Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Teenage Engineering'in en rahibe adayı 'Field' ürünleri tip sadakatini sınama ediyor | Teknoloji

Teenage Engineering'in en rahibe adayı 'Field' ürünleri tip sadakatini sınama ediyor | Teknoloji

On yıl başta Teenage Engineering, çekici, "butik" OP-1 sentezleyici -li bazı sıçrama yaptı. OP-1 aka amma hit olmaya sürdürme edecek, 10 almanak bazı macun ve oluk her tarafında bir iki bit...

On yıl başta Teenage Engineering, çekici, "butik" OP-1 sentezleyici -li bazı sıçrama yaptı. OP-1 aka amma hit olmaya sürdürme edecek, 10 almanak bazı macun ve oluk her tarafında bir iki bitmiş stoktan yararlanacağı karşı b-kelimesinden alıntılar yapıldı. OP-1'in başarısı ve peşinde gelen eşdeğer derecede tek ürünler, aka markaların bu planlama büyüsünün yaklaşık kısmının sırasıyla ürünleri amacıyla harikalar yaratabileceği umuduyla yardımlaşmak amacıyla sıraya girdiğini gördü. Bugün, Teenage Engineering'in biricik stili, büyüleyici aldatmaca konsollarından oturma odalarına ve dünyanın dört amma yan pantolon ceplerine çok her şeyde bulunabilir.

2022'keza burada, misafir eksik dönem önce her şeyi başlatan synth'in takip oyununu tanıttı. - ve buna OP-1 Alanı denir (1,999$). Yeni "Field" serisi yine de TX-6 mikseri (1.199 $) içeriyor ve arkadaşlık kendini papaz adayı kimi düzene sokma estetiği ve? paha aralığı ile tekrar konumlandırıyor olası görünüyor. Teenage Engineering, tür değiştiren, eğlenceli tasarımı uygun daima kimi prim ödedi, hemen hemen hiç özgün canlı OP-1'in piyasaya sürüldüğünde bazı 800 $ 'a mal olduğu ve OP-1 Field'ın büyük ölçüde buna dayandığı kısım karşısında alındığında, kimi doğru hayranların kimi faaliyet hissetmesi anlaşılması mümkün. biraz... bu denizcilik fiyatlandı.

iBu içerik, kişiye özellik tercihleriniz nedeniyle kullanılamıyor.

Belki da bir kat daha aka sual şudur, Acemi Field serisi, saf bir biçimde maliyeti dik çıkarmakla kalmayıp, bununla beraber Teenage Engineering'in müziği hem de acemi ayrıca güncel sanatçılarla alakalı hale getirme konusundaki özgün yaklaşımını korumaya yetecek pek büyülü musiki tozu ve İskandinav tasarımı keyfi sunacak mı?

@Random Mcranderson (YouTube) - Bence TE'nin gözden kaçırdığı iş, bunun itibarları üzerindeki genel negatif etkisi.

TX-6 ve OP-1 -li tanışın Field

"Field"ı ve bunun eşlik karşı ne uzlaşma geldiğini anlamaya çalışmadan ilk olarak, yorumlar bölümlerinde ve forumlarda hayranları tambölen sayı son iki velet dair düşünce edinmemiz gerekir. . Teenage Engineering amacıyla iyice yeni biraz küçük olduğu için TX-6 ile başlayacağız.

En kolay ifadeyle, TX-6 pille iş küçük biraz karıştırıcı ve sesle ilgili arabirimidir. Önemsiz boyutuna ise de altı stereofonik girişi, yerleşmiş bazı synth, sekiz efekti, "DJ modu", yaklaşık enstrüman tuneri ve kablosuz/Bluetooth BALDIRA KADAR GIYSI kontrolü vardır. Biraz üst kısım öyle taşınabilir amma muamele karşı bu bayağı çarpıcı. TX-6, gündüz ana masaüstü sesle ilgili arayüzünüz ve geceleri hiper oynatılabilir (ya da yok) multi-synth stüdyonuzun atan kalbi belki.

James Trew / Teknoloji

Şaşırtıcı -siz yaklaşık şekilde, bilhassa bir kat daha önemsiz stüdyo donanımlarını sıyırmak ve dolaşmak için şiddetli uygundur.

Sonuç iken, 3,5 mm'lik sıra düzeyinde amma çıktıya dönüştürebileceğiniz bütün zımbırtı burada doğru yaklaşık oyundur. XLR bağlantısı olan yahut düşsel güç gerektiren herhangi bir muamele kuşkusuz geçimsiz olacaktır. Çıkışlar dolayı, eşkenar dörtgen, aux ve "cue" (DJ modu karşı).

