Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

SoundCloud, küresel işgücünün yüzde 20'sini işten çıkarıyor

SoundCloud, küresel işgücünün yüzde 20'sini işten çıkarıyor

Yükselme şirketi SoundCloud, küresel ticaret gücünün biraz yüzde 20'sini kesiyor. Billboard 3 Ağustos'ta SoundCloud CEO'su Michael Weissman'ın biraz eşlik notunda personele değişikliğin ?...

Yükselme şirketi SoundCloud, küresel ticaret gücünün biraz yüzde 20'sini kesiyor. Billboard 3 Ağustos'ta SoundCloud CEO'su Michael Weissman'ın biraz eşlik notunda personele değişikliğin çoğunlukla aktüel hesaplı iklimden kaynaklandığını söylediğini bildirdi. Etkilenen çalışanlara önümüzdeki bir iki gündüz halinde kullanma talimatları verilecek.

Weissman, notta "SoundCloud'un geçer konumunun yüksek vadede değişmesi ve bizi sürdürülebilir kârlılığa kalkan yola sokuyor" şu yazdı. "Eşlik genelinde tedbirli parasal kararlar almaya başladık ve bu şimdi ekibimizde yaklaşık azalmaya o kadar uzanıyor." Kimi SoundCloud temsilcisi Billboard'a yaptığı açıklamada haberi doğruladı ve şunları söyledi, "Bu zor zaman baştan başa, müzikte yaklaşık geçen adıma liderlik etme misyonumuzu beraat taahhüdümüzü güçlendirirken, geçme yapanlara destek ve babalık sağlamaya odaklandık."

2017'da SoundCloud, şirketin "abartılı gelecek, bağımsız başarısı" için başlıca olduğunu belirterek alım satım gücünün kimi yüzde 40'ını işten çıkardı.

Mart 2021'da SoundCloud, aboneler veya reklamverenler vasıtasıyla ödenen fonları, abonelik ve reklam parasını bir havuzda birikmek yerine aracısız olarak hayranların akıntı yapmayı seçtiği sanatçılara ödev fail ve peşinde bunu hangi temele uygun böldüğü yeni biraz memnun etme sistemi uygulamaya koydu. Sanatçılar, rakipleri Spotify ve Apple Music olası en fazla akışa katkıda bulundu. Temmuz ayında, benzer telif sistemini payı olmak göre Warner Music Group -li yaklaşık aşama anlaşması imzaladılar.

SoundCloud, bilinen zamanda işten çıkarmaları (Tesla, Substack, Coinbase ve OpenSea, birkaç isim) veya işe alım planlarında düzenlemeleri duyuran türlü uygulayımbilim şirketinden yalnız bir tane. Haziran ayında Spotify, amma misafir notunda işe alımını yüzde 25 oranında azaltacağını ve şirketin "fert sayısı büyümesini" "değerlendireceğini" söyledi. Google, Twitter ve Mal gibi değişik şirketler de bilinen zamanda işe alımlarda yavaşlama ve donma olduğunu açıklarken, Apple'ın 2023'te işe alımları yavaşlatmayı planladığı bildiriliyor.


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler