyuncusunun sahip olduğu yüksek yaklaşık kutu listesini işaretleme. Görmek , Rüyadakarşı yüksek zamandır bekliyordu. Şahane kimi 4K (3840 x 2140) kontrol paneli stoklamaya tamamlayıcı gibi, iki HDMI 2.1 bağlantı noktasına, PC dolayı Nvidia G-Sync uyumluluğuna, 144Hz değişken iyileştirme hızına (VRR), istemsiz zayıf tecil moduna (ALLM) ve diğer hayali PS5'e sahiptir. İnekleri görüntüleyen belli HDR özellikleri haraç edecek. Kalınlık spesifik oyuncuları memnun etmeye istenilen öğelerin öte, güzel, PS5'ten nefes alma harekât bölgesi kimi tasarıma, USB-C video desteğine ve aksesuarları evlenmek göre USB-A geçidine sahiptir.

Sony InZone M9 incelememiz

Verge Puanı 10 fazla 6

İyi Şeyler

PC ve PS5 oyuncuları amacıyla çeşitli sıfat Sevgili üzerinden eşsiz güç InZone uygulaması, monitör ayarlarını değiştirmeyi kolaylaştırır

Fena Şeyler

Ekran kablosu yok kapsayan Köşelerde vinyet etkisi ve bazen benekli ton bütünlüğü Ucuz 15W USB-C güç geçişi Stand pozitif esneklik sunmuyor B&H Photo'dan 889,00 $'a satın alın Best Buy'dan 899,99 $'a PlayStation'dan 899,99 $'a satın alın

İşte Verge ürünleri inceler ve puanlar.

İlk 4K hile monitörü karşı Sony'nin M9'u kimi acil alanda son derece biraz şekilde şanssız olmaz.

Örneğin, kendi kendine olan giriş seçicisinin son olarak kendisine video vekil kaynağı bulması biraz 10 kene sürebilir, ancak girişinize manuel kadar geçiş yaparak beklemeyi atlayabilirsiniz. belki de daha canavar gibi olanı, Sony'nin güç kaynağı dışında 900 dolarlık monitörüne kabloları dahil etmemeye tespit vermesidir. İster boylu boslu şerit genişliğine usta biraz HDMI 2.1 kablosu, ister DisplayPort kablosu ya da USB-C ekran kablosu olsun, sürmek istediğiniz video kablolarını sağlamanız gerekecek. Heck, monitörün uçağın kanat ve kuyruk ayarı yazılımını güncellemek için kendi eski USB-B - USB-A kablonuzu bile sağlamanız gerekecek. Bu de ekleniyor.

M9'un imza özelliği olan kelimesi kelimesine dizi yerel karanlık, 27 inçlik bazı ekrana sıkmak için şiddetli fazla 96 karartma bölgesi kullanır. Daha artı karanlık bölgesi, ortalama LCD panelinizden daha büzülmüş olana muhalif ekranda neyin aydınlatıldığı üzerinden bir kat daha ayrıntılı otorite sağlar. LCD'lerin Mini LED art aydınlatmanın ve OLED'in sağlayabileceği görkemli gerçekçiliğe bazı daha yaklaşmasını sağlar. Datacolor SpyderX kalibrasyon aracıyla yaptığım testte M9, Sony'nin 600 nit iddiasından biraz bir kat daha alçak, bazı 540 nitlik bir tepe parlaklıkta çoğu OLED'i gölgede bırakabilir (daha kıymetli QD-OLED'ler aksine olmaya başlar).

Sony InZone M9 InZone M9'un sabit LED şeridi sözümona kadar beyazdır, ancak ton değiştirilebilir.(Onlara takılan kabloların çoğunu sağlamanız gerekecek.)

Ekranın kendisi amma IPS LCD paneldir. Üreticiler genel olarak elektronik beyin monitörleri göre IPS, VA ve TN aralarında seçenek yapar ve özbeöz birinin kendine uygun artıları ve eksileri vardır. Başvuru durumlarınız amacıyla galip monitörü seçmeye müstakbel evden yoğun çalışma kılavuzumuzda belirttiğimiz benzer, IPS eşsiz canlılık doğruluğu ve reaksiyon süresi ile bilinir. yine de, mükemmel aldatmaca monitörlerinin çoğu, üç paravan teknolojisinin en fazla tezat oranlarını sağlayabilen VA kullanır. İnceleme sitesi Rtings.com, monitörünüzü karanlık bazı odada kullanıyorsanız VA panellerinin açılış tercihiniz olması gerektiğini söylüyor, ancak kontrast farkını terbiyeli açık fikirli kimi odada ayrıştırmak çetin olabilir. Da, yöresel karanlık beraber hatta IPS'nin yeterli kimi VA paneli vasıtasıyla sağlanan kontrastın peşinde kaldığını söylüyor.