@Pretty.mess (Gear Space) Bunlardan birini alınabilir o kadar param olsaydı, muhtemelen başka amma muamele alırdım. Başka TE'yi seviyorum ve kurulu sıralayıcı ve sentezleyici zihni kurcalayan görünüyor.

Ana Hatlarıyla Teenage Engineering ürünlerinde olduğu olası, normalde beklenmeyebilecek kimi özellikler hazır. TX-6'hem de bu bateri sesleri içeren synth motoru olurdu.BALDIRA KADAR GIYSI denetleyicisi olmadan yarım tonlardan oluşan gibi çalamazsınız, anca çoğu mikserde bunun falan amele araçlar düşünmek olağandışıdır ve fikirleri aracısız olarak c,zda dumanlamak göre bir yol sağlar. Bluetooth BALDIRA KADAR GIYSI, menkul biçim faktörü ve mikserin çıkışını doğrudan USB sürücülere kaydetmeye mazeret bahşedilen rahibe adayı biraz çocuk yazılımı güncellemesi -li fiilen armoni içindedir, bu de kayıt olmak karşı amma telefona bile ihtiyaç duymadan parçaları yerleştirebileceğiniz anlamına bütçe. fiyata dahil edilmiştir, ancak donanımın yoğunluğunu varsayıyoruz buna döküntü vermiyor (umarız).

Öte yandan OP-1 Alanı, on almanak OP-1'in ağır açık kimi şekilde devamıdır.

Pratik açıdan, asıl yükseltmeler, yerleşmiş depolama, acemi "bant" modları (bundan sonrası daha fazlası), kelimesi kelimesine stereo sinyal zinciri, rahibe adayı bazı synth motoru, yeni bir eko efekti, iyileştirilmiş bir perde, daha yüksek seri gibi görünüyor. yaşam ve 32-parça hassas tescil.

@Tarekith (OP-Forumlar) katışıksız şeyin pazarın aşağıdaki ucuna müstakbel olması gerekmez. Bu, zaten ağır ehil yaklaşık alet dolayı kuyruklu kimi güncellemedir.

Field -li OP-1, on almanak kullanıcı art bildiriminin peşinde onu güncel etmek amacıyla yenilendi. Ve bu, orijinalin uzun boylu süredir zincirleme amma sınırlamalarını ezmeyi içerir. Çap önemlisi, yaklaşık PC'ye yedekleme zorunluluğu olmadan c,z boyunca birdenbire fazla proje üstüne çalışabilme yeteneği. Evet, özgün canlı OP-1 bazı seferde sırf bir şarkı (veya oldukça biraz "kurdele") kaydetme yeteneğine sahipti. Özellikle synth ve kulak zarı motorları göre kimi diğer aka yenilik -se sağlam'nun piyasaya sürülmesidir.

Bunu çalıştırmak dolayı "Dimension" adında yeni bir synth motoru mevcut. Orijinalde kurulu diğer 10'a katılıyor (fakat çoktan çoğu üssü kapsıyordu). Dimension, istikrarsız yaklaşık dalga biçimine öğretmen çıkarıcı/analog tarzı biraz synth'dir (çeşit çeşit sarsıntı stillerinden testere dişi ve peşinde kangal ile kademeli olarak değişir). Keza, bir kat daha buruşuk bir stereofonik sesle ilgili karşı bir koro halinde söylenilen bölüm özelliğine sahiptir.

Bu amma dereceye pek doğrudur, hemen hemen hiç - bu synth'teki çoğu şeyde olduğu gibi - nereye bakacağınızı -rsanız, bunu aşmanın işçi yolları vardır. James Trew / Teknoloji

Teenage Engineering, stajyer kimi sıralayıcı almak yerine, OP-1'hem teybe kaydı ahenk etmeye saptama verdi. her parça dolayı altı dakikalık bedensel zaman sınırlaması. Benzeşim, "arkadaki al" yoksa "kopyala/yapıştır" olmadan ciddiye alınır, bunun yerine bandı "kaldırırsınız" ve değişik kimi yere geri bırakabilirsiniz. Sırf hayatı boşuna zorlaştırmakla karşılaştırmalı karşıtı bugünkü tavizler müsait. Bunun yerine, çoğu yazılımın baki seçeneklerinin ve sonsuz parçaların ironik biraz şekilde yapmadığı şekilde şarkılar oluşturmanızı besleme aşırı farklı olarak bazı musiki çalışma yöntemi geçerli.

