Loydu.com'a Hoşgeldiniz

Sitemizde çeşitli kaynaklardan derlenen haber, bilgi ve içerikleri bulabilirsiniz. Şikayet ve telif bildirimleriniz için lütfen tıklayın.

Yürek Krizlerinden Sakınmak İçin Kullanılan Statinler Muhtemelen Kas Gücü Ağrısının Nedeni Değildir

Yürek Krizlerinden Sakınmak İçin Kullanılan Statinler Muhtemelen Kas Gücü Ağrısının Nedeni Değildir

Kolesterolü devrilmek ve kritik yürek sorunlarını durdurmak için geniş ölçüde yapılan gibi kullanılan bazı ilaç olan statinler, ilacı alırken artan kas ağrıları dolayı hastalar yolu...

Kolesterolü devrilmek ve kritik yürek sorunlarını durdurmak için geniş ölçüde yapılan gibi kullanılan bazı ilaç olan statinler, ilacı alırken artan kas ağrıları dolayı hastalar yoluyla sıklıkla suçlanır. Ağrı, hastaların statin almayı ayrıntılarıyla bırakmasına bile neden olur.

Ancak papaz adayı yayınlanan yaklaşık ateşleme, statin uygulayıcı hastaların %90'ından fazlasının kas gücü ağrısının fiilen ilaçtan kaynaklanmadığını buldu.

"Statin tedavisi alırken adale semptomları gösteren hastaların yönetimi zordur, yüzünden statin tedavisinin sıklıkla öyle semptomlara sebep olduğu inancı, çare etiketleme ve çeşitli yanıltıcı talimat kaynakları" dedi. "Sonuçlarımız, vakaların çoğunda, statin tedavisi alan bazı kişide adale ağrısının nedeninin statin tedavisi olmadığını doğrulamaktadır."

Büyü uzmanları, statinlerin büyük kardiyovasküler sorunları önlemede zorunlu biraz deva olduğu ve hastaların bunları almayı vazgeçme eğiliminin yüksek olduğu uygun bunun acele bazı bulgu olduğunu söylüyor. ilişkin.

Kavalye besteci Christina Reith, Ph.D., "Bu kaçınılmaz kimi millet sağlığı sorunudur ve böyle bu belirsizliği ele almaya saptama verdik". Oxford Üniversitesi'nde kıdemli amma huzurevi araştırma görevlisi olan D., Health'e verdiği demeçte.

Çalışma İncelemesi Binlerce Adale Ağrısı Raporu

Çalışma yazarları, statin tedavisinin büyük, boylu boslu ilerideki, randomize, evlilik bağı kalın kafalı denemelerinde kaydedilen tüm kas gücü sorunlarının biraz mal-analizini yürüterek statinlerin kas gücü ağrısına ve zayıflığına sebep olup olmadığı sorusunu ele almaya başladılar. İncelenen bütün araştırmalarda 1.000'den artı imzalayan vardı ve büsbütün en küçük iki yıllık hasta takibini içeriyordu.

Araştırmacıların bulduğu zımbırtı, amma yıl statin tedavisi gördükten devam, hastaların kas gücü ağrısı veya zayıflığında sadece %7'lik bazı kâr bildirdiği ve çoğunlukla ilaca başladıktan öbür açılış üç ay -de ortaya verim. İlk bir iki aydan netice kas ağrısında acele bazı çoğalma olmadı.

Ara yoğunlukta bazı statin rejiminde tam, ilaç belki de 15 hastadan birinde adale semptomlarının nedeniydi, Ağızotu, daha meşgul bir perhiz uygulayanların bir 10'hem de tek olduğunu buldu.

Ağızotu, "Statin tedavisinin sebep olduğu kas semptomlarının, yaklaşık statinin sebep olmadığı semptomların vasat şiddetinden bir kat daha kaba olmadığını bulduk" dedi. .

Statinler, Bazı Iyileştirme Dayanağı

Statinler, Medline Plus'a amacıyla karakteristik olarak kolesterolü alaşağı etmek karşı kullanılan yaklaşık derman sınıfıdır. Bireylerin kanlarında çok fazla kolesterol bulunduğunda, arterlerin duvarlarına yapışkan, onları daraltan ya da tıkayan plaklar oluşturabilir. California, Santa Monica'daki Providence Saint John Sıhhat Merkezi'nde kardiyolog olan Nicole Weinberg, Health'e verdiği demeçte, bu, statinlerin önlenmesine arkadaş olabilecek felç olma yahut yürek krizi geçiş riskini artırabilir.

Dr. Weinberg, "Statinler, arterlerinde albüm birikimi olan cümbür cemaat uygun tedavinin temel dayanağıdır" dedi. Içi Doldurulmuş kan damarlarının ve arterlerin tedavisinde fiilen köklü değişiklik yarattılar."

Ohio Tek Kişilik Üniversitesi Wexner Büyü Merkezi'nde kardiyolog olan Jim Liu, MD dahil getirmek -mek üzere değişik ilaç uzmanları ayrıca bu değerlendirmeye katılıyor.

Dr. Liu, "Statinler, kalp hastalığının tedavisinde ve önlenmesinde başlıca ilaçlardan biridir," dedi. "Kardiyovasküler riski azalmak göre kullanımlarını destekleyen kaba sayıda kanıt var ve bunlar korumacı tıbbın toka parçalarından kimse olmaya ifa ediyor."

Statinler yalnız kolesterolü düşürmez, Dr.