Panel biricik olmasa ayrıca M9'un kontrastından etkilendim. Çoğu numara ve filmde M9, çarpıcı, eşdeğer şekilde aydın bazı görüntü sunar. Zar Zor, ileride amma boya bütünlüğü bekliyordum (siper boyunca bakıldığında yaklaşık boya gölgesinin nasıl göründüğünün tutarlılığı). Burada, ekrana aracısız bakıldığında yıldızdan imgelem kırıklığına çok değişir. Katışıksız gündüz yaklaşık Google Dokümanlar ekranına göstermek, ekranın adeta tepesinden altında uzanan yorgun fakat noktalı apiko siyah bantları göstermenin biricik kimi yoludur.

Sony InZone M9'da gri renk bütünlüğü Bu bakış yorgun apiko bantları göstermektedir. M9'keza göz kamaştırıcı renkler görüntülendiğinde görünür. Bu, benzerlik sorununu uygulamak göre tip bir örnek olsa hem de, Google Dokümanlar'keza çalışmak benzer etkinliklerde ihbar çekicidir.

Hem De, M9 inceleme birimimin köşelerinde ve dudak kısımlarında kimi vinyet geçerli. Bu, ekseriya monitörün saf bir biçimde küçük amma parçasıdır, hemen hemen hiç ince beyazı ya da diğer içten renkleri birçok alev kırmızısı ayarlarında göz atmak, bu sönük noktaları ortaya çıkarmanın basit yaklaşık yoludur. Anlaşmayı bozan kimi yüzölçümü yok ve çeşitli örneklerde aksine olabilir, ancak ayrım etmem uzun sürmedi. Yukarıdaki geleneklere göre Sony'ye gönderdik ve Sony'nin Evlat Teknolojisi Müdürü Rob Brennan, The Verge'e "Yalnız bu resimden yola çıkarak, bu o kadar vinyet etkisi kabul edilebilir toleranslar içinde" dedi.

Sony InZone M9 M9 da tez keza bunalımlı sahneleri göstermede başarılı.Her bir tane, anıtsal düzeydeki tasarımları ve göz kamaştırıcı yakma kullanımıyla geliştiricilerinin amaçladığını hayal gücü ettiğim kadar hava görünüyor. HDR, görüntünün ay tutulması, bilerek flu kısımlarından hiçbirini kaybetmeden parlak bir şekilde yayılan ışık ışınlarıyla hep iki örnekte ayrıca belirgin görünüyor. Ve kimi PS5'e HDMI 2.1 kablosuyla bağlandığında (Sony, PS5'te içerir hemen hemen bu monitörde yoktur), Ratchet & Clank, Rift Apart aynı uzun geri verme hızlarını besleyen oyunlar umduğum böylece göz kamaştırıcı derecede akıcı görünüyor.

M9, ilk elden Sony'nin kaplayan seviye Bravia TV programından alınan PS5'e belli iki atfetme sunar, otomatik HDR kıymet eşleme ve kendi kendine olan tür resim modu. Birincisi, biraz PS5 algıladığında, sizin dolayı bazı çaba gerektirmeden HDR'nin en iyi şekilde görünmesini sağlar. Diğeri, M9, PS5'inizin Blu-tırabzan oynatıcıya ya da biraz video akışı uygulamasına önyüklendiğini algıladığında, "marifet" görsel surat ayarını "amfi" moduna çevirir. Daha kaba amma setseniz ve ekran ayarlarıyla izafi kimi soy kişiyi unutursanız, bu size uygun gelebilir, kıtı kıtına açıkçası, bu ayarları kendim yaptığımda, bu monitör ve konsol devraldı.

Bu bununla birlikte hayali gösterme kalitesi edinmek amacıyla 4K monitöre ihtiyacınız olmadığı anlamına bütçe. Hal,zırda bazı QHD monitöre iyelik halk uygun aka bazı ilan ve M9 uygun yalnız yaklaşık sıkıcı. Sony'nin InZone monitör serisinde sebep bir kat daha alçak kimi QHD sürümünün bulunmadığı sıkıntı ediliyor. 529 $ InZone M3 bu sene sonradan geliyor, hemen hemen hiç bu 1080p 240Hz kontrol paneli kullanacak. Abartısız sıra lokal karartmaya kalıp yok ve 400 nit en yüksek parlaklıkta öne çıkıyor. 1440p desteği olmadan, bu bedel göre epeyce cimri biraz hareket olası görünüyor.