Zar Zor, Teenage Engineering ürünlerini tartışmasız öne çıkaran muamele, abartısız hem bu tuhaf yanaşma, "bant" aynı anakronizmler ve parmakla yapılan ortamdaki somut sınırlamaları ahenk ediyor.

Bilgisayarlar dışarıdan takmalı araçları yankı edecek öyle kuvvetli ışık halkası geldikçe, üreticilerin kullandığını görebileceğiniz tek uçağın kanat ve kuyruk ayarı, yazılım enstrümanlarını alt etmek uygun kimi MIDI denetleyicisiydi. Son on yılda, hiç olmazsa, zanaat akışının merkezinde aralıksız kimi uçağın kanat ve kuyruk ayarı bitmiş ortaya çıktı. Anca çoğu, OP-1 gibi bağlayıcı yaklaşık zanaat akışı kullanmaz.

@ellisedwardsx (Reddit) Ağır beğendim. Op-1 -li göreceli hep muamele benim dolayı akıllı ancak sevmediğim şeyler hariç. Rahibe Adayı eklemeleri seviyorum.

"Hırsızlık becerisine sahip olanları destekliyor" YouTuber ve OP-1 uzmanı Cuckoo, Teknoloji'e OP-1'in müstehcen bant kaydı yaklaşımına atıfta bulundu. "Sözde harika derecede tez kazanmak istiyorsan ve bunu övgü ediyorsan, için zaman kelimesi kelimesine sana için," o ekledi.

Guguk kuşu, Teenage Engineering'in çeşit çeşit hayranı gibi, MIDI sıralayıcı veya bünye sürecinin bazıları aşamasında etki ekleme ve kaldırma yeteneği iyi kimi davranış. Karakteristik yaklaşık DAW, tek notaları herhangi bir zamanda bir kat daha kolay "hissettiren" (ve çoğu çağcıl k.d.v. ödemeyi gerektiren mal aracının astar boya şekli) hemen hemen hep şeyi değiştirmenize gerekçe verir. OP-1, meselâ, ağır daha kesin. Bu fikir biraz çağ teybe kaydedildiğinde, onunla yapılabilecekler sınırlıdır.

Yaptığınız özbeöz şey, türkü formasyon sürecinde sizi ileriye götürür veya bari, Ableton Live aynı kimi şeyde sıklıkla olduğu falan, VST yüzey ayarları arasında dolaşırken saatlerce takılmanızı önler.

"Teenage Engineering , seçeneklerinizi çap aza indirmede kaba iyiler ve uygun bazı şekilde. Kimi bilgisayarda olduğu falan, katışıksız muamele uygun. Hemen Hemen Hiç özbeöz şey mantıklı olduğu uygun optimize edilmiş biraz iş akışı aynı değildir. Bu meslek akışını kendiniz bulmanız gerekir. Ve çoğu beyaz adam galiba araştırıcı amma sanat akışı yaratmaz." Cuckoo dedi.

Bu alternatif macun şeklinin hayranları olsa keza, bir kat daha geleneksel bazı DAW+BALDIRA KADAR GIYSI durumuna alışkınsanız, neredeyse rahibe adayı biraz mesleki dil araştırmak olası hissedebilirsiniz. Bu, muhtemelen, en azından ilk olarak, yanıtlar dolayı Google'hem arama yaparak gerçekten yaratmak için harcadığınız o kadar vakit harcayacağınız anlamına gelecektir. Kıtı Kıtına aşırı geçmeden, bağlı eski DAW'nizin (yapabileceği bazı iş olsa hatta) aklınıza hiçbir zaman koymamış olabileceği, yapabileceğiniz heyecanlı şeyleri ayrım etmeye başlayacaksınız.

James Trew / Teknoloji

Meselâ, Cuckoo'nun gösterdiği gibi, OP-1'deki yerleşmiş FM radyoyu alın.

Meselâ amma LFO'yu modüle sahip olmak göre kullanabilirsiniz (öyle radyodaki şarkı bazı filtreyi ya da değişik bazı parametreyi denetim ediyor). Ya Da amele şekillerde döngülenmiş ve fırlatılmış tesadüfi biraz FM örneği kullanarak synth sesleri oluşturabilirsiniz. Da FM alıcısı de olan Teenage Engineering'in OB-4 hoparlörüyle benzersiz amma şekilde temel FM üzerinde (fantastik derecede kısa boylu mesafeler ayrıca olsa) neşriyat yapabilirsiniz.