Statinler Ne Vakit Ağrıya Neden Olur?

Dr. Weinberg, adale ağrısının genellikle insanlarda engin kimi problem olduğu bölüm evvel alındığında, bu sorunun cevabını ayırmanın çetin olabileceğini söyledi. "Türlü insanın adale ve esrar ağrısı var ve birçok erkek statin kullanıyor" dedi. "Örtüşmeniz olduğunda, onu azdırmak önemlidir."

çoğunlukla, statinlerin daha uzun boylu dozda veya bir kat daha güçlü bir statinle kas ağrısına neden olgunlaşma olasılığı bir kat daha yüksektir, dedi Jamie Harekât Bölgesi, Ph.D., Michigan State Üniversitesi'nde farmakoloji ve toksikoloji doçenti. Bodrum Girişi, "De ana hatlarıyla statin almaya başladıktan öteki açış ayda yahut statinle ilgiliyse bir parça artışından sonrası ortaya fayda" dedi.

Hemen Hemen Hiç statinlerden kaynaklanan kas gücü ağrısı, sert kimi antrenmandan netice bacağınızdaki amma kası büzmek falan şeylerden genellikle farklı olarak hissettirir, dedi Dr. Weinberg. "Grip olası hissediyor - vücudunuzun katışıksız döşeli" dedi. "Bu, 'Sağ biselim ağrıyor ve belki yaklaşık kas çektim' benzer değil."

Da dikkate alınması gereken biraz muamele müsait, "Statinlerin İnsanların statinlerden yalnız hasta tarafından algılanan yan etkilere usta olabileceği 'nocebo etkisi', çünkü bile statin algılarına dayanarak bunu bekliyorlar" dedi.

Bu, daha o kadar olacağını düşündüğünüz için statin alırken kas ağrısı çekebileceğiniz anlamına gelir.

Statinlere başladıktan netice sancı hissetmeye başlarsanız, Rutgers Robert Wood'keza girişimsel kardiyolog olan MD Ashok Chaudhary ile konuşmanız önemlidir. Johnson Büyü Okulu, Health'e söyledi.

Dr. Chaudhary, "Statin semptomları çoğunlukla hafiftir, saygın tolere edilir ve hastalarda biraz devir sonrası geçerli" dedi. Hemen Hemen Hiç adale ağrısı kötüleşirse ya da yatalak güçsüzlükten şikayet etmeye başlarsa belirli ihbar göstermemiz önemlidir" dedi. Bu, kullandığınız yeni antibiyotikler yahut geliştirdiğiniz acemi bazı tıbbi problem aynı yaklaşık ilaç etkileşiminin işareti belki, dedi.

Bodrum Girişi, birinin statin kullandığı vakit ağrının kaslardaki kalsiyum salınımındaki artışla göğüs göğüse kavga olabileceğine konusunda bir hipotezler olduğunu söyledi. Anca, birinin statinler üzerinden acı çekmesinin kesin nedeninin genelde berrak olmadığını ekledi.

Doktorunuz adale ağrınızın statinlerinizle izafi olabileceğinden şüpheleniyorsa, ne olduğunu Görmek , Rüyadagöre ilacı bazı hafta bırakmanızı önerebilir. , Dr.

"Saptanması bayağı basit," o açıkladı Dr. Weinberg. "Statini tutarsanız ve semptomlar bayağı ivedi biraz şekilde kaybolursa, statin kullanımının ağrıyla ilişkili olduğunu anlayabilirsiniz."

Dr. Weinberg, genel olarak, yaklaşık hafta her tarafında statin kullanmamanın olağan olduğunu ve hastanın kolesterolüne cari fiyat karşılama olasılığının bulunmadığını ekledi. Ancak bulunmak istemediğiniz muamele, kendinizi reçeteli ilaçlarınızdan en ince ayrıntısına kadar çıkarmaktır.

Dr. Liu, "Hastalar genellikle kolesterollerini tepetaklak düşmek veya bir kat daha pozitif kardiyovasküler hastalığa kaptan olmalarını bastırmak amacıyla statinler alıyorlar" dedi. "bu ölçüde, durdurulduklarında kardiyovasküler sevgi riski artacaktır."

Başkalaşım komşu, doktorunuz ağrınızın doğrusu statininize tabi olduğunu belirlerse, başka seçenekler de vardır. Dr. Weinberg, kalınlık geniş ölçüde yapılan alternatiflerden birinin, PCSK9 inhibitörleri gibi adlandırılan, özellikle Repatha (evolocumab) ve Praluent (alirocumab) gibi adlandırılan kimi enjekte edilebilir çözüm sınıfı olduğunu söyledi. "Statinlerden farklı olarak kimi mekanizma göre kolesterolünüzü düşürürler" dedi.

aynı anda uzmanlar, statinlerin, bazı hastanın bunları problem ast etkiler olmadan kullanması mümkünse genellikle şefkât edildiğini söylüyor.

"Yürek krizi ve beyindeki kan bağı damarlarında kimi tıkanmanın meydana geldiği tipteki felçler aynı kardiyovasküler eğilim riskini zorunlu ölçüde azalttığı gösterilmiştir. Bu önemlidir, -diği için kardiyovasküler hastalık dünya çapında baş ölüm ve sakatlık nedeni olmaya uygulama etmektedir. "

en çok okumuş haberlerimizin gelen kutunuza ulaşması uygun Sağlıklı Yaşam'a kaydolun duyuru

.


Sağlık Haberleri Kategorisinden Haberler