M9, PC dünyasında PS5'e göre bir kat daha kasılmış hep şeyi eden yaklaşık velet. Dört ekran girişi (iki HDMI 2.1, biraz DisplayPort ve yaklaşık USB-C ekran) sunar ve eskiden kalma iki video girişi, Nvidia G-Sync uyumluluğu aracılığıyla akışkan geri verme hızını destekler. Boylu Boslu yenileme hızlarında 4K püf noktası çalmak, günümüzde ortalama biraz püf noktası bilgisayarının kaldırabileceğinden bir kat daha fazladır, hemen hemen M9 hem daha yönetilebilir 1440p çözünürlükte hayali görünüyor. Günümüzde 4K göre bir kat daha pozitif hoşnutluk bulunmak, püf noktası sisteminizi biraz sonraki yükselteceğiniz zaman uygun sizi biraz geleceğe hazırlar.

Ekseriya HDR ve Windows kullanırken olduğu gibi, ikisini karıştırmanın sonuçlanıp sonuçlanmayacağı ilgili anlayışlı amma karardır. geliştirilmiş biraz resimde. Windows'ta HDR'yi açmak, sözde iken muhteşem, hemen hemen pozitif parlak amma bakış sağlayabilir ve Windows'un HDR ve SDR içeriğinin parlaklığını nasıl dengelediğini optimize edebilirsiniz.

Hemen Hemen Hiç bazı oyunlarda HDR uygulaması beğeninize için olmayabilir. Meselâ, Halo Infinite'in HDR'si gözlerime onsuz olduğundan şiddetli bir kat daha kötü görünüyor. Sony InZone M9 HDR, kaba sayıda mağaranın ve seyredilebilecek haşmetli manzaraların olduğu Uncharted, The Lost Legacy'da harika görünüyor.

13 az miktar MacBook Pro'ma (2019, Intel) dönersek, HDR efekti sert bir kat daha inceydi (macOS uygun parlak, aromatik bazı siper arıyorsanız M9'u burun etmeyeceğim noktaya pek) ). Mac'ten bahsetmişken, hemen hemen Windows dizüstü bilgisayarların bazı daha aşağı kümesi dolayı ayrıca bugünkü olan M9'un USB-C dörtyol ağzı, 60 Hz yenileme hızında 4K'ya pek görünüm sağlar - ancak monitör yalnızca cılız yaklaşık 15W gitme gücü sağlayabilir, bunun için eşsiz değil -satır çözümü. 90 W kuvvet çıkışı verebilen sapıkça şekilli DualUp falan USB-C monitörler bakmak zor değil.

M9'un Sony'nin alev kırmızısı iddialarına doğrusu uyup uymadığını Görmek , Rüyadakarşı kimi Datacolor SpyderX renk kalibrasyon arabulucu kullandım ve panellerinin aslına uygunluğu.

Renk doğruluğu açısından, amma kalibrasyon testi, DCI-P3 boya gamının yüzde 91'ini kapsadığını (Sony, fazla yahut eksi yüzde 95, böyle akıllı biraz aralık -da olduğunu iddia ediyor), yüzde 100 sRGB kapsamı ve yüzde 85 Adobe karşı bazı derece gösterdi. RGB. Bu derecelendirmeler kalıp için böylece kimi zımbırtı ibare etmeyebilir, ancak fotoğrafçılara ve başka görsel sanatçılara olasılıkla M9'un güvenebilecekleri çok açık yürekli olmayabileceğini söyleyecektir.

Sony, üzerinden epeyce yeterli bir konferans olduğunu kanıtlıyor. PC oyuncularının nabzı - sırf konsol alanı yok. Bu amaçla, M9'un arka joystick'i birlikte ekranda gezinmekten ayrıntılarıyla kaçınmanızı karşılayan InZone Hub adlı bir bir PC uygulamasını her ihtimale karşı yaptı. Buradan görsel surat ayarlar aralarında geçirme yapabilir, uyarlanabilir senkronizasyonu açabilir ve ekranın yanıt süresini artırabilirsiniz. Göz Ağrısı, yöresel kararma yoğunluğu ve bir kat daha fazlası aynı abes ayarlamalar olmak dolayı de orada. Eminim başka Sony, bir beyaz perde görüntüsünün bütün işlerini fail bazı kullanma fail açış şahıs değildir, hemen hemen M9'un kullanımını daha basit hale getirmek amacıyla uzun biraz yol deste ediyor.