@finc (Reddit) Başka önemsiz, pes kuvvetli nedir? FM vericisi amacıyla mi?

Teenage Engineering'in öne çıktığı benek gerçekçi hem burası, başka yerde bulamayacağınız emekçi fırsatların kapısını açan eğlendirici dokunuşlar artırmak. OP-1 Field, FM radyonun yanı dizi modülatör kadar ayrıca kullanılabilen biraz jiroskopa sahiptir ve bu da onu aromatik performanslar amacıyla ilginç kılar.

Ve MIDI Bluetooth LE daha geniş ölçüde yapılan ülkü gelirken, de TX-6 hem de OP-1 Field'ın oynatılabilir tarz faktörü açısından sert mantıklı. TX-6'yı OP-1 Field -li kablosuz gibi başvurmak, kurulumu kolaydı ve aşırı doğuştan hissettirdi. Sahiden ikisi ayrıca iOS beraber doğuştan kadar iyi çalışır, nitekim bile kullanmaktan istek aldığınız bir mobil egzersiz paketiniz varsa, de arma hem de yazılımın terbiyeli yaklaşık karışımını içeren oldukça yetenekli yaklaşık mobil stüdyo oluşturabilirsiniz.

OP-1 Alanını TX-6 birlikte beraber uygulamak durgun hissettiriyor.

İçine gerçekçi boyutlu bir synth ya da MPC Live II olası biraz iş takabilirim oysa bu ayrıca yaklaşık nadir olurdu. Nispeten yaygın bazı mikser belki, ancak boyutu size yalvarıyor, peki, sanırım onu ??dışarıda çıkarmanız gerekiyor?

"Bence 'Bölge', saha kayıtları konusunda düşünmeye ve kalmamış kazanmak dolayı zihnimi yönlendiriyor. bilim dalı, sorumluluk haricen çalışın? menkul musiki. Ve bence bilhassa TX-6 miksere bakarsanız ... bu zımbırtı hayali derecede yeterli kasti. Ve bedel etiketini gördüklerinde sinirlenen insanları, bunun ne kadar saygın kasıtlı olduğuna neden olmak huysuz." Cuckoo dedi.

@Brokener Than (YouTube) OP-1'i satın almanın bireysel yönü ve bundan hazır edeceğiniz davranış, yaklaşık kovma göre ayrıca hoşnutluk yapmanız vadesi dolmuş mükemmel gerekçedir.

"bol işçi, 'Bütün bunları Ableton Live ve sözde fiyatına bazı bilgisayarla yapabilirsiniz!' diyor. Ancak sayı bu yok.

Sonuç tüm iş değil, bununla beraber amma c,zda ustalaşmaktır. Mesela, bunu aromatik tutmak kimi istek. " Guguk kuşu dedi. Teenage Engineering OP-1 Field and TX-6James Trew / Teknoloji

YouTube'de biraz kompartıman atın OP-1 ya da TX-6'yı gerçekte kimi kullanıyor? Yeterince abartılı devir bakarsanız (ve dinlerseniz) belki de yüksek süredir müzik dünyasının bazı MPC pedleri ya da Ableton Live'ın sınırsız genişletilebilirliği ile evde hissetmeyen bir köşesi olduğunu görmeye başlayacaksınız. . Modüler bireşim ya da tur döndürme dünyasına çekilmek istemeyen biraz şerit. Öbür yöntemlere düşkün, ancak iyi istenilen donanıma layık veren insanlar. İmkanları olduğu sürece.

OP-1 Alanına kapılmamak geçimsiz. Başlangıçta zanaat akışıyla kişisel olarak mücadele ettim, zar zor bunu bunaltı ediyorum. İçimden kimi akustik, buna alt kalırsam ve basmakalıp MIDI/DAW alışkanlıklarımı kırarsam aka ödüllerin beni beklediğini söylüyor. Meta komşu TX-6 tanışma toplantısı, bazı şekilde şahane derecede çekici olsa keza bir kat daha zor kimi satıştır.

Belki hem de zorunlu sual şudur, Field serisinde hizada ne eldeki. OP-Z Alanı mı? Bir kaplayan zemin Minyatür Operatörleri? Ayrıntılarıyla farklı yaklaşık şey mi? Bütün ne -se, şirketin şimdiye kadarki ilk c,zı belki yahut n,yetinde şirketin vefalı vantilatör kitlesini yabancılaştıran iş olabilir.

.


Teknoloji Haberleri Kategorisinden Haberler