Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Uluslararası Ticarette Zıtlık Gücü ve Kurumsal Yönetişim Kavramları

Uluslararası Ticarette Zıtlık Gücü ve Kurumsal Yönetişim Kavramları

Harry Markowitz tarafından 1950 'lerde çağcıl cüzdan teorisini geliştirmiş ve ideal dağarcık kuramını ortaya atmıştır. Markowitz 'delik teorisi üstüne, Anapara Piyasası Teorisi geliş...

Harry Markowitz tarafından 1950 'lerde çağcıl cüzdan teorisini geliştirmiş ve ideal dağarcık kuramını ortaya atmıştır. Markowitz 'delik teorisi üstüne, Anapara Piyasası Teorisi geliştirilmiştir. Bu teorilerle eşsiz faktörlü yaşamını sürdürme alıntı modeli, herzamanki Parasal Varlıkları Fiyatlama Modeli (FVFM, CAPM) üretilmiştir. Anca modelin aşırı sayıda varsayımının sağlanma zorluklarına başka gibi Arbitraj Fiyatlama Modeli ortaya konmuştur. Zaman içerisinde araştırmacıların ve analistlerin farklı olarak dağarcık ve piyasalardaki testlerinden açık yürekli sonuçlarda, varsayımların aslına uygun sağ sağlanmasında zorluklar ortaya çıkmıştır. Hem karşılaştırmalı dönemlerin sözün kısası, modellerde üretilen ? 'ların başkalaşım göstermesi husus olmuştur. Finansal Varlıkları Fiyatlama Modeli 'nin baş formunda, sermaye payı getirilerinin kesin risklere olan duyarlılığının yegâne ölçüsü gibi beta katsayıları onaylama edilmiştir. Hemen Hemen Hiç izafi devre içerisinde yaşanan uzun değişimlerin bilimsel cüret düzeyi üzerindeki falan etkileri kısım ardı edilebilmektedir. Bu ayrıca çıkış üstüne inceleme ve modelleme yapan kişileri, klasik formun açıklayıcılığını sonuçlanmak namına modele farklı değişkenleri kapsayan etmeye ve / veya yaklaşımlarda farklılığa gitmeye gönderme etmiştir. Bu çalışmada, Borsa teşebbüs primine üstünde etmen tahminlerinin, milletlerarası zanaat gücü değişimi dikkate alınarak, dönemsel ayırımlarla incelenecek olması, kurumsal yönetişim kalitesinin hisse senedi getirileri üzerindeki etkisini ortaya koyan bazı tehlikeli girişim primi değişkeninin modellerde kapsanması ve portföylerin yönetişim kalitesini azim amacına papazlık edeceği düşünülen kolay bazı ölçütün öneri olarak sunulacak olması, bu çalışmamızın asıl literatüre olan katkıları biçimli değerlendirilebilir. Bunların yanı dizi Olağan (Frekansçı) teşebbüs ve Bayesgil yaklaşım hep birden kullanılarak, dizayn tahminlemeleri üretilmiş ve çıktıları incelenmiştir.


Eğlence-Kültür Kategorisinden Haberler