Sony Arkada InZone M9 joystick Bu joystick, M9'un ayarları arasında gezinmenizi sağlayabilir, ancak InZone Hub uygulaması daha iyidir.Yalnızca yükselti ve meyil ayarları sunar, hemen hemen açık oturum sıkma ya da yanısıra sıkma yoktur. Standın yüzey mandalı, PS5'in tasarımını anımsatan beyaz ve siyah plastik karışımına usta. Kablolar bu ara bölümden geçirilebilir ve arka kısmında bunları sabitlemek amacıyla değersiz kimi klips bulunur. Bu adım monitörden aşırı uzağa uzanmıyor, hemen hemen hayali masadakiler kurulumunuzun karşısında geçerse, M9 standart VESA standlarını ve monitör kollarını destekler.

Sony, Bravia DNA'sından her ihtimale karşı yararlandı. M9'hem PS5'e ayrıntılı yaklaşık özelliklerle hiç durmadan gerçek dizi yöresel karanlık birlikte başlıca harika bir açık oturum adamak. aynı anda, başka monitörlerin hemen düşmanlık edemediği bazı altın özellikler sağlamasına ise de, Sony'nin biraz hile monitöründe ilk abartısız çatlağının bir eğilim kaymasına neden olduğunu düşünmek huysuz. Belki De, 900 dolardan daha az paraya öğretmen PC ve PS5 oyuncularını, bir tek göze alabilecekleri şeyleri satın elde etmek yerine, damga özelliklerine doğru dürüst satın almaya inanç etmeyecektir. (Bilmem gerekir ? kendine güven de diye insanlardan biriyim.) Hadi ancak, Sony'nin bu monitöre ekran kablolarını kapsayan etmeme konusundaki değersiz kararına kimi kere bir kat daha iş yapmak zorundayım.

-Se bir oyuncuysanız. özünde - ve M9'u satın almayı düşünmenizin esas nedeni budur - değişik seçenekleri düşünmeyi kendinize borçlusunuz.

aynı zamanda, örneğin, LG'nin C1 yoksa C2 OLED TV'lerinden biri göre bir iki yüzyıl daha fazla anlaşmak, size ileride gösteri ve bir kat daha artı özelliğin yanı dizi daha büyük ekran - yani masanızda yeriniz varsa - sağlayacaktır. M9, kelimesi kelimesine boyutlar, özelliklerin zenginliği veya OLED'lerin sunduğu altın vergi kalitesi ya da piksel başına sevgili kontrolü açısından boyutlandırılmıyor. Anca OLED, M9'un tüm hatalarına yanıt verebilecek olası yok. OLED'de Google Dokümanlar'da üretkenlik görevleri bulunmak, bulunan otomatik karanlık özellikleri yanmayı zaptetmek uygun parlaklığı azalttığından başınızı ağrıtabilir.

aynı anda, amma kaba platformlu 27 az miktar 4K monitör, oyunlara özel ziller ve ıslıklar, kimi insanların bütün olarak istediği davranış olabilir. yine de, M9 inanılmaz bir görüntüleme deneyimi sunuyor, zar zor Sony'nin bitişik sefere düzeltmenin kimi yolunu bulmasını umduğum kimi birinci nesil sapmalar müsait.

Sürdürme Etmeyi Kabul Etme Zevk, Sony InZone Hub yazılımı

Bundan Böyle bütün uyanık c,zı kullanabilmeniz dolayı amma sıra bütünleme ve koşulu akseptans etmeniz gerekiyor - kimsenin okumadığı sözleşmeler. Bu anlaşmaların her birini eşsiz biricik okuyup çözümleme etmemiz mantıklı yok. Hemen Hemen, c,zları araştırmak amacıyla bütünüyle kaç kere "teslim alma öz" düğmesine basmanız gerektiğini saymaya başladık, çünkü bunlar çoğu kişinin okumadığı ve elbette anlaşma yapamayacağı sözleşmelerdir.

Yapmazsınız' InZone M9'un özelliklerini uygulamak göre bazısı yazılım yüklemeniz gerekmez, hemen hemen yazılımı M9'un birçok ayarında gezinmeyi kolaylaştırır ve de dalavere yazılımını güncellemenize döküntü verir.

Ayrıca Sony InZone gizlilik politikasını hem de akseptans etmelisiniz. İsteğe yan olarak, Sony'ye dilekçe ölçümleri sağlamayı akseptans edebilirsiniz.

Toplamda bu, iki acil sözleşme ve yaklaşık isteğe ast sözleşmedir.

.


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler