Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Stephen Curry

Stephen Curry

Amerika Ohio doğumlu Stephen Curry Sonya Curry ve Dell Curry çiftinin çocuğu gibi 1988 yılında dünyaya gelmiştir. Kuzey Karolina 'da Charlotte Hristiyan Okulunda basket ile tanışmış lisele...

Amerika Ohio doğumlu Stephen Curry Sonya Curry ve Dell Curry çiftinin çocuğu gibi 1988 yılında dünyaya gelmiştir. Kuzey Karolina 'da Charlotte Hristiyan Okulunda basket ile tanışmış liseler arası özel şampiyonasına katma ve turnuva 'de MVP seçilmiştir. Lise 'hem de %48 'lik derece birlikte şampiyon üçlükçü ödülünü kazanmıştır. Ardından yaklaşık kaba okul 'den burslu devinim gelmiş hemen hemen Stephen Curry Hristiyan okulunda kariyerine devam etme kararı vermiştir. Lisenin arkasından NCCA 'nan acil takımlarından Davidson Koleji beraber yoluna devam etmiştir. Fakülte 'hem de ilk sezonda denk başına 21.5 sayı, 4.6 ribaunt ve 2.8 asist ortalaması -li müthiş amma mevsim geçirmiş 2007 yılında NBA seçmelerine girmiştir. Kevin Durant 'çöküş sonuç kibrit başına azami sayı tutturan ad olmuştur. Kolej eğitiminden sonuç fakat 2009 yılında NBA seçmeleri neticesinde Golden State Warriors yoluyla seçilmiş ve 12 Milyon Yediyüzbin Dolar imza karşılığında 4 yıllık anlaşma imzalamıştır. Bugün şu anda Golden State forması giyen Stephen Curry Amerika Milli takımı formasınıda giymektedir. 2011 yılında Kanada asıllı Ayesha Curry beraber evlenmiş ve bu evliliğinden Riley Curry beraber Ryan Carson Curry isimlerinden iki kızı vardır.


Biyografi Kategorisinden Haberler


  • Biyografi Kimdir?:
  • Biyografi Doğumu?:
  • Biyografi Ölüm?:
  • Biyografi Çocukları?: