Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Uyumlu alıştırma, genlerinden rahat bir şekilde kadınların bir kat daha boylu boslu yaşamasına yardımcı olabilir

Uyumlu alıştırma, genlerinden rahat bir şekilde kadınların bir kat daha boylu boslu yaşamasına yardımcı olabilir

Pinterest'te paylaşın California araştırmacıları, 60 yaşından büyük kadınlarda, abartılı yaşama genetik eğilimleri ne olursa olsun, kimisi yoğunluktaki bedensel aktivitenin ölüm risk...

Yaşlı bir kadın açık havada göl kenarında tempolu bir yürüyüş yapıyorPinterest'te paylaşın California araştırmacıları, 60 yaşından büyük kadınlarda, abartılı yaşama genetik eğilimleri ne olursa olsun, kimisi yoğunluktaki bedensel aktivitenin ölüm riskini azaltabileceğini buldu. Rob ve Julia Campbell/Stocksy Sıhhat uzmanları, servet kalmanın yaşlı yetişkinlerde kısık yaşlanmaya katkıda bulunabileceğini belirtiyor.Kaliforniya araştırmacıları, bazıları yoğunluktaki fiziki aktivitenin, daha yaşlı kadınlarda azrail riskini azaltabileceğini buldu. 60 yıl.Ülke çapında yaptıkları arama, bir kat daha pozitif dingin davranışın, genetik olarak abartılı yaşam eğiliminden rahat bir şekilde bir kat daha pozitif ölüm riski taşıdığına ilgili bir kat daha pozitif delil ortaya çıkardı.Yazarlar, bu bulguların yaşlı kadınları çalışmaya cesaret verme edeceğini umuyor. şefkât ve acele ölüm riskini azaltmak karşı servet olun.

Amerika Bitişik Devletleri'nde, Milli Sağlık İstatistikleri Merkezi erkeklerin ve kadınların olay beklentilerini herkes kendi 74,5 sene ve 80,2 sene olarak varsayım ediyor. Eğilim Otorite ve Önlem Merkezleri (CDC), dinç ihtiyarlama dolayı maddesel aktivitenin anahtar olduğunu belirtiyor.

Fiziksel aktivitenin boylu boslu ömürlülüğü arttırmada kalıtımsal fazla kimi avantajı olup olmadığını çalışmak uygun, Herbert Wertheim School of Science'daki araştırmacılar. California San Diego Üniversitesi'ndeki Halk Sağlığı ve İnsan Yüksek Ömür Bilimi ve başka kurumlar toprak çapında amma çalışma yürüttü.

Menopoz sonra 5.000'den fazla yaşlı kadının sıhhat verilerini analiz yapan araştırmacılar, cılız, ara yahut sert maddi aktivite, katışıksız nedenlere yan ölüm riskinin bir kat daha ucuz olmasıyla ilişkilidir. Bulgular, bir kat daha fazla dingin zamanın daha pozitif sağlık riski taşıdığını gösteren eskiden kalma çalışmaları genişletti.

Bu ilişkiler, bir kat daha uzun mevcut olmak için türlü kalıtımsal gizli seviyelerinde ifa etti.

" Bu bulgular, yüksek canlılık göre kalıtımsal yatkınlıkları ne olursa olsun, ihtiyar kadınlarda ölüm meleği riskini küçültmek uygun bir kat daha uzun maddesel aktivitenin (PA) ve bir kat daha alçak dingin zamanın (ST) önemini desteklemektedir, "için yazdı araştırmacılar.

İleriye dönük çalışmaları alışılmış zamanda Journal of Aging and Physical Activity'de yayınlandı.

OPACH dişi çalışması

2012'den 2020'ye pek UC San Diego araştırmacıları, kadınların somut aktivitesine bağlı verileri analiz etti. 63 nemli ve üzeri 5.000'den artı ayakta çare görülen dişi.

San Diego Devlete Ait Üniversitesi/UC San Diego Halk Sağlığı Kavalye Doktora Programı'nda doktora öğrencisi olan kafa yazar Alexander Posis, MPH, OPACH'ın önemini açıkladı Medical News Today'e macun,


Sağlık Haberleri Kategorisinden Haberler